Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową 29.03.2015

1.   W całym Kościele przeżywamy dzisiaj Niedzielę Palmową na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na wszystkich Mszach św. poświęcamy palmy a o 10.45 poświęcenie palm przy ołtarzu polowym i procesja do naszej świątyni.

2.  Dziękujemy  wszystkim ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu tym indywidualnym jak również   I  Róży Kobiet pw. MB Łaskawe z Sułowa i II Róży Kobiet MB Różańcowej z Zabłocia – Bóg zapłać!

3. Odwiedziny chorych, zarówno tych których  odwiedzamy co miesiąc jak i na święta będą w najbliższą środę od godz. 14.00 . Chorych których odwiedzamy z okazji świąt prosimy   zgłaszać w dniu dzisiejszym w zakrystii. W zakrystii można również zgłaszać chorych, którym nasi  szafarze zaniosą Komunię w niedzielę wielkanocną.

4.   W Wielki Czwartek – nie ma Mszy św. rano. Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o   godz. 18.00. Po niej w procesji przeniesiemy Pana Jezusa do ciemnicy i tam będzie adoracja do godz. 24.00. O 21.00, w dniu ustanowienia sakramentu eucharystii na adorację zapraszamy rodziców, których dzieci w tym roku po raz pierwszy przystąpią do Komunii św.; o 22.00 adorację prowadzą Róże Różańcowe, o 23.00  młodzież.

W Wielki Piątek na adorację od godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców Zabłocia i Szczygłowa, o 9.00 Przebieczan, o 10.00 Tomaszkowic, o 11.00 adoracja dla dzieci ze szkół podstawowych, o 12.00 Sułów, o 13.00 Trąbki i Darczyce, o 14.00 Biskupice.

W godzinie śmierci Pana Jezusa, o 15.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową, po niej adoracja indywidualna do obrzędów Wielkiego Piątku, które rozpoczniemy o 18.00. Po obrzędach przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu, gdzie adoracja trwać będzie przez całą noc aż do Wigilii Paschalnej. Po obrzędach Wielkiego Piątku adoracja indywidualna. O 22.00 adoracji przewodniczy grupa muzyczna z naszej parafii;

 o 24.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez Grupę Biblijną. Po niej na adorację o godz. 1.00 zapraszamy mieszkańców Zabłocia i Szczygłowa, o 2.00 Przebieczan, o 3.00 Tomaszkowic, o 4.00 Sułowa, o 5.00 Trąbek i Darczyc, o 6.00 Biskupic, od 7.00 do 9.00 Róże Różańcowe. Mamy nadzieję, że tak jak w poprzednie lata honorową straż przy grobie Pana Jezusa będą pełnili także nasi strażacy.

 W Wielką Sobotę tradycyjne święcenie pokarmów w naszym kościele o godz. 9.00; 10.00; 11.00 i 12.00 Natomiast poza kościołem święcenie pokarmów: 2 razy przy kaplicy w Trąbkach: o godz. 10.00 i 11.00; w Sułowie,  przy kapliczce u Pana Adama Majkowskiego o 10.00; o 10.30 w Zabłociu,  w Przebieczanach tylko przy kaplicy 2 razy o 9.30 i 10.30; o 11.00 w Szczygłowie; o 11.30 w Tomaszkowicach; o 12.00 na Słomianej;

Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19.30. Prosimy przynieść lampiony lub świece zabezpieczone przed rozlaniem wosku. Zapalimy je od nowo poświęconego Ognia-Paschału symbolu Zmartwychwstałego Chrystusa,  na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Po obrzędach wielkiej soboty nie będzie już adoracji. Aby dotrzymać danego przed 5 laty słowa w tym roku  procesja rezurekcyjna będzie w niedzielę o godz. 6.00

Spowiedź w środę w kościele od 16.30 do 18.30. Serdecznie zapraszamy!

5.  Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych „ Caritas” .

6.  W przyszłą niedzielę i drugi dzień świąt, ze względu na większą liczbę wiernych dodatkowa Msza św. w kościele o godz. 13.00

7.  W związku ze zmianą czasu na letni od nadchodzącego tygodnia wieczorną Mszę  św. w kościele będziemy odprawiać o godz. 18.00 a w kaplicach o 19.00. W niedzielę Msze św. bez zmian.

8. Trwają prace przy budowie ogrodzenia dolnego cmentarza. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

9.  W dniu dzisiejszym w budynku gminy w Tomaszkowicach w godz. od 9.00 do 13.00 przeprowadzana jest akcja honorowego oddawania krwi.

10. Całość ogłoszeń znajduje się na stronie parafialnej w Internecie. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się zwłaszcza z  godzinami odprawianych nabożeństw i święcenia pokarmów.

11. Życzymy wszystkim spokojnego i głębokiego przeżycia tajemnic Wielkiego Tygodnia.        

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Ryszarda Tańculę z Tomaszkowic i Marię Szczudło z Biskupic. Polecajmy ich i naszych bliskich zmarłych miłosierdzia Bożemu.

 

Intencje mszalne: 30 III– 05 IV

Poniedziałek:

630: + Józefa Kruszyny i Józefy żony (im) oraz Emilii i Franciszka Górka

      + Ryszarda, Ryszarda, Ireny, Ireny oraz Rafała

Wtorek:

630: + Marii Sochackiej od wnuczki Marceliny z rodziną

      + Franciszka Śmietany od Jacka i Małgorzaty Kasprzyk

      + Ryszarda Tańculi od żony i córki Agnieszki

Środa:  

630:  + Stanisławy Kruszyna od rodziny Pączków

        + Marii Szczudło od Damiana i Katarzyny Szczudło

1800: Dziękcz. w 2 r. ur. Nadii z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla niej i dla rodziców

Wielki Czwartek:                                       

1800: + Jana Wójcika, Zuzanny żony, zm. dzieci i wnuków

        + Janiny Dusiewicz w 11 r. śm.

        + Władysława Nogi i Heleny żony

        + Wacława Pilcha w 4 r. śm.

Wielki Piątek:                                       

1800: Obrzędy Wielkiego Piątku

 Wielka Sobota:

1930: Za Parafian

        + Stanisława Zięby w 15 r. śm. rodziców Zygmunta i Leonii, teściów Anny, Władysława

        + Franciszka Jaszczyka, jego rodziców, teściów, siostry, szwagrów, Józefa Łanoszki,

           Katarzyny żony i ich dzieci

        + Ryszarda Paździerkiewicza (im)

Niedziela Wielkanocna:

600: + Marty Krawczyk w 4 r. śm. i Piotra Krawczyka

      + Stanisławy i Jana Jaszczyk, Marii i Kazimierza Janik i Wojciecha wnuka

930: + Józefa Kowalika i Anny żony

1100: Dziękcz. w 40 r. ślubu  Stanisławy i Tadeusza z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla nich i  dzieci oraz wnuków

1300: + Bolesława Tracza

1800: + Franciszka i Stanisławy Kasprzyk, Janiny córki, Władysława męża, synów Józefa,  Edwarda, żony Krystyny i Bronisławy

Niedziela Wielkanocna kaplice:

815 – Przebieczany: + Józefy Garyckiej, Józefa męża i Stanisława syna

1015– Trąbki: Dziękcz. dla wszystkich, którzy włożyli swój wkład pracy przy budowie groty przy kaplicy w Trąbkach   z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

1215 Zabłocie: + Jana Dębowskiego w 4 r. śm.

Kaplice w tygodniu 31 III – 01IV:

Wtorek – Zabłocie: + Januarego Moncznika od córki Moniki z rodziną

Środa – Trąbki: + Ryszarda Chorążego, jego rodziców i teściów