Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę w oktawie Narodzenia Pańskiego, 29.12.2013

Kalendarz liturgiczny:

–   we wtorek wspomnienie św. Sylwestra I, papieża

–   w środę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

–   w czwartek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów  i doktorów Kościoła

1.  Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Święto Świętej Rodziny. Msza św. o godz. 9.30 w intencji małżeństw świętujących srebrny jubileusz i w intencji rodzin naszej parafii.

2.  We wtorek o godz. 16.00 zapraszamy na  uroczyste nieszpory na zakończenie roku kalendarzowego i zaraz po nich na Mszę św.

3.  We środę, w pierwszy dzień Nowego Roku, Msze święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu będziemy przeżywać kolejny Światowy Dzień Pokoju pod hasłem: „BRATERSTWO PODSTAWĄI DROGĄ DO POKOJU”.

4.  W tym tygodniu przypada  Iczwartek, piątek i I sobota miesiąca . Msze św.

z nabożeństwami o 6.30 i 17.00. Spowiedź w piątek od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w niedzielę od 14.00.W I czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii a także w intencji  kapłanów pochodzących z naszej parafii.  

5.  Dzisiaj i w kolejne 3 niedziele po Mszach św.  zapisy na samolotową pielgrzymkę do Loureds i Fatimy w maju 2014 r z wpłatą 500zł.

6. Dzisiaj na godz. 15.30 w remizie OSP w Biskupicach odbędzie się przedstawienie jasełkowe, na które serdecznie zapraszamy. 

7.  Porządek kolędy znajduje się na stronach internetowych naszej parafii. Natomiast kolęda na nadchodzący tydzień przedstawia się następująco:

30XII poniedziałek

ks. Proboszcz 8.30      PACÓWKI –od P. Poznańskiego do P. Filipowiczów   

ks. Michał 8.30           PRZEBIECZANY od P. Markutów 

ks. Marek 8.30            ZABIELE od Aldony Chojnackiej do „Starego Gościńca” 

31XII wtorek

ks. Proboszcz 8.30      SUŁÓW –Dołki; dokończenie       

ks. Michał 8.30           BISKUPICE od granicy Szczygłowa do Wielkich Łąk  

ks. Marek 8.30            ZABŁOCIE –od P. Pilchów strona prawa do granicy Szczygłowa     

2 I czwartek

ks. Michał 8.30           TRĄBKI –od Małgorzaty Kot do P. Gasiów; następnie od Pani Bochenek do P. Szlachtów

ks. Marek 8.30            TRĄBKI –od Pani Wojciechowskiej i P. Lenartów tradycyjną Starą drogą” i „Kazimierz” do P. Waśniowskich.    

3 I piątek

ks. Proboszcz 8.30      BISKUPICE –od P. Zająców do P. Domoniów (bez domów pod lasem) oraz domy od. P. Kanarków do P.  Janiny Jaszczyk

 ks. Michał 14.00         PRZEBIECZANY- przy E4 (od P. Rybotyckich do P. Kołaczyków

4 I sobota

ks. Proboszcz 13.00     PRZEBIECZANY –„Wielopole”      

ks. Michał 8.30           SZCZYGŁÓW –od P. Pilchów do P. Chytrosiów i Lebiestówka  8.30    

ks. Marek                    TOMASZKOWICE –od P. Zadaków do dworu i dalej w kierunku P. Jamków; następnie od Pani Romowicz do P. Niesmacznych  

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Norberta Łanoszkę   ze Szczygłowa.  Polecajmy jego i naszych bliskich Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne:30 XII- 04 I

Poniedziałek:

630 :+ Stanisława Jaszczyka

       + Eugeniusza Tańculi (im)

       + Cecylii Tańcula od syna Stanisława z rodziną

       + Agaty Kwiecień od Barbary i Jerzego Pajdaka z rodziną

Wtorek- Sylwester:

630: + Mieczysława Badury i jego rodziców Józefa i Marii

       + Mieczysława Masiora w 26 r. śm. jego rodziców, rodzeństwa

       + Andrzeja Wilka od sąsiadów Kupców

1700:+ Genowefy Grochot od córki Danuty z mężem

Środa – Nowy Rok:

630:   + Mieczysława Grochota (im) Heleny żony, Marka syna, Tadeusza i Czesława zięciów

930:    + Mieczysława Juszczyka (im)

1100:  + Mieczysława Kopiniaka (im) od Stanisława Szczudło

1800:  + Arkadiusza Grabowskiego w 3 r. śm. zm z rodziny, intencja od rodziców

Czwartek:

630:   Dziękcz. w 90 r. ur. Rozalii z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie na dalsze lata życia

          + Adama Grochota od córki Anny z mężem

1700: + Mieczysława Ochońskiego (im)

Piątek:

630:   + Genowefy Dubiel (im) męża Józefa, Stefanii Kwaśny

         + Michała Jaszczyka , rodziców i teściów

         + Danuty Kurzawa od córki Krystyny z mężem

1700: Genowefy Korta (im)

Sobota:

630:   + Jana Terczyńskiego w 35 r. śm. Anny żony          

         + Zdzisława Domonia w 2 r. śm.

         + Stanisława Permusa od wnuczki Pauliny z rodziną

1700:  + Barbary Sokół w 36 r. śm.

Niedziela:

630:   + Zofii i Stanisława Tańculów w r. śm.

930:    + Genowefy Krawczyk (im) męża Stanisława

1100:  + Antoniego Kota (ur) i zmarłych z rodziny

1800:  Za parafia

Nowy Rok kaplice:

815– Przebieczany:+ Eugeniusza Tańculi (im)

1015– Trąbki:        + Marii Godzik i Janusza męża w r. śm.

1215 Zabłocie:      + Mieczysława i Genowefy Siudów (im)

Niedziela kaplice:

815– Przebieczany:+ Henryka Tracza w 35 r. śm. żony Katarzyny, synów Tadeusza i Albina

1015– Trąbki:        + Władysława Kota, Karoliny żony w r. śm.

1215 Zabłocie:      + Jana Czopa, żony Aleksandry, syna Franciszka, Stanisława Szwagrzyka, Janiny córki

Kaplice 2 I:

Czwartek- Przebieczany: + Anieli Grabowskiej od IV Róży MB Częstochowskiej z Przebieczan

800-lecie Parafii św. Marcina w Biskupicach

Holler Box