Ogłoszenia duszpasterskie na 32 niedzielę zwykłą,08.11.2015

Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

– we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

– w środę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

– w czwartek wspomnienie świętego Jozafata, biskupa i męczennika

– w piątek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,   pierwszych męczenników Polski

1. W środę, w  naszej parafii obchodzić będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Marcina. Msze święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00 z procesją wokół kościoła. Odprawi ją i kazanie wygłosi ks.prof. Mirosław Łanoszka, rodak z Trąbek, kaznodzieja z minionych rekolekcji wielkopostnych. Dziękujmy w tym dniu św. Marcinowi za opiekę nad nami i prośmy Boga o potrzebne łaski za  wstawiennictwem naszego patrona.

2.  Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy VII  Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. prosimy o ofiary do puszek na wsparcie naszych braci i sióstr na świecie, którzy za przyznanie się do Chrystusa narażają życie.

3.  W najbliższy wtorek 10 listopada  Wójt Gminy Biskupice serdecznie zaprasza na obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę będzie odprawiona w naszym kościele o godz. 17.00 a  po  niej  złożenie  kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Hitlerowskiego Terroru i pod pomnikiem Antoniego Pajdaka następnie  o godz. 18.45 Wieczornica patriotyczna w budynku OSP w Biskupicach. Serdecznie zapraszamy do udziału w powyższych uroczystościach.

4.  „Pomagamy jak św. Marcin” pod takim hasłem we wtorek i środę organizujemy coroczną akcję charytatywną: Rogale Święto-Marcińskie. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc potrzebującym w naszej parafii.

5.  Dzisiaj po wieczornej Mszy św. w salce katechetycznej spotkanie Grupy Teatralnej. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

6. W związku ze świętem w  środę, mieszkańców Szczygłowa i Zabłocia informujemy, że odbiór odpadów komunalnych będzie realizowany w sobotę 14.11.

”  Bo piękno na to jest, by zachwycało „; „Kształtem Miłości piękno jest – i tyle” to słowa wielkiego poety C.K. Norwida. Zaś F. Dostojewski napisał: ” Piękno ocali świat” Przytaczamy te myśli, gdyż są one pomocą, by wyrazić wdzięczność wobec tych wszystkich, dzięki którym udało się pokazać piękno naszej świątyni poprzez zamontowanie nowego oświetlenia. Większość spośród naszej wspólnoty parafialnej rozumie, że człowiek  oprócz ubrania i pokarmu potrzebuje do życia przeżyć wznioślejszych i głębszych. Ufamy, że takie będą się rodzić w sercach wszystkich, którzy spojrzą na Biskupickie wzgórze nocą. Informujemy, że dzięki ofiarności parafian udało się zapłacić całą kwotę za wykonane oświetlenie i monitoring świątyni. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg wynagrodzi swym błogosławieństwem! Bóg zapłać!

Przed nami kolejne zadanie! Remont organów. Niestety ich stan nie pozwala, by ten remont oddalić. Zmuszeni jesteśmy, mimo obaw, zwrócić się z prośbą, by i na ten cel wspólnie zebrać środki. W najbliższym czasie Rada Parafialna przejdzie po domach roznosząc kalendarze na 2016 rok z widokami naszego kościoła i otoczenia. Wszystkich rozumiejących potrzebę remontu organów, które również wpisują się w myśli przytoczonych pisarzy:  by piękno zachwycało, prosimy o dobrowolne ofiary na ten cel.

Intencje mszalne: 09– 15 XI

Poniedziałek:

630: + Franciszka Górskiego

      + Anny Nogi od wnuczki Joanny z rodziną

      + Ryszarda Tańculi od Bronisława Trojańskiego

      + Marii Szczudło od chrześnicy Izabeli

Wtorek:

630: + Tadeusza Przepolskiego od Agnieszki Kosteckiej z mężem      

      + Mariana Czopa od kuzynki Barbary z rodziną

1700: W int. Ojczyzny

Środa- Odpust Parafialny ku Czci św. Marcina:  

630:  + Karoliny Godzik, męża Józefa i syna Józefa

       + Zofii Ciastoń od wnuka Mariusza z Katarzyną

800: + Karoliny Markut, męża Michała, wnuczki Iwonki, Marii i Józefa , Anny i Stanisława

930: + Zofii Gaś w 1 r. śm.

       + Stanisława Porębskiego, Marii i Władysława Grabowskich i zm. z rodziny

1100: Za Parafian

Czwartek:   

630: + Natalii Domoń  w 23 r. śm. i męża Kazimierza

1700: + Stanisława Tracza w 11 r. Sm. i jego rodziców

         + Karola Korty, żony Julii, Stanisława Kulmy

Piątek:                                       

630:  + Heleny Szwed od Barbary i Dariusza Szwed z rodziną

       + Marii Waśniowskiej i córki Zofii od Kuźniarów z Markowej

1700: + Kazimierza Bąka

       + Józefa Dzióbka, żony Genowefy i syna Józefa

Sobota:

630:  + Stanisławy Kruszyny od sąsiadki Marysi z rodziną

       + Anny Kot od wnuczki Moniki z rodziną

1700: + Konrada Kosteckiego od rodziców i siostry

         + Heleny Nawalany w 3 r. śm. i męża Wilhelma

Niedziela:

630: + Edwarda Dubiela, żony Józefy i syna Marka

       + Leonii Grochot w 13 r. śm. męża Zygmunta i zm. rodziców

930: + Adama Zadaka w 4 r. śm.

1100: + Karoliny Janus, męża Andrzeja i ich rodziców

1800: + Emila Domonia i za wszystkie dusze z rodziny potrzebujące pomocy

Niedziela kaplice:

815 –Przebieczany + Jana Kucia w 2 r. śm. ojca Władysława

1015– Trąbki: + Józefa Satory w 25 r. śm. żony Katarzyny i zięcia Karola

1215 Zabłocie: + Władysławy i Jana Zadrożny od wnuczki Anety i Janusza

Kaplice w tygodniu 10 – 12 XI:

Wtorek – Zabłocie: + Czesława Nosala, Marka i Grzegorza synów, Michała Nosala i Marii żony

Czwartek – Przebieczany:+  Stanisława Kozłowskiego (im)