Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia 03.04.2016

– w poniedziałek Uroczystość Zwiastowania NMP, Dzień Świętości Życia.  Z tej racji zachęcamy do podjęcia w przyszłą niedzielę dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone jak również odczytujemy krótki komunikat bp Gądeckiego w sprawie ustawowej ochrony życia.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W Przebieczanach Uroczystość odpustowa z Mszą św. w kaplicy o godz. 10.30. Natomiast w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 w kościele zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i zaraz po niej Msza św. 2. Dzisiaj także o godz. 18.00 ks. bp Grzegorz Ryś udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Polecajmy w naszych modlitwach nowo bierzmowanych, by zawsze z odwagą bronili Jezusa Chrystusa, którego stają się rycerzami.

3. Przyszła niedziela obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna. Rozpocznie ona Tydzień Biblijny.

4.W najbliższy czwartek na Mszę św. o 18.00 i nabożeństwo zapraszamy uczniów klas II Gimnazjum. Natomiast o 19.00, również w czwartek, na plebanii, spotkanie wspólnoty mężczyzn Galilea. Chętnych serdecznie zapraszamy.

5. W dniach 1-2 maja zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Piekar śląskich, Wrocławia, Trzebnicy, Świdnicy, Kudowej Czermnej (kaplica czaszek), Wambierzyc i Barda Śląskiego. Szczegółowe informacje w zakrystii.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Krystynę Kamisińską  z Trąbek. Polecajmy Ją  i wszystkich naszych bliskich zmarłych  Miłosierdziu Bożemu!

Intencje mszalne: 04 – 10 IV

630: + Zbigniewa Łanoszki w 7 r. śm. rodziców Anny i Antoniego

+ Sebastiana Skórskiego i jego rodziców  od rodziny Łukasików

+ Pawła Śmietany od pracowników PKP-Cargo Stacja Nowa Huta

+ Anny Kurzawa od siostry Kazimiery z rodziną

630: + Zbigniewa Łanoszki  (im) w 7 r. śm, Anny i Antoniego Łanoszków

+ Jerzego Olchawskiego od rodziny Porębskich

630: + Krzysztofy Augustynek od rodziny Wojakowskich

+ Władysławy Łanoszki od wnuczki Anny z rodziną

1700: W intencji Klaudii o zdanie matury, bł. Boże i potrz. łaski od rodziców i rodzeństwa

630: + Józefy i Franciszka Anioł i syna Leszka

1800: Dziękcz. w 9 r. ślubu Magdaleny i Piotra z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, i zdrowie dla nich i ich dzieci

+ Marii Ochońskiej, Józefa męża i Czesława zięcia

630: + Anny Szlapak od wnuczki Patrycji z mężem i prawnukami

+ Jana Augustynka od wnuków Mateusza i Eweliny

1800: + Genowefy Dzióbek w 16 r. śm.

+ Anny Maniek od Stowarzyszenia KGW z Biskupic

630: + Marii Turchan i rodziców

+ Dariusza Klimy od chrzestnej Marii

1800: Dziękcz. w 1 r. ur. Tymona z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, dary Ducha Świętego i  zdrowie

+ Kazimierza Konika, Starszego Chorążego Sztabowego w 10 r. śm. od żony

630: + Marty Krawczyk w 5 r. śm. i Piotra Krawczyka

+ Władysława Pilcha od wnuków Kacpra i Daniela z żoną

930: + Władysława Króla i Stanisławy żony

1100: Za Parafian

1800: Franciszka Nogi w 67 r. śm. Marii żony i Adama syna

DPS: Za Parafian

Kaplice – Niedziela:

815 –Przebieczany: + Mariana Starowicza, w 23 r. śm. Marii żony i Mariana syna

1015– Trąbki: + Ryszarda Chorążego (im) jego rodziców i teściów

1215 Zabłocie: + Czesława Nosala, synów Grzegorza, Marka, Michała i Marii żony

Kaplice w tygodniu 05 – 07 IV:

Wtorek – Zabłocie: + Jana Dębowskiego w 5 r. śm.

+ Januarego Moncznika od chrześnicy Doroty z rodziną

Środa – Trąbki:     + Krystyny Kamisińskiej od męża