Ogłoszenia duszpasterskie na 2 niedzielę adwentu, 06.12.2015

-w dniu dzisiejszym, z racji I niedzieli miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego  Sakramentu

-w poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

-we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. w Kościele o 6.30, 9.30 i 17.00; w Trąbkach o 17.00, w Zabłociu o 18.00 i w Przebieczanach o 18.15

1.Przez cały adwent  o godz. 6.30  odprawiamy roraty, do udziału w których serdecznie zapraszamy.

2.Dzisiejszą niedziele przeżywamy jako dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Składkę ze Święta Niepokalanego Poczęcia NMP przeznaczymy na ten cel.

3.Od dzisiaj w naszym kościele i kaplicach można nabywać tradycyjne, świąteczne świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Nabywając świece wspieramy dzieła organizacji Caritas, która  pomaga i wspiera najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.30 i 11.00 mieszkańcy DPS w Biskupicach przeprowadzą kiermasz ozdób świątecznych wykonanych w ramach terapii zajęciowej zbierając tym samym środki do funkcjonowania tejże terapii.

4. W ubiegłą niedzielę poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Mieszkańcom Biskupic, Szczygłowa, Zabłocia i Tomaszkowic dziękujemy za ofiary złożone na ręce Pana Kościelnego i Pana Organisty, którzy poświęcone opłatki  do nich zanieśli. W nadchodzącym tygodniu Pan Marian i Pan Piotr  udadzą się doTrąbek, Darczyc, Sułowa i Przebieczan.

5.We wtorek, w Uroczystość Niepokalanego Serca NMP na godz. 17.00, do naszego kościoła zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.. Tradycyjnie w to święto zostaną poświęcone medaliki tym dzieciom. Natomiast w przyszłą niedzielę, po wieczornej Mszy św. spotkanie rodziców dzieci pierwszo komunijnych.

6.W najbliższą sobotę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie rozpoczną się oficjalne rekolekcje przygotowujące do ŚDM Kraków 2016. Gośćmi pierwszego z siedmiu spotkań zatytułowanych „Dla nas i całego świata” będą ojcowie Antonello Cadeddu i Enrique Porcu, misjonarze ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Brazylii.

7.Wójt gminy Biskupice serdecznie zaprasza na spotkanie Gminnej Akademii Seniora w poniedziałek za tydzień 14 grudnia o godz. 17.00

Intencje mszalne: 07 – 13 XII

630: O dar zdrowia i Miłosierdzie Boże dla Tadeusza

+ Ryszarda Tańculi od chrzestnego Henryka

+ Marii Szczudło od cioci Janiny Kopiniak

+ Tadeusza Przepolskiego od  kolegów  z Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wieliczce

Wtorek – Niepokalane Poczęcie NMP:

630: + Leona i Jana Jaszczyków oraz pomordowanych kolegów w roczn. pacyfikacji Biskupic

+ Marii Kanarek (im)

930: + Władysława Wójcika, Michaliny  żony, Zbigniewa syna

1700: + Heleny Martyniak

630:  Dziękcz. za szczęśliwą operację z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie

+ Zofii Ciastoń od siostry Stanisławy z rodziną

1700: + Janiny Łanoszki i Władysława męża

630: Dziękcz. w 10 r. chrztu i ur. dla Kacperka z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie

1700: + Michała Domonia w 1 r. śm.

+ Konrada Kosteckiego od rodziny Sachów z Pawlikowic

630:  + Zbigniewa Zadaka od Zofii i Adama Kasinów

+ Leszka Anioła od rodziny Godzików ze Sułowa

1700: + Józefa i Anny Pajor, Czesława i Władysławy, Antoniego, Władysławy, Bernadetty

i dusze w czyśćcu cierpiące

+ Anny Rzonca zd. Walter i Anny Hubert zd. Stanslicka

630:  Dziękcz. z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie

+ Jerzego Sosnowskiego od rodziny z Witowic

1700: Dziękcz. w 18 r. ur. Dariusza z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, dary Ducha Św.  i zdrowie

+ Janiny Ochońskiej od chrześnicy Ewy z rodziną

630: + Anny Kot od wnuczki Reni z rodziną

+ Tadeusza Ziarko od rodziny Ciastoniów z Przebieczan

930: + Stanisława Dulika w 1 r. śm. od najbliższej rodziny

1100: Za Parafian

1800: + Anieli Stelzel w 5 r. śm. i Bronisława męża

DPS: Za Parafian

815 –Przebieczany + Stanisława Garyckiego, Marii Wyrodek i Franciszka męża

1015– Trąbki: + Wiktora Woźniaka, Stefanii żony, synów Adama, Mieczysława i Stanisława

1215 Zabłocie: + Władysława Szyper od Mirosława Szczukiewicza z rodziną

Kaplice – Niepokalane Poczęcie NMP:

1700– Trąbki: + Janiny Jaszczyk od rodziny Kurzawów z Darczyc

1800 Zabłocie: + Janusza Siudy od kuzyna Andrzeja z rodziną

1815 –Przebieczany + Adama Juszczyka w 1 r. śm. od kolegów z Przebieczan

Kaplice w tygodniu 09 – 10 XII:

Środa – Trąbki: + Rafała Dudek, Bronisławy i Franciszka Szwagrzyków, Władysława syna

Czwartek – Przebieczany:+  Heleny Chuchli w r. śm.