Ogłoszenia duszpasterskie na 3 Niedzielę Wielkanocną 04.05.2014

Kalendarz liturgiczny

dzisiaj przypada  święto św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników– wszystkim   naszym Strażakom  życzymy obfitych łask Bożych za wstawiennictwem św. Patrona.

– w poniedziałek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana

– we wtorek Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

w czwartek uroczystość św. Stanisława, Bp i Męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Jest to patronalne święto naszego księdza Kardynała, któremu składamy najlepsze  życzenia imieninowe polecając modlitewnej pamięci.

1.     W przyszłą niedzielę w Trąbkach uroczystość odpustowa ku czci św. Izydora patrona rolników. Uroczysta suma odpustowa w kaplicy w Trąbkach o godz. 10.15.

2.     W najbliższy czwartek o godz. 9.00 w królewskiej Katedrze na Wawelu nasz kleryk Przemysław Druszcz z Biskupic przyjmie z rąk księdza Kardynała święcenia diakonatu. Składając najlepsze gratulacje, również księdza diakona Przemka polecamy modlitewnej pamięci.

3. W sobotę na godz. 17.00 do naszego kościoła zapraszamy młodzież klas I Gimnazjum w ramach spotkań przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania, a po wieczornej Mszy Świętej młodzież klas II Gimnazjum przed bierzmowaniem.

4. Również w sobotę po wieczornej Mszy św. spotkanie Trójek klasowych rodziców klas trzecich przed rocznicą I komunii św.

5.  Przez cały miesiąc maj o godz. 17.30 w dni powszednie a w niedziele o 17.40

odprawiamy nabożeństwa majowe. Serdecznie na nie zapraszamy.

6. Wychodząc z kościoła można zabrać przywiezione z Rzymu pamiątkowe obrazki z uroczystości kanonizacyjnych świętych papieży  Jana XXIII i Jana Pawła II. Składając przy tej okazji symboliczną złotówkę wspieramy budowę Centrum „ Nie Lękajcie się”

Zaproszenie do udziału w procesji ku czci św. Stanisława BM

Drodzy Bracia i Siostry,

Zbliża się uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Kulminacyjnym punktem tej uroczystości będzie tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę w niedzielę 11 maja o godz. 9.00.

W tym roku będzie ona miała charakter szczególny. Wraz z pielgrzymami z całej Ojczyzny i gośćmi z zagranicy, pragniemy podziękować Bogu za dar kanonizacji naszego Pasterza, Krakowskiego Biskupa, św. Jana Pawła II, który ze stolicy św. Stanisława został wezwany na stolicę św. Piotra w Rzymie.

Zwracam się więc do wszystkich wiernych Archidiecezji Krakowskiej z zaproszeniem do udziału w procesji.

Niech jak najliczniejszy udział w procesji, będzie świadectwem naszej dojrzałej wiary i wdzięczności wobec Boga, który jest bogaty w swoich świętych. Naśladując przykład świętych Biskupów Krakowskich: Stanisława i Jana Pawła II, postępujmy drogą świętości, dając odważne świadectwo wiary i przynależności do Kościoła.

Na trud organizacji oraz uczestnictwa w procesji i dziękczynieniu za dar kanonizacji, z serca Wam błogosławię.

Stanisław kard. Dziwisz

Metropolita Arcybiskup Krakowski

Intencje mszalne: 05 V- 11 V

630: + Janiny

+ Anny Chytroś od rodziny Chytrosiów ze Szczygłowa

1800: + Aleksandry Solak i męża Jana

630: + Janiny

+ Wita Górskiego

1800: + Wojciecha Pietruszki, Stanisława Pajdaka

630:  + Janiny

+ Władysławy Grabki od syna Augustyna

1800: + Stanisława Nalepy (im), Rozalii żony

630:  + Stanisława Kopcia i jego rodziców

1800: + Janiny

+ Stanisława Stabrawy

630:  +  Janiny

+ Czesława Borzęckiego od siostry Marty z rodziną

1800: Dziękcz. w 18 r. ur dla Marcina z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, dary Ducha Świętego,

zdrowie

Dziękcz. w r. ur. Blanki z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, dary Ducha Świętego,

zdrowie   dla niej i rodziców

630:  +  Karola Kozaka od mamy

+ Janiny

1800: + Stanisława, Zofii Grabków (im)

+ Stanisława Tracza (im) jego rodziców Marii, Władysława

630:  +  Janiny

930   + Stanisława Jaszczyka, Marii Fortuny, męża Franciszka, Stanisławy Wrześniak

1100: Za parafian

1800: Dziękcz. Lucyny, Jerzego Łanoszków (im, ur) z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

815   – Przebieczany: + Józefa Szeląga w 10 r. śm.

1015– Trąbki:  W intencji mieszkańców Trąbek i Darczyc

W intencji Strażaków dla żyjących o bł. Boże, zdrowie i szczęśliwe powroty

z akcji ratowniczych a dla zmarłych o wieczne zbawienie.

1215 Zabłocie: + Stanisławy Kot (im)

Kaplice w tygodniu 06 – 08 V:

Wtorek – Zabłocie: Dziękcz. w 30 r. ślubu Jolanty i Andrzeja z prośbą o bł. Boże, opiekę MB,

zdrowie

Środa – Trąbki: + Anieli Badury w 8 r. śm.

Czwartek – Przebieczany: Dziękcz. w 18 r. ur dla Natalii z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, dary

Ducha Świętego, zdrowie dla niej i dla rodziny