Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę zwykłą, 02.02.2014

–   w poniedziałek wspomnienie świętego Błażeja, biskupa i męczennika, na Mszy św. o 6.30 poświęcenie jabłek i błogosławieństwo św. Błażeja, które chroni nas przed chorobami gardła.

–   we środę wspomnienie św. Agaty, patronki, która strzeże przed tragicznymi skutkami żywiołów; na Mszach św. poświęcenie chleba i wody

–   w czwartek wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

1. Z racji odczytywanego dzisiaj listu adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w przyszłą niedzielę.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek i  I  piątek  miesiąca. Msze św. z nabożeństwami o 6.30 i 17.00. Spowiedź w  piątek od godz. 16.30.

3. Caritas Archidiecezji Krakowskiej, jako organizacja pożytku publicznego, jak co roku zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku z tegorocznych rozliczeń. W tym roku szczególnie prosimy o wsparcie odpisem podatku Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Rabie Wyżnej. Ulotki z numerem konta znajdują się przy wyjściu pod chórem.

4. Dzisiaj po Mszy św. o 18.00 zmianka różańcowa a przed Mszą św. o 17.30 Róże Różańcowe zapraszają na wspólny różaniec.

5. Zgodnie z zapowiedzią w najbliższy czwartek Papieskie Stowarzyszenie  Pomoc   Kościołowi w Potrzebie przeprowadzi zbiórkę zużytego sprzętu  elektrycznego i elektronicznego. Za zebrany sprzęt stowarzyszenie otrzymuje pieniądze, które przeznacza na misje. Zachęcamy do oczyszczenia w ten pożyteczny sposób domu i świata z elektrośmieci. Zużyty sprzęt prosimy przywozić w najbliższy czwartek na parking przy kaplicy w Trąbkach w godzinach od 11.00 do 13.00. Ulotki informujące o  rodzaju zbieranych elektrośmieci znajdują się również przy wyjściu z kościoła.

6. W związku z przypadającym dzisiaj dniem życia konsekrowanego ofiarami do puszek prosimy o wsparcie na rzecz zakonów klauzurowych.

7. Składamy serdeczne podziękowanie Paniom ze Stowarzyszenia „Pawie Pióro” ze Szczygłowa za przygotowanie kwiatów i udekorowanie naszego kościoła – Bóg zapłać!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Annę Chytroś z Biskupic. Polecajmy Ją i wszystkich naszych bliskich zmarłych  miłosierdziu Bożemu!

Intencje mszalne: 03 II- 09 II

630: + Walerii Ciastoń od wnuczki Doroty z rodziną

+ Mariana Jani od siostry Zofii z rodziną

630: + Józefy Tańcula od wnuka Mirka z rodziną

630:   + Marii Turchan od rodziny Waśniowskich

1700: + Franciszka Konopki w 52 r. śm. Karoliny żony, syna Władysława, zięcia Stanisława

Permusa

630:   + Jana Wójcika, Zuzanny żony, zm dzieci i wnuków

1700: + Doroty Paździerkiewicz (im)

Dziękcz. w 8 r. ur Artura z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, dary Ducha Świętego i zdrowie

630:   Dziękcz. za szczęśliwe rozwiązanie z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, dary Ducha Świętego i zdrowie

+ Kazimierza Łanoszki, żony Karoliny

1700: Dziękcz. w 1 r. ur Kubusia i w r. ur Wojciecha z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, dary

Ducha Świętego i zdrowie

630:  + Anny Chytroś od męża

+ Genowefy Śmietany od siostry Władysławy z rodziną Jamków

1700: Dziękcz. w 50r. ślubu Józefa i Janiny  z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, i zdrowie od syna Pawła z rodziną

630:   + Stanisława Kruszyny w 2 r. śm, Jakuba Ochońskiego

930:   + Stanisława Tomasika w 7 r. śm., jego rodziców i rodzeństwo

1100:  Za parafian

1800: + Heleny Dziurdzia w 3 r. śm., Eugeniusza męża w 5 r. śm.

815– Przebieczany:+ Marii Kasiny w 10 r. śm., Władysława męża i Stanisława zięcia

1015– Trąbki:        + Józefa Łanoszki, jego rodziców Franciszka i Stefanii

1215 Zabłocie:      + Stanisława Lenarta w 3 r. śm.

Kaplice 4 II – 6 II:

Wtorek – Zabłocie: + Adama i Adeli Karcz

Środa – Trąbki:   + Piotra Kamisińskiego od kuzynek Agnieszki, Małgorzaty z rodzinami

Czwartek- Przebieczany: + Jana Juszczyka w 3 r.śm.