Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę Trójcy Św. 22.05.2016

Kalendarz liturgiczny:

– we wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

– w czwartek Boże Ciało

1.W naszej parafii przeżywamy dzisiaj uroczystość I Komunii Świętej. Dzielimy radość  z dziećmi klas III  i życzymy im, by dzisiaj i przez całe życie Pan Jezus był ich największą Radością. Otoczmy serdeczna modlitwą dzieci i ich rodziny. I komunia Św. na Mszy św. o godz. 11.00. Od jutra dzieci przeżywać będą swój „Biały Tydzień”. Zapraszamy je wraz rodzinami na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i po nim na Mszę Św. W związku z białym tygodniem wieczorna Msza św. zaraz po majówce czyli ok. 17.50. Rodzicom dzieci pierwszo komunijnych składamy serdeczne podziękowanie za dar ołtarza jakim  jest odnowienie i złocenie kielicha, komplet nakryć ołtarzy w naszym kościele oraz dziękujemy za wystrój naszej świątyni.

2.W przyszłą niedzielę w naszym kościele, o godz. 11.00 wraz z dziećmi klas IV przeżywać będziemy Rocznicę I  Komunii św. Próba dla tych dzieci będzie w środę po wieczornej Mszy św. zaś spowiedź w piątek podczas wieczornej Mszy św.

3.W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa /Boże Ciało/ Msze Św.   w kościele o 6.30; 9.30 i po tej Mszy procesja do 4 ołtarzy, które prosimy przygotować  w tradycyjnych miejscach. Na zakończenie procesji ok. 11.45 Msza św. w kościele.      Po południu nabożeństwo o 17.40 i po nim o 18.00 Msza św. Msze św. w kaplicach: w Zabłociu o 12.15 w Trąbkach o 17.00 i Przebieczanach o 19.00. W Boże Ciało nie ma procesji w Kaplicach. W tym dniu urządza się jedną procesję z kościoła głównego, która jednoczy wszystkich parafian. Natomiast w kaplicach będą procesje  w poszczególne dni w następnym tygodniu. Dzieci, które będą sypać kwiaty podczas procesji zapraszamy na próbę we wtorek o 17.15. Zwracamy się z serdeczną prośbą do rodziców, by zachęcali dzieci z klas II, I, O i młodszych do sypania kwiatów i dzwonienia na dzwonkach w Boże Ciało i w oktawie. Do udziału w procesji zapraszamy również dzieci pierwszokomunijne w białych strojach.                                        

4. W najbliższą środę o 19.30 spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W dniach 4-11.09 tego roku, w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia, zapraszamy na pielgrzymkę do Tej, Która na świat Miłosierdzie przyniosła, do Matki Bożej Miłosierdzia w Wilnie oraz łotewskiej Agłony. Informacje szczegółowe w Liście Wspólnoty.

6. Spotkanie Gminnej Akademii Seniora w dniu jutrzejszym o godz. 17.00 w auli Urzędu Gminy.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Marię Tańcula z Tomaszkowic. Polecajmy Ją i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne: 23 – 29 V

Poniedziałek:

630: + Iwony Zawadzkiej (im)

      + Tadeusza Kasiny od syna

1800: + Anny i Jana Ochońskich w r. śm.

         + Marii Michalczyk od Mariana Grochota z rodziną

630: + Józefa Skowronka, Zbigniewa syna

       + Jerzego Czopa od siostry Grażyny z synami

1800: + Franciszka Wichra w 28 r. śm. Anny żony, Piotra syna

Środa:  

630: + Albina Górskiego i jego rodziców      

       + Norberta Łanoszki od Dyrekcji i Grona Pedagogicznego ze SP w Biskupicach

1800: + Janiny Jaszczyk, Franciszka męża z okazji dnia mamy od dzieci

Czwartek- Uroczystość Bożego Ciała:   

630: Dziękcz. dla Ewy o bł. Boże, , opiekę MB i dar zdrowie

       + Michaliny Talagi

930: Za Parafian (Procesja)

1145: Dziękcz. w 4 r. święceń kapłańskich  ks. Jakuba z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie

1800: + Zofii Gaś (im)

DPS: Za Parafian

Piątek:     

630: + Janiny Ochońskiej od Marcina z rodziną

       + Michała Domonia od Anny Zadak

1800: + Marianny Kruszyny, Józefa męża i Romana syna

        + Marii Tańculi od syna Bogdana z żoną

Sobota:

630: + Henryka Anioła w 3 r. śm. Józefy Anioł, synów Marka, Andrzeja Rutka

       + Jana Poznańskiego od Marii i Zbigniewa Dzióbek

1800: Dziękcz. w r. ur. Lucyny i Huberta  z pr. o bł. B., opiekę MB, dary Ducha Św. i zdrowie

      + Karola Kozaka, Bolesława ojca

Niedziela:

630: +Włodzimierza Michalczyka w 44 r. śm. Marii żony i Józefa Włocha

       + Artura Tańculi w 16 r.  śm.

930: Dziękcz. w 30 r. ślubu Małgorzaty i Jacka z pr. o bł. B, op. MB i zdr. dla nich i ich dzieci

1100: Rocznica I Komunii Świętej – w intencji dzieci i ich rodzin

1800: + Józefa Pajdaka w 10 r. śm. ich rodziców Marii i Józefa Pajdak

DPS: Za Parafian

Kaplice – Niedziela:

815 –Przebieczany: + Kunegundy Kurzawy, Władysława męża, Józefy Kasprzyk

1015– Trąbki: + Józefa Kota w 36 r. śm. Katarzyny żony w 34 r. śm.

1215 Zabłocie: + Franciszka Czopa w 9 r. śm

Kaplice -Czwartek- Uroczystość Bożego Ciała:   

1215 Zabłocie: + Genowefy i Mieczysława Siuda w 4 r. śm.

1700– Trąbki: + Stanisława Ładygi od żony

1900 –Przebieczany: Dzięk. w 18 r. ur. Macieja z pr o bł. B., op. MB, dary Ducha Św. i zdrowie

 Kaplice w tygodniu 24– 25 V:

Wtorek – Zabłocie: Dziękcz. w r. ur. dla Andrzeja z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i dar zdrowia

Środa – Trąbki: + Genowefy i Franciszka Flaków, Adeli i Benedykta Czopów i Jerzego syna