Ogłoszenia duszpasterskie na 24 niedzielę zwykłą14.09.2014

– w poniedziałek wspomnienie NMP Bolesnej

– we wtorek św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa

– w czwartek Święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski

– w sobotę wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

1.   Dzisiaj w naszej Ojczyźnie rozpoczynamy IV Tydzień Wychowania pod hasłem: Wychowywać do Prawdy. Pamiętajmy  w najbliższych dniach o modlitwie za dzieci, młodzież i tych, którzy są odpowiedzialni za wychowanie młodego pokolenia do życia w wierze, poszanowaniu drugiego człowieka i miłości naszej Ojczyzny.

2. W najbliższy piątek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Tradycyjnie o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w intencjach podawanych przez czcicieli Bożego Miłosierdzia a także za zmarłych z ogłoszonych intencji pogrzebowych. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. Do udziału w nabożeństwie zapraszamy uczniów klas I gimnazjum jak również uczestników odbytej w maju pielgrzymki do sanktuariów maryjnych Europy. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie pielgrzymów.

3. Jak co roku jesienią w naszej parafii organizujemy pomoc dla seminarium duchownego w Krakowie. Już dzisiaj zwracamy się do osób, które od wielu lat organizują   zbieranie darów jesieni dla naszego seminarium o podjęcie tej akcji. W przyszłą niedzielę prosimy także ofiary do puszek na ten cel.

4. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich obecnych i byłych członków Grup Apostolskich na świętowanie 20 Jubileuszu istnienia w naszej parafii, który odbędzie się w najbliższą sobotę 20.09.2014. Uroczysta Msza Święta o godz. 18.00 a po niej  wspólne wspomnienia i biesiadowanie pod altaną.

5. Stowarzyszenie na rzecz Eko-rozwoju wsi Trąbki, Wójt Gminy Biskupice, oraz nasza Parafia  zapraszają wszystkich chętnych na I Bieg im. bł. o. Narcyza Jana Turchana w przyszłą  niedzielę 21 września 2014 r. o godzinie 1430. Bieg odbędzie się na trasie Trąbki Szkoła – Biskupice kościół. Zgłoszeń można dokonywać do dnia 19 września w szkole, telefonicznie lub  e-mailem.  Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

6. Parom młodym sprzed tygodnia i dnia wczorajszego serdecznie dziękujemy za udekorowanie naszej świątyni – Bóg zapłać!

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Dubiela z Dobranowic. Polecajmy jego i wszystkich naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu!

Intencje mszalne: 15 – 21 IX 2014

+ Stanisława Permusa od Franciszka Konopki z rodziną

W intencji Bogu wiadomej

630:  + Józefa Ciastonia

+ Antoniny Stryszowskiej od brata Leona z żoną

1800: Dziękcz. w 29 r. ślubu Izabeli i Kazimierza  z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

630:  + Józefa Ciastonia

1800: + Adama Kosteckiego w 1r. śm.

+ Stefana Kulmy, jego rodziców i teściów

630: + Józefa Ciastonia

+ Józefa Piotrowskiego w 31 r. śm.

+ Kuby, Ryszarda, Rafała oraz Ireny i Ireny

1800: Msza Święta do Bożego Miłosierdzia

630: + Józefa Ciastonia

+ Antoniego Kurzawy w r. śm.

1800:  Dziękcz. w 45r. ślubu Janiny i Stanisława z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla nich i całej rodziny

+ Dariusza Wełny w 17 r. śm.

+ Jana Strojnego

930:  + Mieczysława Grochota w 10 r. śm. Heleny żony, Marka syna

1100: + Agnieszki w 28 r. śm. Franciszka męża

1800: + Antoniego Łanoszki w 14 r. śm.

815 – Przebieczany:+ Anny i Jana Juszczyków, i ich rodziców

1015– Trąbki:+ Henryka Palonka w 27 r. śm. żony Marii, córki Władysławy, syna Krzysztofa

1215 Zabłocie: Za Parafian

Kaplice w tygodniu 16 – 18 IX:

Wtorek – Zabłocie: + Leszka Wójtowicza w 1 r. śm. od Beaty

+ Stanisława Jaszczyka ze Szczygłowa od sąsiadów Tańculów

Środa – Trąbki: + Anieli i Władysława Jaszczyków

Czwartek – Przebieczany: + Marii Tracz, syna Bogdana

Intencje Mszy Świętych do Bożego Miłosierdzia:

– O zdrowie, bł. Boże opiekę M. Bożej i potrzebne łaski dla Pielgrzymów Sanktuariów Maryjnych Europy i ich rodzin.

– O zdrowie, bł. Boże, opiekę MB Kalwaryjskiej dla Pielgrzymów dróżek kalwaryjskich i ich rodzin

– Dziękcz. z okazji ur.  Magdaleny i Sylwii z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla nich i ich rodzin

+ Jana, Anny Badurów, Mieczysława wnuka

+ Marii, Wojciecha Sosinów w r. śm.

+ Wojciecha Krystiana, Wojciecha Tureckiego, żony Julii, Haliny Krystian

+ Henryka, Zofii Kruszynów, Stanisława, Genowefy Krawczyków

+ Henryka Anioła od siostry Marty z rodziną

+ Mariana Jani od Janiny i Stanisława Ciastoń