Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę zwykłą, 03.02.2013

–       w poniedziałek, przeniesione z dnia dzisiejszego wspomnienie świętego Błażeja, biskupa i męczennika, na Mszy św. o 6.30 poświęcenie jabłek i błogosławieństwo św. Błażeja, które chroni nas przed chorobami gardła.
–       we wtorek wspomnienie św. Agaty, patronki, która strzeże przed tragicznymi skutkami żywiołów; na Mszach św. poświęcenie chleba i wody
–       w środę wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

1.      Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu
2.      Bł. Jan Paweł II nauczał: „Usilnie zachęcam wiernych, by adorowali Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza, pozwalając Mu uzdrawiać nasze sumienia, oczyszczać nas, uświęcać i jednoczyć”- już dziś zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach  40-godzinnego nabożeństwa, które w polskiej tradycji poprzedza okres Wielkiego Postu. Nabożeństwo rozpoczniemy w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 11.00  i  będzie trwać do g. 18.00  .
3.      W najbliższy czwartek, na  godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła młodzież klas II gimnazjum na Mszę św. i  nabożeństwo z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii a także w intencji kleryków i kapłanów pochodzących z naszej parafii. Po Mszy św. ucałowanie relikwii bł. Jana Pawła II. W tym też dniu po nabożeństwie  młodzież gimnazjalna  będzie miała przeniesione z soboty spotkanie formacyjne przygotowujące do bierzmowania.
4.      W każdą środę  po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do M.B. Nieustającej Pomocy a w niedziele o 17.40 na nieszpory.
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisława Szałasa z Zabłocia. Jego i wszystkich naszych bliskich zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu!

Intencje mszalne: 3 XII- 9 XII

630 : + Eugeniusza Augustynka od brata Janka

+ Józefa Tracza od chrześnicy Danuty i rodziny

+ Stanisława Olchawskiego od Anny Jędrzejczyk i Jerzego Olchawskiego z rodzina

630: + Elżbiety Waśniowskiej od sąsiadki Nowakowej z rodziną

+ Stanisława Ochońskiego od rodziny Limanowskich

630: + Doroty Paździerkiewicz na imieniny

+ Doroty Paździerkiewicz od Barbary Porębskiej

1700: + W 7r. ur. Artura z prośbą o bł. Boże i dary Ducha Świętego, zdrowie i opiekę MB

630: + Jerzego Musiała od rodziny Stachurów

1700: + Stanisława Jaszczyka od wnuka Mateusza z rodziną

+ Kazimierza Łanoszki, Karoliny żony

630: + Marka Kasprzyka od Mietka z rodziną

+ Jerzego Merwarta od kolegów z Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wieliczce

+ Józefa Palonka od wnuka Mariana z żoną

1700: + Marii Turchan od córki Lucyny

630: + Józefa Palonka od rodziny Wilków i Kowalskich

+ Jerzego Kowalskiego od bratanka Zbyszka

+ Józefa Szweda od Joanny i Stefana Jaszczyków z rodziną

1700: + Stanisława Kruszyny w 1 r. śm.

+ Wojciecha Guszpil w 14 r. śm.

630: + Teresy Ciastoń w 34 r. śm. i Ludwika ojca

930: + Stanisława Tomasika w 6 r. śm.

1100: Za parafian

1800: + Stanisławy i Jana Jaszczyków

815– Przebieczany: + Jana Juszczyka w 2 r. śm.

1015– Trąbki: + Zofii Grabka w 1 r. śm.

1215 Zabłocie: + Stanisława Lenarta w 4 r. śm.

Kaplice 5 II – 7 II:

Wtorek- Zabłocie: + Franciszka Smolenia

+ Stanisława Szałasa od żony

Środa- Trąbki: + Kazimierza Sali w 13r. śm.

Czwartek- Przebieczany: + Marii Kornio w 12 r. śm. Józefy Skórskiej od córki, zięcia i wnuków