Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 12.05.2013

– we wtorek święto św. Macieja, Apostoła

– w czwartek Święto św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, patrona Polski również naszego Księdza Proboszcza, dlatego zacnemu solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia,  obfitych łask Bożych, opieki Matki Bożej, darów Ducha Świętego i zdrowia w dalszej posłudze kapłańskiej. W dniu imienin otoczmy Go życzliwą modlitwą.

– w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

1.  Łączymy się duchowo z uczestnikami tradycyjnej procesji ku czci św. Stanisława  z Wawelu na Skałkę modląc się w intencjach ojczyzny, polskich rodzin, powołań kapłańskich i dziękując za łaski nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego w Parafiach naszej diecezji.

2. Dzisiaj w kaplicy w Trąbkach odpust ku czci św. Izydora. Uroczysta suma odpustowa o godz. 10.15, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. Piotr Piekarczyk wikariusz parafii Narodzenia NMP w Gdowie.

3. Dzisiaj o po wieczornej Mszy św.  w naszym kościele spotkanie rodziców dzieci pierwszo komunijnych. Natomiast we wtorek, środę i czwartek  o godz. 18.30 również w kościele próba dla tych dzieci.

4.  W najbliższy piątek po nabożeństwie majowym zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 odprawimy Mszę św. a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia, ucałowanie relikwii św. S. Faustyny i adoracja do godz. 21.00. Na piątkowe nabożeństwo zapraszamy szczególnie młodzież klas I gimnazjum. Natomiast młodzież klas III zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w sobotę na godz. 18.00

5.     W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. spotkanie z rodzicami ministrantów, którzy w czerwcu udają się na pielgrzymkę do Rzymu.

6.     Sołtysi naszych wsi informują, że podatek za rok 2013 będzie można wpłacać w następujące dni:

– w Biskupicach w remizie w środę w godz. od 14.00 do 16.00

– w Trąbkach w remizie w poniedziałek i wtorek od 9.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00

– w Szczygłowie  we wtorek od 16.00 do 18.00 i w środę od 16.00 do 17.00

7. Dzisiaj wychodząc z kościoła ofiarami do puszek można wesprzeć budowę Centrum „Nie lękajcie się!”

Natomiast w przyszłą niedzielę przyjadą do nas przedstawiciele komitetu budowy kościoła w parafii Moszczany, niedaleko granicy z Ukrainą, by nas prosić o pomoc w budowie kościoła parafialnego przez rozprowadzanie cegiełek budowy. Trudna sytuacja materialna w tych rejonach Polski zmusza wiernych do szukania pomocy poza swoją parafią. Komitet budowy ma poparcie ks. Arcybiskupa Michalika

i zbierał już ofiary w parafii Niegowić w naszym dekanacie.

8.  Rada Parafialna z naszej parafii pragnie serdecznie zaprosić wszystkich parafian i gości na organizowaną w przyszłą niedzielę, obok remizy w Biskupicach Biesiadę Parafialną. Rozpocznie ją o godz. 15.00 mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną księży z dekanatu, której kapitanem będzie nasz ks. Michał  a drużyną piłkarzy z naszej parafii, która kapitana jeszcze nie ma!!! Zespół księży prosi o liczny i entuzjastyczny doping kibiców. Ponadto w programie wiele atrakcji dla ciała i ducha zakończonych zabawą taneczną. Szczegóły programu na plakatach. Dochód z imprezy przeznaczony będzie na ogrodzenie cmentarza.

9. Zapraszamy w sobotę na godz. 18.00 młodzież klas III gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania. Młodzież proszona jest o przyniesienie katechumenatów.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Wiesława Kluzek z Sułowa. Polecajmy jego i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu!

Intencje mszalne: 13 V- 19 V

630 :  + Walerii Satora

+ Marii Kasprzyk w 11 r. śm.

1800: + Genowefy Śmietana od synów, synowej i wnuczki

+ Józefa Satory od wnuka Dawida z rodziną

1800: + Stanisława Cichego

630:    + Kazimiery Bekała

+ Marka Kasprzyka od chrzestnej z Przebieczan

1800:  + Walerii Satora

1800: + Marii Kornio od córki, zięcia i wnuków

+ Iwony Zawadzkiej (im)

+ Józefa Szweda od Katarzyny i Sebastiana Surówków

+ Władysława Kucia

1800: Msza Święta do Miłosierdzia Bożega

+ Jerzego Musiała od rodziny Waśniowskich

1800:  + Wiesława Pracucha w 1 r. śm.

+ Heleny Grochot w 7 r. śm., Mieczysława męża, Marka syna, zięciów Tadeusza i Czesława

630:    + Jana Strojnego

930:    + Ignacego Guzikowskiego w 3r. śm.

1100:  + Stanisławy Ochońskiej, Jana męża, Mieczysława syna

1800:  + Walerii Satora

815– Przebieczany:   + Stanisława Kasiny

1015– Trąbki:            + Katarzyny Łanoszki w 28 r. śm. i Józefa męża