Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania 27.03.2016

1.Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w szczególny sposób zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie Świąt Wielkanocnych, poprzedzonych Triduum Sacrum: za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa dziękujemy Paniom: Annie Piech, Barbarze Szwed i Dorocie Korta; Służbie Liturgicznej, Panu Kościelnemu, Organiście, Orkiestrze, Strażakom, którzy pełnili straż przy grobie Pana Jezusa, Młodzieży oraz Grupie Biblijnej. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!Jutro drugi dzień świąt. Msze Święte jak w każdą niedzielę z dodatkową Mszą św. o 13.00 w kościele. Składka z jutrzejszego dnia przeznaczona będzie na UPJP IIw Krakowie.

2.  W przyszłą Niedzielę-Miłosierdzia, w naszej parafii będziemy gościć ks. bp Grzegorza Rysia, który na Mszy św. o 18.00 udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Wszystkich, którzy tradycyjnie uczestniczą w tej Mszy św. prosimy o wybranie innej godziny, by o 18.00 więcej miejsca pozostawić młodzieży i bliskim.

3.Przed ołtarzem umieściliśmy nowy, drewniany krzyż procesyjny, który jest darem Rodziców Młodzieży bierzmowanej, za który składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!! W związku z bierzmowaniem młodzież klas III Gimnazjum i ich rodziny zapraszamy na czuwania modlitewne od środy do soboty, o godz. 18.00. Po nabożeństwach odbędą się próby. Spowiedź dla młodzieży, bliskich i świadków w piątek od 17.00

4.O 15.00 za tydzień, zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i zaraz po niej na Mszę św., podczas której Komunia św. zostanie udzielona pod dwiema postaciami.

4. Również w  przyszłą niedzielę, o godz. 10.30 uroczysta suma odpustowa,  ku czci Bożego Miłosierdzia w Kaplicy w Przebieczanach.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Tradycyjne   nabożeństwa o zwykłych porach; odwiedziny chorych w sobotę od 8.30. W piątek z racji Oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.W nadchodzącą sobotę w kościele, o 17.20 zmiana Tajemnic Różańca

6.W trwającym Roku Miłosierdzia, na początku września  planujemy pielgrzymkę do Sanktuarium MB Miłosierdzia w Wilnie. Szczegóły pielgrzymki podamy w najbliższym czasie.

7.Informujemy, że istnieje możliwość wydzierżawienia od parafii ziemi o pow. ok. 2 ha położonej obok DPS w Biskupicach. Usytuowanie działki na południowym stoku idealnie nadaje się pod założenie i uprawę  winnicy. Uprzejmie prosimy o reklamę tej oferty . Informacje szczegółowe w kancelarii parafialnej.

8 Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim Bożego pokoju, wesela, optymizmu i radosnego świętowania! Szczęść Boże!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Zofię Waśniowską z Trąbek. Polecajmy ją i wszystkich naszych bliskich Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne: 28 III– 03 IV

Poniedziałek Wielkanocny:

630: + Zofii Ciastoń od chrześnicy Aliny z rodziną

+ Zbigniewa Zadaka od sąsiadów Adamskich z Trąbek

930: + Józefa Włodarczyka, jego rodziców i rodzeństwa

1100: Za Parafian

1300:+ Bolesława Tracza w r. śm.

1800: + Józefa Kamisińskiego (im) w 10 r. śm.

DPS: Za Parafian

630: W intencji Panu Bogu wiadomej

+ Janiny Wójcik od rodziny Nalepów z Chorągwicy

630:  Dziękcz. w r. ur. Anny z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie

+ Leszka Anioła od Aleksandry Domoń z rodziną

1700: + Wacława Pilcha w 5 r. śm.

630: +Zofii Waśniowskiej od męża

1800: + Katarzyny Filipowicz w 9 r. śm. Władysława męża, Jana syna

+ Władysława Pajdaka, Marii żony, Stanisława syna

630: + Stanisławy Klaper w 40 r. śm.

+ Janiny Jaszczyk od Marka Kota z rodziną

+ Marii Czop od Wiesławy Fliśnik z rodziną

1800: Dziękcz. w 50 r. ur. z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, dary Ducha Świętego i zdrowie Sobota:

630: Dziękczynna w intencji Panu Bogu wiadomej

+ Jerzego Sosnowskiego od Stanisława z rodziną z Brzeska

1800: + Janiny Dusiewicz w 12 r. śm.

+ Jana Dębowskiego, Julii i Marii Górskich

Niedziela Bożego Miłosierdzia:

630: + Marii Kanarek w r. śm. rodziców, męża i syna

+ Jana Mastalskiego w 6 r. śm. jego rodziców Katarzyny i Jana

930: + Ryszarda Paździerkiewicza (im)

1100: + Jana Strojnego

1500:+ Stanisława Jaszczyka w 2 r. śm. rodziców Władysława i Julianny, braci: Czesława, Tadeusza, Janiny żony i z rodziny Jaszczyków

1800: Bierzmowanie (za Bierzmowanych i ich rodziny)

DPS: Za Parafian

Kaplice – Poniedziałek Wielkanocny:

815 –Przebieczany: + Józefa Tańculi, Krystyny żony (im)

1015– Trąbki: + Józefa i Anny Szlachta w 31 r. śm. oraz rodziców

1215 Zabłocie: + Jana Czopa, Michaliny żony

Kaplice – Niedziela Bożego Miłosierdzia:

1030 –Przebieczany: Za Parafian – za mieszkańców Przebieczan i Tomaszkowic (Odpust)

1015– Trąbki: + Romualda Kuleszy w 2 r. śm.

1215 Zabłocie: /rezerw. P. Siuda

Kaplice w tygodniu 29 – 31 III:

Wtorek – Zabłocie: + Juliana Satory i rodziców Józefa i Zofii

Środa – Trąbki: + Anieli i Władysława Jaszczyków