Ogłoszenia duszpasterskie na 12 Niedzielę Zwykłą 24.06.2014

Kalendarz liturgiczny:

– we wtorek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

– w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na nabożeństwie o 17.40 procesja wokół  kościoła

– w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

– w przyszłą niedzielę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 1.     Codziennie o godz. 17.40 odprawiamy nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją Oktawy Bożego Ciała, na które serdecznie zapraszamy. Zakończenie oktawy w czwartek z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci.

 2.     W nadchodzący piątek kończą się zajęcia dydaktyczne  w szkołach. Msze św.  na zakończenie roku szkolnego będą odprawione: w Biskupicach o 8.15, w Trąbkach o 8.30 i  w Przebieczanach o 9.15. Młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty, by mogły  w pełni uczestniczyć we Mszy św. dziękczynnej za miniony rok, zwłaszcza, że w następnym tygodniu jest już Pierwszy Piątek. Możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

w tygodniu podczas wieczornego nabożeństwa i Mszy św. 

 3.     W czwartek  na Mszę św. o godz. 18.00, z okazji zakończenia  roku formacyjnego, zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów oraz Grupę Apostolską wraz z rodzicami.  Po Mszy św. na wspólne świętowanie zapraszamy do altany.

 4.     W miniony piątek, gościliśmy w naszej parafii wychowanków Domu Dziecka w Pacanowie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego, które niegdyś pracowały w naszej parafii. Dzieci zwiedziły nasz zabytkowy kościół, odwiedziły  Niegowić oraz miały okazję zobaczyć największe w Europie krzesło Tadeusza Kantora w Hucisku. W godzinach popołudniowych bawiły się na pikniku w naszej altanie. Na koniec pobytu dzieci wzięły  udział w koncercie afrykańskiej grupy „Claret Gospel” z Wybrzeża Kości Słoniowej, jaki odbył się w Powiatowym Parku Rozwoju w Wieliczce. Przy tej okazji chcemy serdecznie podziękować Firmie

„Dworek Emilii” w Tomaszkowicach za poczęstowaniem obiadem naszych małych gości i siostry im towarzyszące; Kołu Gospodyń Wiejskich z Biskupic praz Państwu Anecie i Michałowi Jaszczyk  za  popołudniowy poczęstunek i prezenty, jakimi obdarowane zostały dzieci. Wszystkim składamy gorące Bóg zapłać!

 5.      W nadchodzącą sobotę w godz. od 9.00 do 14.00 przy Urzędzie Gminy w Tomaszkowicach Panie w wieku od 50 do 60 roku życia będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych oraz badań na gęstość kości. Kontakt w Urzędzie Gminy.

Intencje mszalne: 23 VI – 29 VI

Poniedziałek:

630: + Piotra Kruszyny, Józefy żony w 47 r. śm.

      + Braci Michała i Franciszka Jaszczyków w r. śm.

1800:Dziękcz. w 35 r. ślubu Marii i Wacława z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla

       nich i rodziny

Wtorek:

630: Dziękcz. z  okazji im Jana z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

      + Jana, Władysławy Kasprzyków (im)

1800: + Jana Terczyńskiego (im) Anny żony

Środa:

630:  + Władysława, Franciszki Kubik, rodziców i rodzeństwa

        + Krystyny Wróbel od siostrzeńca Zbyszka z żoną

1800: Dziękcz. w 40 r. ślubu Lucyny i Janusza z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla

       nich i całej rodziny

Czwartek:

630:  + Bronisława Kasprzyka, żony Karoliny w 1 r. śm.

1800:Dziękcz. w 93 r. ur. Stanisławy z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

        + Danuty, Józefa Kurzawów (im), rodziców Jana, Anieli Kurzawa (im), Jana, Marii

           Strojny (im)

Piątek:

630:+ Władysława Dębowskiego, syna Władysława

    + Genowefy Wysockiej, męża Ferdynanda, syna Józefa od siostry Marianny z Wieliczki

1800: + Władysława Grabowskiego (juniora) im.

         + Eugeniusza Augustynka w 3 r. śm.

Sobota:

630: + Jana Jaszczyka (im), Stanisławy żony, Ludwika Michalczyka w 11 r. śm. Janiny żony

       + Włodzimierza Michalczyka w 42 r. śm. Józefa Włocha zięcia

1800: + Władysława, Marii Grabowskich, zm. z rodziny

         + Piotra Kruszyny, Józefy żony, Piotra syna 

Niedziela Uroczystość Św.  Piotra i Pawła:

630: Dziękcz. z okazji 55 r. święceń kapłańskich ks. Prałata Tadeusza Dąbrowskiego z prośbą

       o Bł. Boże, opiekę MB, zdrowie od Parafian

      + Piotra Krawczyka (im) Marty Krawczyk

930  + Lucyny Łanoszki (im) od męża i dzieci

1100: Dziękcz. w 30 r. ślubu Doroty Janusza z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla

       nich i całej rodziny

1800: Za parafian

Niedziela kaplice:

815   – Przebieczany:+ Jana Limanowskiego, Jana Kasiny, Jadwigi żony, Alicji wnuczki, Katarzyny Juszczyk

1015– Trąbki: + Marii Waśniowskiej w 60 r. śm. Józefa męża

1215 Zabłocie: + Jana Kota, żony Karoliny, synów Jana, Antoniego

Kaplice w tygodniu 24 – 26VI:

Wtorek – Zabłocie:+ Janiny Lebiest (im) ojca Czesława

Środa – Trąbki: + Jana Augustynka, jego rodziców od siostry Marii

Czwartek – Przebieczany: + Jana Piątkowskiego (im)