Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu, 22.03.2015

– we środę, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy obchodzić kolejny Dzień

Świętości życia modląc się zwłaszcza za poczęte dzieci, których życie jest zagrożone. Z tej racji dzisiaj po Mszach świętych nastąpi uroczyste przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego. Prosimy osoby podejmujące to dzieło o zatrzymanie się po Mszy św. w kościele i podejście do ołtarza.

1.     W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o 17.00  i 19.00 oraz na Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu  o 15.00

2.Trwają rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii. Dzisiaj nauki na wszystkich Mszach świętych z wyjątkiem tej po Gorzkich Żalach. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. nauka rekolekcyjna dla młodzieży. W dniu jutrzejszym dzień spowiedzi świętej. Msza św. z nauką ogólną o 8.00 i po niej w kościele od 9.00 do 10.00 spowiedź; Od 10.45 do 11.45 spowiedź w kaplicach. Po południu o 14.30 nauka dla dzieci. Następnie spowiedź od 15.00 do 18.00 z przerwą od 16.30 do 17.00. O 18.00 Msza św. z nauką ogólną.

We wtorek Msze św. na zakończenie rekolekcji w kościele o 8.00 i 18.00; dla dzieci o 15.00; W Przebieczanach o 10.00; w Zabłociu o 12.00 i w Trąbkach o 16.30.

3. Zgodnie ze zwyczajem od V niedzieli W. Postu zasłaniamy w kościołach krzyże. Za tydzień już Niedziela Palmowa – na wszystkich Mszach świętych poświęcenie palm. Natomiast o godz. 10.45 zgromadzimy się przed naszym kościołem, przy ołtarzu polowym, gdzie rozpoczniemy obrzędy Niedzieli Palmowej i w uroczystej procesji z palmami udamy się do naszej świątyni na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.  Osoby indywidualne jak i wspólnoty poszczególnych wiosek zachęcamy do przygotowania i wykonania palm, by w niedzielę palmową  uczcić Jezusa Chrystusa Króla.

4.Pragniemy gorąco podziękować  Różom Różańcowym za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: z Biskupic Róży Kobiet pw. Św. Michała Archanioła; z Przebieczan  II  Róży Kobiet pw. MB Królowej Polski i VI Róży Św. S. Faustyny Wszystkim składamy serdeczne – Bóg zapłać!

5. Wychodząc z kościoła zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych  i  palm wykonanych przez jedną z naszych parafianek. Ofiary składane przy ich nabywaniu będą przeznaczone na potrzeby Caritas archidiecezji

krakowskiej i potrzebujących z naszej parafii.

6. Klub Honorowych Dawców Krwi Ochotniczych Straży Pożarnych przy Urzędzie Gminy w Biskupicach zaprasza na akcję honorowego oddawania  krwi połączoną z rejestracją dawców szpiku kostnego. Akcja zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę w budynku gminy w Tomaszkowicach  w godz. od 9.00 do 13.00. Natomiast Wójt Gminy zaprasza we wtorek na godz. 17.00 na  spotkanie w ramach gminnej Akademii Seniora do sali konferencyjnej Urzędu Gminy.

7. W najbliższy piątek o 19.30 spotkanie Kręgu Biblijnego.

8. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przebieczanach przypomina o trwającej rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2015/2016. Zapisy dzieci

w poniedziałek od godz. 1400 – 1700  i wtorek w godz. 800– 1000

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Annę Noga z Przebieczan. Ją i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu!

Intencje mszalne: 23– 29 III

Poniedziałek – spowiedź rekolekcyjna:

630: + Józefa Ciastonia (im)

+ Jana Gaczoła od wnuka Tomka i wnuczki Natalii

800:  + Józefy Grabowskiej od syna Krzysztofa

+ Jana Dubiela od Jana Malarczyka ze Sławkowic

1800: + Władysława Siudy, Katarzyny żony w 28 r. śm. i Krzysztofa zięcia

Wtorek- Zakończenie Rekolecji:

630: O szczęsliwy przebieg operacji dla Józefa z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie

+ Józefa Terczyńskiego od Marii Terczyńskiej

800: + Józefy Garyckiej od Grażyny i Adama Ochońskich

1500: + Adama Juszczyka od Urszuli i Augustyna Grabka

1800: + Małgorzaty Kmiecik w 30 r. śm. od męża i córki

630:  + Zofii Gaś od wnuczki Agnieszki z Gabrysią

+ Stanisława Dulika od brata Jana z rodziną

1700: + Józefa Mamro, Stefanii żony, Józefa syna i Józefa zięcia

630 + Michała Domonia od córki Ewy z mężem

1700: + Józefa Wrześniaka (im)

+ Katarzyny Kot w 18 r. śm. Jana męża i ich dzieci i rodziców

630: + Mariana Starowicza w 22 r. śm. Marii żony i Mariana syna

+ Władysława Szyper od rodziny Kubików z Przebieczan

1740: + Władysława Pajdaka, Marii żony i Stanisława syna

+ Władysława Wojciechowskiego i jego rodziców

630: + Anny Nogi od córki z mężem

+ Anny Pracuch od Henryka Kubika z rodziną

1700: + Józefa Ciastonia (im) od syna Tośka z rodziną

+ Józefy i Jana Zadaków, Marii i Wincentego

630: Za Parafian

+ Józefa i Józefy Kulmów (im) i zm. z rodziny Urbanów

930: + Józefa Włodarczyka w 1 r. śm. jego rodziców i rodzeństwa

1100: + Kazimierza Kowalskiego w 15 r. śm.

1600: + Władysława Nogi i Heleny żony

1800: + Józefa Ochońskiego i jego rodziców i Dariusza zięcia

815 – Przebieczany: + Władysława Wojciechowskiego, jego rodziców, rodzeństwa

1015– Trąbki: Dzięk. w 60 r. ur.  Józefy z pr. o bł. Boże, op. MB, zdrowie dla niej i całej rodziny

1215 Zabłocie: + Józefa Lenarta (im)

Kaplice Wtorek- Zakończenie Rekolecji:

1000 – Przebieczany: + Heleny Martyniak (im) w 21 r. śm.

1200 Zabłocie: + Ryszarda Pilcha

1630– Trąbki: + Stanisława Ładygi od syna Marka z żoną i wnukiem

Kaplice w tygodniu 26–27 III:

Środa – Trąbki: + Marii Turchan (im) i jej rodziców

Czwartek – Przebieczany : + Józefa Nogi (im)