Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę zwykłą, 18.01.2015

– w poniedziałek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

– w środę wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

– w sobotę św. Franciszka Salezego biskupa i doktora kościoła, patronadziennikarzy i środków społecznego przekazu.

1. Dzisiaj, w Kościele w Polsce  rozpoczyna się Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan pod hasłem: „Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach” Zachęcamy wszystkich do modlitewnej pamięci  o jedność chrześcijan.

2. Dzisiaj o godz. 16.00 w budynku OSP Trąbki odbędzie się przedstawienie jasełkowe na które Szkoła w Trąbkach serdecznie zaprasza.

3. Wójt Gminy Biskupice zaprasza na Gminny Przegląd Grup Kolędniczych

„Hej kolęda kolęda !” w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w Sali

widowiskowej DPS w Biskupicach. Natomiast I Przegląd Dziecięcych Grup Kolędniczych odbędzie się 1.02 w Szkole Podstawowej w Biskupicach.

4. Dzisiejszą Mszę św. o godz 11.00 w kościele ubogaci gminny chór „Mandora”. Po Mszy zapraszamy na koncert chóru..

5. Dzisiaj o 14 w budynku OSP Biskupice spotkanie opłatkowe dla Róż Różancowych

6. Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 18.00 w salce katechetycznej.

Spotkanie Ministrantów i lektorów w przyszłą sobotę o godz. 13.00 również

w salce katechetycznej. Serdecznie zapraszamy.

7. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską w rodzinach naszej parafii. Pragniemy z serca podziękować za obecność podczas kolędy, serdeczne przyjęcie, gościnność i życzliwe słowa. Ufamy, że wszyscy pamiętamy o słowach Pana Jezusa wypowiedzianych do Apostołów: „Kto was przyjmuje Mnie przyjmuje, a Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał”(Mt 10,40). Spotkania kolędowe dla nas duszpasterzy są niezwykle ważne, gdyż pozwalają z bliska spojrzeć na problemy rodzin, poszczególnych osób a także naszej parafii i objąć je wszystkie modlitwą. Równocześnie chcemy serdecznie podziękować za ofiary składane przy okazji wizyty. Część z nich jest wynagrodzeniem za pracę na rzecz naszej parafii a określona przez biskupa część przeznaczona jest na Dzieła Caritas, UPJP II, misje oraz fundusz emerytalny dla księży. Wszystkim za każdą ofiarę składamy gorące i wielkie Bóg Zapłać. W dniu 1.02 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich rodzin które nas w tym roku przyjęły z kolędą jako wyraz naszej wdzięczności.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Januarego Moncznika z Zabłocia, Stanisława Ładygę oraz Franciszka Śmietanę z Trąbek. Ich i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu!

Intencje mszalne: 19 – 25 I

630: + Stanisława Ładygi od żony

+ Zofii Gaś od syna Bogdana z rodziną

630: + Anny Turchan, Władysława męża i Jana syna

+ Stanisława Dulika od syna Krzysztofa z rodziną

630:  + Michała Domonia od córki Bogumiły z mężem

+ Zygmunta Grochota od sąsiadów Szczurków

1700: + Agnieszki Permus (im)

630 + Władysława  Szypra od wnuka Tomka z córką

1700: O szczęśliwą operację i zdrowie, bł. Boże, opiekę MB dla Kuby od klasy

+ Franciszka Tańculi w r. śm., Franciszka Szwagrzyka, Bronisławy żony, wnuka Rafała  Dudek, Bogusława Domanika

630: + Anny Pracuch od syna i synowej

+ Michała Jaszczyka od bratowej z Tomaszkowic

+ Stanisława Jaszczyka  ze Szczygłowa od chrześnicy Krystyny z rodziną

1700: +Michała Domonia od siostry Heleny i rodziny Gąsiorowskich

630: + Anny Chytroś w 1 r. śm.

+ Walerii Ciastoń od szwagra Piotra

1700: Dziękcz. w 50 r. ślubu Aleksandry i Krystiana Domoń z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla nich i całej rodziny od dzieci z rodzinami

+ Bolesława Kozaka i Władysława Dąbrowskiego

630: + Stanisławy i Jana Jaszczyk