Ogłoszenie parafialne 26.08.2012

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI niedzielę zwykłą, 26.08.2012

– w poniedziałek wspomnienie św. Moniki

– we wtorek wspomnienie św. Augustyna, bp i doktora Kościoła

– w środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

– w sobotę wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy

1. Kościół w Polsce przeżywa dzisiaj Uroczystość NMP Częstochowskiej. Na Mszach św. odnawiamy Akt zawierzenia narodu polskiego Matce Bożej.

2. W najbliższą sobotę odbędzie się 40 Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy młodzieży chętnej na wyjazd z naszej parafii od dzisiaj do środy po Mszach św. z wpłatą 10 zł. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00 spod remizy strażackiej w Biskupicach.

3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msze św. z nabożeństwami o 6.30 i 18.00.

4. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej serdecznie zapraszamy.

5. W zakrystii można jeszcze nabyć specjalne wydanie Informatora Akcji Katolickiej w dużej części poświęconego nawiedzeniu Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w naszym dekanacie, także w naszej parafii. Oprócz zdjęć wiele ciekawych informacji o poszczególnych wspólnotach parafialnych i przeżyciach, które towarzyszyły nawiedzeniu.

6. Dzisiaj o godz. 16.00 w Parku Kultury i Wypoczynku w Tomaszowicach odbędą się Dożynki Gminne. Rozpoczną się one uroczystą Mszą św. sprawowaną jako dziękczynienie za tegoroczne plony. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w Dożynkach.

7. Parom Młodym z wczorajszego dnia składamy serdeczne podziękowanie za udekorowanie naszego kościoła.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Edwarda Kiecanę. Polecajmy ją i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne: 27 VII- 02 IX

630 : + Kazimierza Domonia od Józefa z rodziną

+ Agatę Kasprzyk od koleżanek Józefy i Heleny

630: + Władysława Dębowskiego od rodziny Gaczołów