Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wielkanocną 31.03.2013

1.      Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie Świąt Wielkanocnych poprzedzonych Triduum Sacrum:

Paniom Annie Piech, Dorocie Korta z córkami , Barbarze Szwed – za dekorację naszego Kościoła a zwłaszcza przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa, Pani Dorocie Ładyga za ofiarowany materiał do dekoracji; służbie liturgicznej, Panu Kościelnemu, Organiście, Orkiestrze, Strażakom, którzy pełnili straż przy Grobie Pana Jezusa, dzieciom, młodzieży, Grupie Biblijnej, Rodzicom dzieci pierwszo komunijnych za prowadzenie adoracji w czwartek i piątek nocą wszystkim – składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Jutro, w drugi dzień świąt porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę; składka z jutrzejszego dnia przeznaczona jest na UPJP II w Krakowie.

3.  Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia, w naszej kaplicy w Przebieczanach uroczysta Msza św. odpustowa będzie odprawiona o godz. 10.30 serdecznie zapraszamy!

4.   W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św.z nabożeństwami o 6.30 i 18.00. Spowiedź w  piątek od godz. 17.30. Odwiedziny chorych w piątek od 8.30. W piątek  z racji oktawy Uroczystości  Wielkanocnych nie     obowiązuje     wstrzemięźliwość od  pokarmów mięsnych.

5.  W związku ze zmianą czasu na letni Msze św. wieczorne w naszym kościele będziemy odprawiać o godz. 18.00 a w kaplicach o godz. 19.00. Porządek odprawiania Mszy św. w niedziele pozostaje bez zmian.
6. W sobotę na godz. 18.00 zapraszamy młodzież klas I Gimnazjum na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Natomiast na nabożeństwo w czwartek o godz. 18.00 zapraszamy młodzież klas II Gimnazjum. Pragniemy też poinformować, że 22.09  z racji obchodów 350 lecia konsekracji naszego kościoła do bierzmowania przystąpi młodzież obecnych II i III klas Gimnazjum.

7.  Z racji Wielkiego Tygodnia Uroczystość Zwiastowania NMP została przeniesiona na poniedziałek 8 kwietnia. W związku z tym świętem w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby zainteresowane prosimy o zabranie deklaracji adopcji, które znajdują się na bocznym ołtarzu i przyniesienie ich wypełnione w przyszłą niedzielę.

8.   Dyrektor szkoły Podstawowej w Trąbkach i  w Przebieczanach ogłasza zapisy dzieci do klasy I na rok szkolny 2013/14 podobnie prywatne przedszkole  Kubuś Puchatek w Sławkowicach również ogłasza zapisy dzieci do przedszkola na przyszły rok szkolny. Szczegółowe informacje o zapisach znajdują się na plakatach.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wszystkim Bożego pokoju, wesela, nadziei, radosnego świętowania i obfitego błogosławieństwa Bożego! Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

Intencje mszalne: 1 IV- 7 IV

Poniedziałek Wielkanocny:

630:    + Adama Ciastonia

930:    Dziękczynna w 57 r. ślubu Antoniny i Stanisława Ładygów z prośbą o potrzebne łaski

i opiekę MB, zdrowie

1100:  Za parafian

1800:  Wacława Pilcha w 2 r. śm.

Poniedziałek Wielkanocny kaplice:

815- Przebieczany:   + Eugeniusza Tańculi

1015- Trąbki:            Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla mieszkańców

Darczyc

1215 Zabłocie:          + Juliusza Pilcha (imienin) i syna Ryszarda

Wtorek:

630:  +  Adama Ciastonia

+ Anny Terczyńskiej, Jana męża w r. śm.

Środa:

630:   + Adama Ciastonia

1800: + Janiny Dusiewicz w 9 r. śm

Dziękczynna w 18 r. ur. Gabrieli  z pr. o bł. Boże, op. MB, dary Ducha św. i zdrowie

Czwartek:

630:    + Adama Ciastonia

1800:  + Marii Kanarek w 3r śm., jej rodziców, męża Józefa, Andrzeja syna

+ Mariana Starowicza w 20r śm. żony Marii, Mariana syna

Piątek:

630:    + Adama Ciastonia

+ Kazimierza Lebiesta w 2 r. śm. jego Rodziców i braci

+ Barbary Przepolskiej od męża

1800:  + Karoliny Łanoszki od pracowników przedszkola nr. 3 w Wieliczce

Sobota:

630:    + Adama Ciastonia

+ Henryka Piwka od chrześnicy Józefy

1800:  Dziękcz. w 24 r. ślubu Agaty i Andrzeja z pr. o bł. Boże, op. MB, zdrowie dla nich

i rodziny

+ Franciszka Nogi w 64r. śm, Marii żony

Niedziela:

630:    + Adama Ciastonia

930:    Dziękczynna w 15 r. ślubu Małgorzaty i Jacka z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

1100:  + Albiny Strojny od Lucyny Olchawskiej

1800:  Dziękczynna z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla dzieci i wnuków

Niedziela kaplice:

10.30- Przebieczany: + Za mieszkańców Przebieczan i Tomaszkowic  !!!

10.15- Trąbki:            + Tadeusza Jaszczyka w 15 r. śm. Janiny żony, jego rodziców

Władysława, Julianny, brata Czesława

12.15 Zabłocie:          + Jana Dębowskiego w 2 r. śm, Jana Czopa w 17 r. śm

Kaplice 2 IV – 4 IV:

Wtorek- Zabłocie:     W 50 r. ur Małgorzaty Gumulec o bł. Boże, opiekę MB

i zdrowie od kolegi i córki Barbary

+ Kazimierza Makowskiego od rodziny Nosalów

Środa- Trąbki:              + Władysławy Palonek od chrześnicy Krystyny

Okarmus z mężem

Czwartek- Przebieczany: + Władysława Siudy w 26 r. śm., żony Katarzyny

i zięcia Krzysztofa