0głoszenia duszpasterskie na 6 Niedzielę Wielkanocną 25.05.2014

– w czwartek wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

– w sobotę święto Nawiedzenia NMP

– w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1.   W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00 dzieci z klas III szkół podstawowych będą przeżywać uroczystość Rocznicy I Komunii św.  Trzecioklasistów, przed tą uroczystością, zapraszamy w nadchodzący piątek na godz. 17.00 do naszego kościoła na spowiedź przed Rocznicą I Komunii św., po Mszy Świętej odbędzie się próba.

2.    W sobotę ostatnie nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła.

3. W poniedziałek, wtorek i środę, w miejsce dawnych „dni krzyżowych”,  Będziemy przeżywać dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. O godz. 6.15 ze śpiewem litanii do Wszystkich Św. udamy się w  tradycyjnej procesji z naszego kościoła do trzech krzyży. Zachęcamy do licznego udziału w procesji.

4.    W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będzie można wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

5. W przyszłą niedzielę w Gdowie rozpocznie się kurs przedmałżeński. Będzie trwał przez 4 kolejne niedziele i rozpoczynał się będzie Mszą Świętą o godz. 14.00.

6.     W najbliższą sobotę zapraszamy dzieci i młodzież z grup parafialnych wraz z rodzicami na majówkę do Doliny Chochołowskiej. Wyjazd o 7.30 spod remizy OSP w Biskupicach. Koszt 30 zł.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Teofilę Tańculę ze Szczygłowa, Polecajmy ją i wszystkich naszych bliskich Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne: 26 V – 01 VI

630: + Janiny

1800:Dziękcz. w 30 r. ur dla Katarzyny z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, dary

Ducha Świętego, zdrowie od rodziców

630: + Janiny

1800: + Marianny Kruszyny w 3 r. śm. Józefa męża, Romana syna

630:  + Janiny

1800: + Anny, Jana Ochońskich w r. śm.

630:  + Stanisława Jaszczyka od brat z żoną

1800:+ Janiny

+ Jerzego Kulmy

630: + Andrzeja Janusa od syna Andrzeja z rodziną

+ Janiny

1800: + Sławomira Kosteckiego, żony Krystyny

+ Józefa Godzika w 6 r. śm.

630:   + Jerzego Wójtowicza w 1 r. śm.

+ Józefa Włodarczyka od syna Adama

1800: Dziękcz. w 20 r. ślubu Anny i Artura z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

Dziękcz. w 19 r. ślubu Niny i Juliusza  z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla nich i całej rodziny

630:  +  Karoliny Pawlik, męża Franciszka, Józefa Łanoszki i ich rodziców

930   Dziękcz. w 35 r. ślubu Marii i Stanisława  z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

dla nich i ich dzieci

1100: Za parafian w intencji dzieci z okazji rocznicy I Komunii Św. i ich Rodzin

1800: + Ewy Szewczyk w 5 r. śm. od męża

815   – Przebieczany: + Marii Skórskiej w 15 r. śm.

1015– Trąbki:+ Władysława i Franciszki

1215 Zabłocie: Dziękcz. w 40 r. ślubu Zofii i Jarosława  z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla nich i całej rodziny

Kaplice w tygodniu 27 – 29 V:

Wtorek – Zabłocie: Dziękcz. w18 r. ur dla Adriana Czopa prośbą o bł. Boże,

opiekę MB, Anioła Stróża dary Ducha Świętego, zdrowie

Środa – Trąbki: + Agaty Kwiecień od Brata Bolesława z żoną

Czwartek – Przebieczany: + Heleny Chuchli (im)