Ogłoszenia duszpasterskie na 29 niedzielę zwykłą, 18.10.2015

– we wtorek Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej

– w środę wspomnienie bł. Jakuba Strzemię

– we czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

– w przyszłą niedzielę Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego

1. W dniu dzisiejszym z całym Kościołem obchodzimy Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania misyjne i w intencji misjonarzy. Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje.

2. Zapraszamy do udziału w  nabożeństwach różańcowych. Odprawiamy je codziennie w kościele o godz. 16.30 w kaplicach o 17.00.

3. W sobotę, w salce katechetycznej, spotkanie przed bierzmowaniem dla klas III gimnazjum o 15.40, klas I o 17.30.

4.   We wtorek o 18.30 w Szczygłowie nastąpi poświęcenie odrestaurowanej kapliczki Matki Bożej. Okolicznych mieszkańców zapraszamy do wspólnej modlitwy przy kapliczce.

5. Znicze można nabywać w następną niedzielę po Mszach św. W piątek, sobotę, we Wszystkich Świętych i w Święto Zmarłych,  Służba Liturgiczna z naszej parafii rozprowadzać będzie znicze na groby naszych bliskich zbierając w ten sposób środki na wsparcie duszpasterstwa.

6. Parze Młodej z wczorajszego dnia serdecznie dziękujemy za udekorowanie  naszego kościoła.

7.Wójt Gminy Biskupice serdecznie zaprasza na inaugurację III Roku Gminnej Akademii Seniora, która odbędzie się jutro o godz. 17.00 w auli Urzędu Gminy. Tematem spotkania będzie bezpieczeństwo Seniorów.

Komunikat Konferencji Episkopatu Polski w związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi zarządzonymi na dzień 25 października 2015 roku

Ojciec Święty Franciszek w adhortacji Evangelii Gaudium przypomina, że „odpowiedzialne obywatelstwo jest cnotą, a uczestnictwo w życiu politycznym jest obowiązkiem moralnym”. A zatem każdy obywatel – wierzący w szczególności – ma prawo i obowiązek uczestniczenia w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Pamiętajmy jednak, że „Kościół mocą swej misji oraz zgodnie ze swą istotą nie powinien wiązać się” z żadną partią lub „systemem politycznym, gospodarczym czy społecznym” oraz że „właściwe posłannictwo, jakie Chrystus powierzył swemu Kościołowi, nie ma charakteru politycznego, gospodarczego czy społecznego” (Gaudium et spes, 42).

Zachęcamy więc każdego z wiernych do głosowania w zgodzie z własnym sumieniem, wrażliwym na dobro wspólne i stojącym na straży życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.

Podpisali: Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Pawła Śmietanę z Trąbek. Polecajmy jego i wszystkich naszych bliskich miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne: 19 – 25 X

630: W int. Rodziców zmarłej Milenki o bł. Boże, silną wiarę i zdrowie od Janusza i Iwony oraz

chłopaków  z pracy

+ Janiny Wójcik od siostry

+ Roberta Kasprzyka od siostry Grażyny z rodziną

1700: + Sławomira Kosteckiego w 2 r. śm.

630: + Jerzego Olchawskiego od córki Kasi z Dominikiem i wnuczką Wiktorią

+ Sebastiana Skórskiego od brata z żoną i synami

1700: + Józefa Pajora Anny żony, synów i synowych

630:  Dziękcz. w 38 r. ślubu Marii i Wiesława z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

+ Michała Jaszczyka od rodziny Godzików z Sułowa

1700: + Janiny Jaszczyk od syna Andrzeja z rodziną

630: + Stefanii Gołąbek od rodziny Wróblów

1700: + Stanisława, Anieli Leśniak, córki Ewy oraz Józefa i Julii Kurek

+ Andrzeja Kalety w 13 r. śm.

630:  Dziękcz. w 80 r. ur. Bronisława Kota z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie od żony

+ Czesława Borzęckiego od chrzestnego Józefa, Jadwigi Terczyńskich z rodziną

1700: Dziękcz. członkiń Stowarzyszenia „Pawie Pióro” z prośbą o bł. Boże, opiekę MB

i zdrowie oraz za śp. Zofii Ciastoń

+ Tadeusza Wcisło w 13 r. śm.

630: + Anny Chytroś od Władka Chytrosia

+ Norberta Łanoszki od rodziny Rakoczych

1700: + Agnieszki Wicher w 29 r. śm. i Franciszka w 26 r. śm. i im.

+ Zygmunta Stawarza od pracowników firmy Krebo

630: + Józefa Ciastonia w 8 r. śm. oraz rodziców i teściów

+ Aliny Stelzel w 5 r. śm. Bronisława męża od syna z rodziną

930: + Tadeusza Tomasika  (im)