Ogłoszenia duszpasterskie na 2 Niedzielę po Zmartwychwstaniu 27.04.2014

– w poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, Bp i Męczennika, głównego patrona Polski

– we wtorek Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła

– w czwartek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika

– w piątek wspomnienie św. Atanazego, bp i doktora Kościoła

– w sobotę Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę

1.    Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Łączymy się duchowo z Ojcem św. Franciszkiem, który na Placu św. Piotra w Rzymie ogłosi dwóch nowych świętych papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Z radością i wdzięcznością chciejmy uczestniczyć w tym wielkim, historycznym wydarzeniu poprzez transmisje telewizyjne. W związku z kanonizacją nie będzie dzisiaj, w naszym kościele Mszy św. o godz. 11.00. Natomiast o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i zaraz po niej Msza św. Dzisiaj także z okazji Święta Miłosierdzia  o godz. 16.00 uroczysta suma odpustowa w kaplicy w Przebieczanach.

2.    Przez cały miesiąc maj o godz. 17.30 odprawiać będziemy nabożeństwa majowe. Rozpoczęcie majówek we środę o godz. 17.30 z procesją wokół kościoła.

3.    W I Piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w sobotę o godz. 14.00

4.    W sobtę Róże Różańcowe zapraszamy na zmiankę tajemnic. O 17.00

różaniec i po nim majówka.

5.    Wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia w czwartek o 4.30 od remizy w  Biskupicach. Unikamy  problemu  lepszych i gorszych miejsc, wszyscy  bowiem wsiadają w jednym miejscu. Jest możliwość drugiego autokaru, są jeszcze miejsca.

6.    W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie „Pawie Pióro” zaprasza na 2 trasy rajdu rowerowego. Rozpoczęcie o 16.00 w Szczygłowie. Szczegóły rajdu na plakatach.

Intencje mszalne: 28 IV- 04 V

630:+ Marii Liwar

+ Jana Kucia od chrześniaka Marka

+ Ludwika Kruszyny od syna Roberta z rodziną