Ogłoszenia duszpasterskie na 4 Niedzielę Wielkanocną 21.04.2013

Kalendarz liturgiczny

– we wtorek Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika gł. Patrona   Polski

– we czwartek Święto Św. Marka, Ewangelisty dzień imienin księdza Marka. Składając najserdeczniejsze życzenia bł. Bożego i wszelkich łask za wstawiennictwem św. Patrona, polecamy w tym dniu modlitewnej pamięci osobę dostojnego solenizanta.

1.    Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej oraz Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

2.    Zbliża się czas tegorocznych matur. W związku z rokiem jubileuszowym w naszej parafii, chcemy zainicjować coroczne Msze św. w intencji Maturzystów. W tym roku będzie to młodzież urodzona w 1993 i w 1994r. Serdecznie zapraszamy tegorocznych Maturzystów na Mszę św. o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości, bł. Boże i mądry wybór drogi życiowej w najbliższą sobotę o godz. 16.00. Drodzy Maturzyści na tę Mszę św. zapraszamy także kolegów i koleżanki z waszych roczników urodzenia aby dać Wam możliwość spotkania w gronie przyjaciół, którzy kiedyś uczęszczali do szkoły podstawowej przez 6 lat a niektórzy również do gimnazjum. Do modlitwy za Was zapraszamy także Waszych rodziców, nauczycieli i wychowawców. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy ognisku obok plebanii.

3. Klub Honorowych Dawców Krwi Ochotniczych Straży Pożarnych przy Urzędzie Gminy Biskupice zaprasza na akcję honorowego oddawania krwi w przyszłą niedzielę w godzinach od 9.00 do 13.00 w siedzibie Urzędu Gminy w Tomaszkowicach. Hasło tegorocznej akcji to słowa: „Nieś pomoc – masz ją we krwi”.

4. W najbliższy wtorek o godz. 19.00 w budynku OSP w Biskupicach odbędzie się zebranie wiejskie dotyczące sprawozdania z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej oraz nowych zasad gospodarowania odpadami komunalnymi. Na zebraniu będzie obecny Wójt Gminy.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisława Permusa z Biskupic. Polecajmy jego i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu!

Intencje mszalne: 22 IV- 28 IV

630 :  + Adama Ciastonia

+ Wacława Pilcha od Leszka Michalczyka z żoną

+ Stanisława Permusa od żony Heleny

630:   + Adama Ciastonia

O zdrowie, bł. Boże, opiekę MB, dary Ducha Św. dla Konrada,

o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości

630:    + Adama Ciastonia

+ Michała Jaszczyka od Anny i Tadeusza Chytroś z rodziną

1800: + Czesława Kasprzyka i teściów Marianny i Tadeusza Aniołów

1800: Dziękczynna za ocalenie

+ Jerzego Musiała (imienin) od żony i synów oraz Mieczysława ojca

+ Stanisława Kowalskiego w 6 r. śm. i rodziców

1800: + Marii Grabowskiej, Władysława męża

+ Józefa Kosteckiego w 9 r. śm. oraz Józefa Pabisia i Marii żony

Za Józefa Ciastonia i żonę Marię o opiekę MB. Bł. Boże, zdrowie

1600: + Za Maturzystów

1800:  Dziękczynna w 25 r. ślubu Ewy i Roberta z prośba o bł. Boże,

opiekę MB, zdrowie dla nich i rodziny, oraz o bł. Boże, dary Ducha

Św. dla Katarzyny w 18 r. ur.

630:    + Adama Ciastonia

930:    + Józefa Kołodzieja w 2 r. śm., Krystyny Chlebdy w 5 r. śm.

1100:  + Stanisława Olchawskiego od wnuka Michała

1800:  + Krystyny Traczyk w 28 r. śm., Józefa męża

815- Przebieczany:   + Arkadiusza Grabowskiego od najbliższych przyjaciół z Przebieczan

1015- Trąbki:            + Jana Puto w 10 r. śm. i zmarłych z jego rodziny

1215 Zabłocie:          + Wojciecha Czopa, Marii żony, Tadeusza zięcia

Kaplice 23 IV – 25 IV:

Wtorek- Zabłocie:   + Wojciecha Krystiana (imienin)

+ Janiny i Konstatantego Siudów od brata i bratowej

z rodziną

Środa- Trąbki:       + Stefanii Badura

Czwartek-Przebieczany:   + Albina Nogi w 7 r. śm.

+ Edwarda Kosteckiego w 5 r. śm. i wnuczka Andrzejka