OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 25 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 21.09.2014

– we wtorek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana

– w czwartek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana

– w sobotę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana

1.  Dzisiejszą niedzielę obchodzimy w Kościele jako Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem: „Przekaz w służbie autentycznej kultury spotkania”. Wraz z Ojcem św. Franciszkiem modlimy się za wszystkich którzy przekazują informacje a także w intencji nas o  mądre i ostrożne korzystanie z mediów.

2. Od pierwszej niedzieli października w Gdowie rozpocznie się kurs przedmałżeński. Będzie trwał przez cztery kolejne niedziele począwszy

od 5 X . Każde spotkanie rozpoczynać się będzie  Mszą św. o godz. 14.00

3. W najbliższy piątek o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy.

4.  W dniu dzisiejszym o godz. 14.30 przy szkole w Trąbkach rozpocznie się       I Bieg im. bł. o. Narcyza Jana Turchana a zakończy przy naszej altanie. Serdecznie zachęcamy do kibicowania biorącym udział w biegu.

5. W  sobotę o 17. 15 spotkanie klas II gimnazjum przygotowujące do przyjęcia sakramentu  bierzmowania.

6. Również w sobotę 27.09 odbędzie się V Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik. Wyjazd spod remizy OSP w Biskupicach o 8.30. Koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

7. Dzisiaj ofiarami do puszek wspieramy Seminarium Duchowne w Krakowie.

Słowo Księdza Kardynała:

Drodzy Bracia i Siostry, zbliża się październik, nazywany często „miesiącem różańcowym”. W kościołach wierni gromadzą się na wspólną modlitwę, a wiele rodzin czyni to również w swoich domach. Podtrzymujmy tę piękną tradycję. Umocnieni przykładem i nauczaniem św. Jana Pawła II wznośmy ku Bogu modlitwę uwielbienia i prośby. W liście o różańcu Ojciec Święty przypomniał nam, że w tradycji Kościoła istniały dwie szczególne intencje modlitwy różańcowej. Było to wołanie o pokój na świecie i błogosławieństwo dla rodzin. Obydwie intencje są dziś niezwykle aktualne. W wielu miejscach świata trwają walki, a ich skutki odczuwają całe narody. Również rodzina jest z wielu stron zagrożona.

Mając świadomość niezwykłej mocy różańca zwracam się z gorącą prośbą do duszpasterzy i wiernych świeckich, aby z jeszcze większą troską gromadzili się w październiku na tę modlitwę w intencji pokoju i rodzin.

W szczególny sposób zwracam się do członków Żywego Różańca. Stanowicie wielką wspólnotę modlitewną i codziennie bierzecie do ręki różaniec. Dziękuję wam za tę niezwykłą służbę wobec parafii, diecezji i całego Kościoła. Dziękuję również za modlitwę w czasie pielgrzymki Żywego Różańca do Łagiewnik, jaka odbędzie się w sobotę, 27 września.

Maryi, Królowej Różańca Świętego, zawierzam wszystkie parafie i rodziny.

Stanisław kard. Dziwisz Metropolita Krakowski

Intencje mszalne: 22 – 28 IX

630: O zdrowie  dla Józefa od żony, córek z rodzinami i syna  z rodziną

+ Józefa Ciastonia

+ Franciszka Płonki, żony Marii

+ Jana Dubiela od rodziny Grochotów

630:  + Józefa Ciastonia

+ Stanisława Malinowskiego od szwagra Franciszka z rodziną

1800: + Piotra Kamisińskiego w 2 r. śm.

630:  + Józefa Ciastonia

1800: Dziękcz. z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla dzieci i wnuków i prawnuków

+ Juliana Waśniowskiego, żony Zofii

+ Henryka Anioła od chrześniaka Marcina