Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Najświętszej Trójcy 15.06.2014

– we środę wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

– w sobotę wspomnienie św. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

1.  Dzisiaj w kaplicy w Zabłociu przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Antoniego. Uroczysta suma o godz. 12.15. Odprawi ją i kazanie wygłosi ks. Mieszko Ćwiertnia wikariusz z parafii w Niegowici.

2.  W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa /Boże Ciało/ Msze Św.   w kościele o 6.30; 9.30 i po tej Mszy procesja do 4 ołtarzy, które prosimy przygotować  w tradycyjnych miejscach. Na zakończenie procesji ok. 11.30 Msza św. w kościele. Po południu nabożeństwo o 17.40 i po nim o 18.00 Msza św. Msze św. w kaplicach: w Zabłociu o 12.15 w Trąbkach o 17.00 i Przebieczanach o 19.00. W Boże Ciało nie ma procesji w Kaplicach. W tym dniu urządza się procesje z kościoła głównego, która jednoczy wszystkich parafian. Natomiast w kaplicach będą procesje w poszczególne dni w następnym tygodniu. Dzieci, które będą sypać kwiaty podczas procesji zapraszamy na próbę we wtorek o 17.00. Zwracamy się z serdeczną prośbą do rodziców, by zachęcali dzieci z klas II, I, O i młodszych do sypania kwiatów i dzwonienia na dzwonkach w Boze Ciało i w oktawie. W tym roku nie będzie na procesji dzieci pierwszokomunijnych dlatego zapraszamy dzieci z klas trzecich w strojach białych lub kto nie może to na galowo.

4.  W najbliższą sobotę po wieczornej Mszy św. ostatnie w tym roku spotkanie grupy biblijnej tym razem z rodzinami w altanie obok plebanii.

5. W Boże Ciało o godz. 19.00 na Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce odbędzie się koncert przygotowujący do ŚDM w Krakowie. Gośćmi specjalnymi będą ks. kard. Stanisław Dziwisz, Arturo Mari oraz Monika Kuszyńska była wokalistka zespołu Varius Manx. Organizatorzy serdecznie zapraszając proszą także o przynoszenie plastikowych zakrętek, z których usypana zostanie „wieża do nieba” na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci.

6. Wójt Gminy Biskupice serdecznie zaprasza na imprezę plenerową pn. „Naleśniki na 100 sposobów” która odbędzie się w przyszłą niedzielę w Parku Kultury i Wypoczynku w Tomaszkowicach o godz. 16.00. Natomiast  jutro o godz. 17.00 w ramach Gminnej Akademii Seniora wykład pn „25 lat wolności” w Budynku Gminy.

8. We wtorek w godz. od 15.00 do 18.00 w gminie w Tomaszkowicach będzie można skorzystać z bezpłatnych porad  w zakresie regulacji stanu prawnego nieruchomości, doradztwa konsumenckiego, prawa pracy oraz prawa rodzinnego.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Jana Poznańskiego z Biskupic, Polecajmy jego i wszystkich naszych bliskich Miłosierdziu Bożemu

Intencje mszalne: 16 VI – 22 VI

630: + Józefa Kruszyny w 21 r. śm. żony Józefy; Franciszka Górki, żony Emilii

+ Marii i Antoniego Szewczyk

1800:+ Antoniego Łanoszki (im), żony Anny, Michaliny Kubik, Zbigniewa Łanoszki

630: + Anieli Kubik od rodziny Siudów z Przebieczan

1800: Dziękcz. w1 r. ur. Marlenki prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie, dla niej i rodziców

630:  + Katarzyny i Jana Rosiek

+ Jana Poznańskiego od córki Bogumiły z mężem

1800: + Genowefy Krawczyk w 5 r. śm. męża Stanisława

Czwartek – Uroczystość Bożego Ciała:

630:  + Władysława Pietrzaka (im)

930:     Za parafian

1130:  + Henryka Piwka, jego rodziców, rodzeństwa, teściów, szwagrów

1800:+ Józefa, Janiny Kołodziej, córki Krystyny, syna Władysława i Józefa

Czwartek kaplice – Uroczystość Bożego Ciała:

1215 Zabłocie: + Kazimierza Siudy w 22 r. śm. rodziców, Władysława, Stefanii Król

1700– Trąbki:+ Romana Waśniowskiego, Marii żony, Antoniego Kani, Małgorzaty żony

1900   – Przebieczany: + Franciszka Jaszczyka w 28 r. śm.

630:  + Mieczysława i Genowefy Siudów od Haliny Dębowskiej

+ Weroniki i Stanisława Leśniaków i ich dzieci

+ Jana Kurzawy (im) od rodziny

1800: Msza święta do Bożego Miłosierdzia

630:  + Janiny Czyżowskiej (im)

+ Roberta Satory od rodziny Dziurdzia

1800: Dziękcz zprośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie, dla Janiny (im)

+ Michała Jaszczyka w 3 r. śm. jego rodziców i teściów

630: +  Michała Jaszczyka w 3 r. śm.

930  + Jana Strojny

1100: + Kazimierza Siudy w 23 r. śm. jego rodziców

1800: + Władysława Domonia (im) i Witolda Wąsika

815   – Przebieczany:+ Kunegundy Kurzawy w 9 r. śm. Władysława męża, Józefy Kasprzyk

1015– Trąbki: Za parafian

1215 Zabłocie: + Jana Dębowskiego (im), Jana Czopa (im)

Kaplice w tygodniu 17 – 18VI:

Wtorek – Zabłocie: Dziękcz. z prośbą o szczęśliwe zbiory, zachowanie od nieszczęść i kataklizmów od I Róży Kobiet z Zabłocia pw. MB Nieustającej Pomocy

+ Stanisława Jaszczyka od rodziny Janików i kuzynek ze Słomianej

Środa – Trąbki:     + Zofii Grabka, Tadeusza ojca, dziadków Zofii i Stanisława od kuzyna

Andrzeja z rodziną

Intencje do Bożego Miłosierdzia:

O bł. Boże, op. MB zdrowie i potrzebne łaski dla uczestników majowej pielgrzymki do Lourdes i Fatimy

Dziękcz. w 18 r. ur. Bartka prośbą o bł. Boże, opiekę MB, dary Ducha Św. zdrowie od rodziców i siostry

Dziękcz. w 92 r. ur. Stanisławy prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

+ Jana Filipowicza w 54 r. śm. i jego rodziców

+ Franciszka Lebiesta, Karoliny żony, Józefa, Leszka i Kazimierza synów

+ Elżbiety Kulmy w2 r. śm.

+ Władysława Króla (im), żony Stefanii, Kazimierza Siudy zięcia

+ Władysława Śliwy (im), Cecylii żony

+Jana Juszczyka (im), jego rodziców

+ Stanisława Durek