Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę zwykłą, 10.02.2013

Kalendarz liturgiczny:

–     w poniedziałek wspomnienie NMP z Lourdes

–     w czwartek Święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy

 

 

1.  Dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku przeżywamy go pod hasłem: „Ojciec – świadek wiary i trzeźwości”. Modlimy się dzisiaj i przez cały tydzień w sposób szczególny za polskie rodziny, aby wierne Bogu i nauce Kościoła, dawały świadectwo wiary i trzeźwości.

2.  W dniu jutrzejszym, we wspomnienie NMP z Lourdes przypada XX Światowy Dzień Chorego. Polecając w tym dniu modlitewnej pamięci wszystkich chorych informujemy, że w naszej parafii Dzień Chorych  będziemy  obchodzić w sobotę poprzedzającą Uroczystość Zesłania Ducha Św.

3.  Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo, które przygotowuje nas do przeżywania Wielkiego Postu. Adoracja Pana Jezusa w naszym kościele dzisiaj, trwać będzie do godz. 18.00. Od godz.12.00 na modlitwę adoracyjną zapraszamy mieszkańców Biskupic, o 14.00 adorację poprowadzą dzieci ze scholki, o 15.00 młodzież z Grupy Apostolskiej i o 16.00 Służba Liturgiczna. Od godz. 16.30 na adorację zapraszamy mieszkańców Szczygłowa i Zabłocia. Jutro adoracja od godz. 14.00 do 17.00 i zapraszamy na nią szczególnie mieszkańców Sułowa i Trąbek. Podobnie we wtorek adoracja od 14.00 do 17.00, czas przeznaczony zwłaszcza dla mieszkańców Przebieczan i Tomaszkowic. W poniedziałek i wtorek adorację zakończymy Mszą św.

4.  W Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czas pokuty  i  nawrócenia. Msze święte z posypaniem głów popiołem o 6.30 i 9.30 oraz po południu o 17.00. W Trąbkach Msza św. o 17.00, w Zabłociu o 18.00 i w Przebieczanach o 18.15. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Składka ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na jałmużnę postną. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o 17.00 i 19.00  oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00. Po gorzkich Żalach Msza św.

5. W najbliższy piątek po Drodze Krzyżowej  zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Rozpoczniemy je Mszą św. w intencjach podawanych przez czcicieli Bożego Miłosierdzia i za zmarłych z ogłoszonych intencji pogrzebowych.  Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i ucałowanie relikwii św. S. Faustyny. Adoracja będzie trwać do godz. 21.00 i zakończymy ją Apelem Jasnogórskim.

6.  W nadchodzącą sobotę na godz. 17.00 do naszego kościoła zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

7.  W związku ze zbliżającym się czasem rozliczeń podatkowych PIT, Urząd Gminy Biskupice  prowadzi akcję informacyjną pod hasłem „Płać podatki w swojej Gminie” Akcja informacyjna skierowana jest zwłaszcza do nowych mieszkańców, którzy nie są jeszcze zameldowani w Gminie a tutaj mieszkają. Nawet 40% podatku może wrócić do naszej Gminy pod warunkiem, że na formularzu PIT za 2012r wskażemy miejsce zamieszkania – Gminę Biskupice oraz złożymy PIT w Urzędzie Skarbowym w Wieliczce.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Marię Palonek z Darczyc i śp. Józefę Juszczyk z Przebieczan. Polecajmy je i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne: 11 II- 17 II

Poniedziałek:

630 :  + Adama Zadaka od wnuków Karoliny i Mateusza

+ Witolda Sali od Marka Zając z rodziną

+ Karoliny Janus od rodziny Wróblów

1700: + Władysława Wojciechowskiego od Anny i Krzysztofa Sachów z córkami

Wtorek:

630:   + Janiny Kot od rodziny Kulmów i Lembasów

+ Barbary Przepolskiej od Andrzeja Bochenka z rodziną

1700: + Józefy Anioł od rodziny Grochotów

Środa: Popielec

630:    + Marii Palonek od córki i zięcia z rodziną

930:    + Zdzisława Domonia od kuzyna Bogdana Domonia

1700:  + Mieczysława Kopiniaka w 17 r. śm.

Środa: Popielec kaplice:

1700– Trąbki:            + Stanisława Jaszczyka od siostry Władzi

1800 Zabłocie:          + Czesława Nosala od chrześniaka Józefa z rodziną

1815– Przebieczany:  Dziękczynna w 18 ur. Justyny prośbą o bł. Boże, opiekę MB,

dary Ducha Św. i zdrowie

Czwartek:

630:   + Zofii Grabka od mamy chrzestnej z rodziną

+ Józefy Juszczyk od córki Ewy z rodziną

1700: + Anieli Kubik w I r. śm., męża Stanisława i jej rodziców

Piątek:

630:   + Honoraty Pajdak w 5 r. śm., Józefa męża, Kazimierza syna

+ Stanisława Kruszyny od rodziny Jaszczyków

+ Jana Kurzawy od córki Barbary z wnukami

1700: Msza Święta do Bożego Miłosierdzia

Sobota

630:   + Józefa Dubiela w 28 r. śm. Genowefy żony i Stefanii Kwaśny

+ Józefa Sosina od kolegi Ryśka z rodziną

1700: Dziękczynna  za szczęśliwą operację z prośbą o dalsze bł. Boże i zdrowie

+ Józefa Turchana i Marii żony w r. śm.

Niedziela:

630:    + Józefa Włocha w 4 r. śm i Włodzimierza Michalczyka teścia

930:    + Marii Bułat

1100:  Stanisława Jaszczyka w 1 r. śm. i Bronisława Fortuny od córki Elżbiety z rodziną

1600: Anny, Franciszka i Piotra Wichrów

1800:  Dziękczynna w 18 ur. Michała z prośbą o dobry wybór drogi życiowej o bł. Boże,   opiekę MB, oraz o bł. Boże dla Gabrieli w 15 r urodzin

Niedziela kaplice:

815– Przebieczany:   Dziękczynna w 50 r. ślubu Heleny i Jana Bułat z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie dla nich i rodziny.

1015– Trąbki:            + Wandy Satora w 14 r. śm.

1215 Zabłocie:          Za parafian

Kaplice 12 II – 14 II:

Wtorek- Zabłocie:            W intencji Bogu wiadomej z prośbą o wysłuchanie

+ Janiny i Konstantego Siudów od Władysławy Satora

Czwartek- Przebieczany: + Antoniego Majda od sąsiadów Ptaków

Do Bożego Miłosierdzia:

+ Cecylii Śliwa od wnuczki Agnieszki z córką

+ Stanisława Wandas w 2 r. śm i Marii Kruszyna

+ Genowefy Śmietana

+ Bogumiły Łanoszka od rodziny Tańculów

+ Albiny Strojny od synów Grzegorza i Łukasza

+ Jana Augustynka od Adama i Moniki Obrał z rodziną

+ Walerii Ciastoń od chrześnicy Zofii

+ Zygmunta Grochota od siostrzeńca Franka z rodziną

+ Wojciecha Krystian od Kazimiery Nowak z córką Barbarą z mężem

+ Kazimierza Markowskiego od teściów z dziećmi z Nowej Huty

+ Franciszka Nogi od Grabowskich z rodzina

+ Marii Kruszyna od Bogusława Wrześniaka z rodziną

+ Arkadiusza Grabowskiego od Rady Rodziców ze SP z Przebieczan

+ Karoliny Łanoszka od syna Tadeusza z żoną

+ Józefy Tańcula od sąsiadki stanisławay Grabowskiej

+ Marii Turchan od chóru Mandora

+ Genowefy Śmietana od sąsiadów Satorów

+ Kazimierza Kruszyny od wnuków Anny, Sabiny, Kuby

+ Stanisława Kubika od Marii Dudek z rodziną

+ Stanisława Szałas od rodziny Wawrzonków