Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 01.06.2014

– we wtorek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

– we czwartek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

– w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1.  Z racji I niedzieli miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas III świętują rocznicę I Komunii św.

2.  W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Święto Dziękczynienia. W tym roku szczególnie dziękujemy za kanonizację św. JP II . Zgodnie z zapowiedzią, przed kościołami w Polsce, zbiórka ofiar na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum Narodu Polskiego za wszelkie łaski i Bożą opiekę nad nami oraz pomoc poszkodowanym przez powodzie mieszkańcom na Bałkanach.

3. W sobotę, w wigilię Zesłania Ducha Świętego o godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę św. inaugurującą w naszej parafii przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r z wprowadzeniem znaku światowych dni do naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy do udziału we mszy św. szczególnie ludzi młodych z naszej parafii by na tym etapie życia kiedy radość i entuzjazm przeplatają się z lękiem, bólem a niekiedy i łzami spotkać Chrystusa, który przynosi pełną prawdę o sensie ludzkiego życia. Po mszy św. spotkanie w salce katechetycznej dla młodzieży z naszej parafii.

Także Róże Różańcowe zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św., po niej zmiana tajemniczek i wspólna „majówka” pod altaną przy plebani.

4.  Również w najbliższą sobotę w naszej wspólnocie parafialnej pragniemy przeżyć dzień poświęcony osobom chorym i starszym z naszej parafii. O godz. 9.30 spowiedź i o 10.00 zostanie odprawiona Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Zwracamy się z serdeczną prośbą o przywiezienie do naszego kościoła osób które pragną uczestniczyć w tej Mszy św. i przyjąć sakrament namaszczenia. W sobotę nie będzie odwiedzin chorych w domach.

5. Przez cały miesiąc czerwiec w naszym kościele o godz. 17.40 odprawiać będziemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, na które serdecznie zapraszamy.

6. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja  w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, w I piątek spowiedź od godz. 17.00.

Intencje mszalne: 02 VI – 08 VI

630: + Romualda Kuleszy od Dariusza i Barbary Klimy z rodziną

+ Andrzeja Kanarka w 9 r. śm.

1800:Dziękcz. w 3 r. ur dla Kasi z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, dary Ducha Świętego,

zdrowie

630: + Franciszka Sali i jego rodziców

1800: + Józefy i Piotra Krzysztofków w r. śm.

630:  + Stefanii Kwaśny w 8 r. śm. Józefa Dubiela i Genowefy żony

+ Teofilii Tańcula od syna  z żoną

1800: + Stanisława Łanoszki w r. śm i żony Karoliny

630:  + Zbigniewa Domonia w 4 r. śm.

1800:O szczęśliwe rozwiązanie, opiekę MB, bł. Boże dla całej Rodziny

+ Małgorzaty Badury, siostry i ojca

630: + Barbary Przepolskiej

+ Józefy Anioł od Michała i Anety Jaszczyków z rodziną

+ Michała Jaszczyka od Barbary i Tadeusza Kurzawów

1800: + Genowefy Korty w 4 r. śm.

Sobota – Dzień chorych:

630:  + Petroneli Lebiest (im), męża Romana

+ Jerzego Musiała od kolegi Krzyśka z rodziną

930Msza św. dla Chorych

1800: Za parafian w intencji młodzieży

+ Rozalii Klima w 15 r. śm. i Rudolfa męża

Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego:

630: +  Antoniego Kruszyny, syna Tadeusza, syna Adama, córki Józefy i wnuka Jacka

930  + Kunegundy Łanoszki w 26 r. śm Jana męża, Tadeusza syna, Janiny, Haliny córek

1100: Za parafian

1800: + Doroty Paździerkiewicz w 3 r. śm.

815   – Przebieczany: + Józefa Pajdaka w 8 r. śm, rodziców Marii, Józefa Pajdak

1015– Trąbki:+ Wiktorii, Stefanii Woźniaków, synów Adama, Mieczysława,  Stanisława

1215 Zabłocie: + Józefa Lenarta

Kaplice w tygodniu 03 – 05 VI:

Wtorek – Zabłocie: Dziękcz. w18 r. ur dla Adriana Czopa prośbą o bł. Boże, opiekę MB,Anioła Stróża dary Ducha Świętego, zdrowie, obronę od nieszczęść od rodziców

+ Franciszka Czopa w 7 r. śm.

Środa – Trąbki: + Edwarda w 13 r. śm., Heleny żony

Czwartek – Przebieczany: + Marii Starowicz w 13 r. śm, Mariana męża, Mariana syna,  wnuka Jana