Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19.05.2013

Kalendarz liturgiczny

– w poniedziałek Święto NMP, Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. W naszym kościele Msze   św. o godz. 6.30, 9.30 i 18.00. W Trąbkach o 18.00, w Zabłociu o 19 i w Przebieczanach o godz. 19.15

– w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

– w przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy – w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej

1. W niedzielę za tydzień w naszej parafii na Mszy św. o godz. 11.00 przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii Świętej. Serdecznie prosimy wszystkich o modlitwę w intencji dzieci pierwszo komunijnych i ich rodzin. Spowiedź dla dzieci z klas II ich rodziców, chrzestnych  i bliskich w sobotę od godz. 9.30 Nie ulega zmianie porządek odprawiania Mszy św. w naszym kościele natomiast gorąco prosimy wszystkich, którzy nie są związani bezpośrednio  z I Komunią św., by wybrali inną porę uczestniczenia we Mszy św. aniżeli  o godz. 11.00. Chciejmy pozostawić dzieciom i ich bliskim więcej przestrzeni w naszej świątyni. Próba dla dzieci z klas II w środę i czwartek o 18.30

2. Już dziś gorąco dziękujemy rodzicom dzieci z klas II za wykonanie wczoraj generalnego sprzątania naszego kościoła –  serdeczne Bóg zapłać !

3. 23 maja w Czwartek Po raz pierwszy będziemy obchodzić nowe święto – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla księży jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych – by nieśli kapłanom duchowe wsparcie.

4. Zgromadzenie Sióstr Prezentek i Sióstr Serafitek ma zaszczyt zaprosić duchowieństwo oraz wiernych Archidiecezji Krakowskiej na uroczystą Eucharystię w dniu 9 czerwca do Łagiewnik, podczas której Jego Eminencja Angelo Kard. Amato, Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, dokona aktu beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Matki Zofii Czeskiej z Maciejowskich, Założycielki Zgromadzenia Sióstr Prezentek i Matki Małgorzaty  Łucji Szewczyk, Założycielki Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej (Sióstr Serafitek). Osoby chętne do udziału w uroczystościach prosimy o zapisy w zakrystii.

5. W piątek o godz. 19.30 na plebanii modlitewne spotkanie grupy biblijnej.

6.     Dzisiaj po wieczornej Mszy św. spotkanie z rodzicami osób wyjeżdżających 21.06 na pielgrzymkę do Rzymu.

7.     Zgodnie z zapowiedzią przy wyjściu z kościoła można nabyć cegiełki, które rozprowadza Komitet budowy kościoła w Moszczanach. Serdecznie prosimy o wsparcie tego dzieła.

8.     Rada Parafialna z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich parafian i gości na organizowaną dzisiaj, obok remizy w Biskupicach Biesiadę Parafialną. Rozpocznie ją o godz. 15.00 mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną księży a drużyną piłkarzy z naszej parafii. Ponadto w programie wiele atrakcji dla ciała i ducha zakończonych zabawą taneczną. Dochód z imprezy przeznaczony będzie na ogrodzenie cmentarza.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Henryka Anioła

Z Biskupic. Polecajmy jego i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne: 20 V- 26 V

Poniedziałek- Matki Kościoła:

630 :  + Walerii Satora

930 :   Dziękczynna za wyleczenie z choroby i o dalsze Bł. Boże dla Michała

1800: + Zofii Kruszyny, Henryka męża i ich rodziców

Poniedziałek – Matki Kościoła kaplice:

1800– Trąbki:            + Władysława i Jana Kasprzyków (im)

1900 Zabłocie:          + Janiny i Konstantego Siudów od kuzynki Jaszczykowej z rodziną

1915– Przebieczany: + Ryszarda Nowaka od cioci Józefy

630:   + Walerii Satora

+ Wiesławwa Kluzek od mamy

1800: Dziękczynna w 25 r. ślubu Beaty i Janusza z prośba o bł. Boże, opiekę MB, dary Ducha Św., zdrowie dla nich i ich dzieci od rodziców

630:    + Walerii Satora

1800:  + Franciszka Wichra, żony Anny i Piotra syna Dziękczynna w 25 r. ślubu Beaty i Janusza z prośba o bł. Boże, opiekę MB, dary Ducha

Świętego, zdrowie dla nich i ich dzieci

1800: + Stanisława Kopcia

+ Danuty Mróz w 10 r. śm.

+ Henryka Anioła od siostry Niny z synem i synową

1800:+ Franciszka Wichra w 25 r. śm., Anny żony, Piotra syna

+ Jana Turchana, Anieli żony (im), Henryka Turchana, Józefa Pajora, Anny żony,

synów, synowych i wnuczki Bernadetty

+ Franciszka Sali w 8 r. śm. i jego rodziców

1800:  + Stefana Kmiecika i rodziców

+ Andrzeja Kanarka w 8 r. śm.

Niedziela I Komunia Święta:

630:    + Walerii Satora

930:    Dziękcz. z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie  na Dzień Matki dla Janiny od dzieci

1100:  I Komunia Święta (Za Dzieci I komunijne, ich Rodziców i rodzeństwo)

1800:  + Stanisławy i Wilhelma Jaszczyków

815– Przebieczany:   + Anny i Jana Juszczyków i ich rodziców

1015– Trąbki:            + Józefa Kota w 23r. śm., Katarzyny żony w 31 r. śm. Romana Kota w 14 r. śm. Kunegundy żony w 4 r. śm.

1215 Zabłocie:          O zdrowie i bł. Boże, opiekę MB dla rodziny Grochotów

Kaplice 21 V – 23 V:

Wtorek- Zabłocie:              + Stefanii-Wandy Stańczyk w 12 r. śm.

Środa- Trąbki:        + Heleny Olchawskiej w 2 r. śm. i jej rodziców Franciszka, Marianny i rodzeństwa

Czwartek-Przebieczany:   + Heleny Chuchla (im)