Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę adwentu, 29.11.2015

Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek Święto św. Andrzeja Apostoła

– w czwartek wspomnienie  św. Franciszka Ksawerego, kapłana

– w piątek wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy

– w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Mikołaja

1. Przez cały adwent w naszym kościele o godz. 6.30  odprawiamy roraty. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich, zwłaszcza dzieci z lampionami i młodzież. Niech obecność na roratach będzie wyrazem naszego czuwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

2.W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca . Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w sobotę od 8.30. W I czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne, w intencji kapłanów pochodzących z naszej parafii oraz ŚDM.

3.Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które Pan Kościelny i Pan Organista w najbliższym czasie zaniosą do naszych domów. Niech ofiary, które złożymy nabywając opłatki będą wyrazem naszej wdzięczności za pracę, jaką wykonują w naszej świątyni.  Ceńmy sobie troskę Pana Mariana o nasz kościół

i jego otoczenie, gdy latem kosi trawniki, przycina krzewy, zbiera liście a zimą musi wcześnie rano odśnieżać zarówno w dni powszednie jak i święta.  Doceńmy również piękno i serce, jakie Pan Piotr wkłada w śpiew i grę na organach. Dzięki nim nasze modlitwy stają się milsze Panu Bogu. Dziękujemy Panu Piotrowi także za szkołę gry na gitarze dla naszej młodzieży i dzieci.  W tym tygodniu Pan Kościelny uda się z opłatkami do mieszkańców Zabłocia i Tomaszkowic a Pan Organista do Biskupic i Szczygłowa.

4.  W nadchodzącą sobotę, po wieczornej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych. Przed Mszą św. Róże Różańcowe zapraszają na wspólny różaniec.

5.   W przyszłą sobotę o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej – serdecznie zapraszamy.

6. Odpowiadając na głos wielu Parafian, od dzisiejszej niedzieli, co tydzień, wchodząc do kościoła i kaplic zachęcamy najstarszą osobę z rodziny do zabrania biuletynu Głosu Wspólnoty, w którym drukować będziemy między innymi intencje Mszy św. na nadchodzący tydzień i ważne informacje z życia naszej parafii. W związku z tym od dzisiaj nie będziemy już czytać intencji podczas ogłoszeń. Oprócz biuletynu informacje o intencjach Mszy św. znajdują się również na stronie internetowej naszej parafii.

7. Życzymy Wszystkim pięknego przeżycia ADWENTU, podjęcia i wytrwania w postanowieniach, których celem jest uwolnienie i oczyszczenie serc dla nadchodzącego Boga!

Intencje mszalne: 30 XI – 06 XII

Poniedziałek:

630: + Józefa Terczyńskiego od Ludmiły Borzęckiej

      + Michała Domonia od wnuka Artura z rodziną

      + Anny Pracuch od siostrzeńca Ryszarda z rodziną

      + Stanisława Ładygi od sąsiadów Anny i Edwarda Jaszczyk

Wtorek:

630: + Andrzeja Ochońskiego, Stanisławy żony, Barbary córki

      + Stanisławy Kruszyny od Anny Kruszyny z rodziną

Środa:  

630:  + Józefy Grabowskiej od bratowej Barbary

       + Tadeusza Dubiela od kuzyna Adama z żoną i rodziną

1700: + Andrzeja Janusa  (im) i Karoliny żony

Czwartek:   

630: + Stanisława Ciastonia i jego rodziców

1700: + Barbary Przepolskiej  (im) od wnuków

         + Anny Kasprzyk w 10 r. śm. od córki Haliny

Piątek:                                       

630:  + Władysława Turchana,  Anny żony i synów

       + Barbary Kalety i Mieczysława męża

       + Anny Nogi od wnuczki Beaty z rodziną

1700: + Barbary Trojańskiej i Barbary Mucha

Sobota:

630:  + Barbary Janus, Józefa męża, Wiktorii Kasprzyk, Jana męża

       + Marii Kot w 2 r. śm. Andrzeja męża i zm. z rodziny Kotów i Jaszczyków

1700: + Stefanii Gołąbek w 2 r. śm.

         + Józefa Wrześniaka w 8 r. śm.

         + Barbary i Mieczysława Kaletów

Niedziela:

630: + Stanisława Leśniaka w 44 r. śm. Weroniki żony,

       + Stanisława Augustynka i Marii żony w r. śm. Zygmunta syna

930: + Augustyna Kupca w 18 r. śm.

1100: + Barbary Radwanek, Małgorzaty siostry i Tadeusza ojca

1800: + Stanisława Satory i zm. rodziców

DPS: Za Parafian

Niedziela kaplice:

815 –Przebieczany + Stanisława Kasiny w 16 r. śm.

1015– Trąbki: + Józefa Łanoszki w 38 r. śm. Katarzyny żony, Józefa i Stanisława synów

1215 Zabłocie: + Kazimierza Markowskiego w 5 r. śm. jego rodziców Jana i Anny, Edwarda, Henryka i Marka

Kaplice w tygodniu 01 – 03 XII:

Wtorek – Zabłocie: + Władysława Szypra od rodziny Wójtowiczów z Kielc

                                + Januarego Moncznika od sąsiadów Maronów

Środa – Trąbki: Dziękcz. za szczęśliwe zbiory od róży z Darczyc

Czwartek – Przebieczany:+  Tadeusza Radwanka, Barbary i Małgorzaty córek