Ogłoszenia duszpasterskie na 5 Niedzielę Wielkanocną 28.04.2013

– w poniedziałek Święto św. Katarzyny ze Sieny dziewicy i doktora Kościoła

– we środę wspomnienie św. Józefa rzemieślnika

– we czwartek wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła

– w piątek uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski – Msze św. jak w każdą niedzielę   z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich. Z racji uroczystości w piątek  nie obowiązuje post.

– w sobotę  święto św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników– wszystkim Strażakom i Hutnikom życzymy obfitych łask Bożych za wstawiennictwem św. Patrona.

1. Z racji przypadającej w I piątek uroczystości, spowiedź podczas Mszy św.  Odwiedziny chorych w piątek od 14.00. W każdy I piątek grupa osób z naszej parafii udaje się na nocne czuwanie do Sanktuarium Krzyża św. w Mogile. Osoby chętne na wyjazd prosimy o zgłoszenie się do zakrystii i zasięgnięcie szczegółowych informacji.

2.  W związku ze wspomnieniem we środę II rocznicy beatyfikacji papieża Jana Pawła II

i świętem Matki Bożej Królowej Polski a zarazem Świętem Konstytucji 3 maja,  zachęcamy wszystkich do dekoracji  domów flagami papieskimi i narodowymi.

3.  Przez cały miesiąc maj o godz. 17.30 odprawiać będziemy nabożeństwa majowe. Rozpoczęcie majówek we wtorek o godz. 17.30 z procesją wokół kościoła.

4.  W najbliższą sobotę do naszego kościoła na  godz. 18.00 zapraszamy młodzież z

klas I Gimnazjum w ramach   spotkań przygotowujących do przyjęcia sakramentu    bierzmowania

5. Natomiast w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców młodzieży, która we wrześniu przyjmie sakrament bierzmowania a więc młodzieży z obecnej 2 i 3 klasy gimnazjum.

6. Klub Honorowych Dawców Krwi Ochotniczych Straży Pożarnych przy Urzędzie Gminy Biskupice zaprasza dzisiaj na akcję honorowego oddawania krwi w siedzibie Urzędu Gminy w Tomaszkowicach w godz. od 9.00 do 13.00.”

7. Wyjazd pielgrzymów do Dębowca, Dukli, Komańczy, Miejsca Piastowego 01 maja

w środę:  od   kaplicy  w    Zabłociu o 4.30, w Trąbkach o  4.40, w  Przebieczanach o  4.40, od remizy w   Biskupicach o  4.45. Planowany powrót ok. 21.00.

8. Parze młodej z wczorajszego dnia składamy serdeczne podziękowania za udekorowanie naszej świątyni.

9. W przyszłą sobotę o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie uczestników niedawnej pielgrzymki do Włoch.

10. Urząd Gminy w Biskupicach informuje, że w najbliższy wtorek mija termin składania deklaracji o zagospodarowaniu odpadami komunalnymi. Godziny przyjmowania deklaracji podane na plakatach.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisława Malinowskiego z Przebieczan. Polecajmy jego i naszych bliskich miłosierdzie Bożemu.

Intencje mszalne: 29 IV- 5 V

630 :  + Adama Ciastonia

+ Edwarda Kruszyny w 36 r. śm., Józefa Śliwy

630:    + Adama Ciastonia