Ogłoszenia parafialne 02.09.2012

Ogłoszenia duszpasterskie na  XXII niedzielę zwykłą, 02.09.2012

– z racji odczytywanego dziś listu Episkopatu adoracja Najświętszego Sakramentu
  w przyszłą niedzielę.
– w poniedziałek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
– w sobotę Święto Narodzenia NMP

1.      Z dniem 30.08 ks. Kardynał skierował do posługi kapłańskiej w naszej parafii
Ks. Marka Mierzwę pochodzącego z Rokicin Podhalańskich. W maju tego roku ks. Marek przyjął święcenia kapłańskie a zatem nasza parafia jest jego pierwszą, w której został mianowany wikariuszem. Witamy Go z wielką radością i  życzymy  zadowolenia i satysfakcji z podejmowanej pośród nas posługi kapłańskiej, sił, darów Ducha Św. i opieki Matki Bożej i równocześnie polecamy osobę ks. Marka modlitewnej pamięci.

2.      W dniu dzisiejszym kończą się wakacje. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny.  Zapraszamy więc dzieci, rodziców i nauczycieli na Msze św. inaugurujące kolejny rok nauki: w Biskupicach o godz. 8.15;  Trąbkach o godz. 9.00 i w Przebieczanach o 9.15 . Młodzież uczestniczy we Mszach św. organizowanych przez szkoły, do której uczęszcza.
W związku z nowym rokiem szkolnym i wprowadzanymi przez  ministerstwo zmianami w systemie szkolnictwa informujemy, że dzieci które w tym roku rozpoczynają naukę w klasie pierwszej, do I Komunii św.  przystąpią w klasie III. Tegoroczne drugie klasy kończą więc tradycję Komunii w tej klasie.
Informujemy też, że w klasach 0, I i IV obowiązuje od tego roku nowa podstawa programowa a z tym wiążą się nowe katechizmy. Zostaną one przedstawione dzieciom przez księży katechetów.

3.      W tym tygodniu przypada I piątek  miesiąca. Msze św. z nabożeństwami o 6.30
i 18.00. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.30. Odwiedziny chorych w piątek od 8.30.

4.      Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej zaprasza na XX Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Archidiecezja naszym domem”. Droga Krzyżowa o 9.00. o 11.00 Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza.

5.      Wójt Gminy Biskupice serdecznie zaprasza na Małopolski Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych, który odbędzie się w przyszłą niedzielę w Parku Kultury
i Wypoczynku w Tomaszowicach. Rozpoczęcie o g. 9.45

6.      Dzisiaj  po wieczornej Mszy św.  na plebanii spotkanie Rady Parafialnej serdecznie zapraszamy.

Intencje mszalne: 03 IX- 09 IX
630 : + Barbary Przepolskiej
        + Bronisława Konarskiego(imieninowa) i jego Rodziców
        + Doroty Lenik od koleżanki ze szkolnej ławy
        + Czesława i Stefanii Król
630: + Barbary Przepolskiej
       + Stanisława Kopcia i jego Rodziców
       + Edwarda Kiecany od rodziny Kowalików z Łazan
630:    + Barbary Przepolskiej
          + Mariana Chorążego
1800:  +Antoniego i Kunegundy Wyrodków
Dziękczynna w 15 r. ślubu Dariusza i Barbary z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie     dla nich i ich dzieci
630:   + Stefana Kmiecika na imieniny
1800: + Barbary Przepolskiej
         + Heleny i Augustyna Kosteckich w r. śm.
630:   + Barbary Przepolskiej
            Za dusze w czyśćcu cierpiące
         + Franciszka Nogi od Józefy Dąbrowskiej ze Szczygłowa
1800: + Macieja Ciastonia w 12 r. śm.
630:   + Barbary Przepolskiej
         + Genowefy Korta od Agnieszki i Józefa Fliśników
         + Heleny Mikołajek od bratowej Michaliny dziećmi i rodzinami
1800: + Jerzego Musiała w 1 r. śm.
630:   + Ludwika Ciastonia w 16 r. śm., Teresy córki
930:   Dziękczynna w 8 r. ślubu Elżbiety i Krzysztofa z prośbą o bł. Boże, opiekę
         MB, zdrowie dla nich i ich dzieci
1100: Za parafian
1800: + Barbary Przepolskiej
815- Przebieczany:   + Marii Pajdak, Józefa męża, Józefa syna
1015- Trąbki:            + Eugeniusza Wilka w 13 r. śm.
1215 Zabłocie:          Dziękczynna w 5 r. ślubu Doroty i Zbigniewa Dębowskich z prośbą o
  bł. Boże, opiekę MB, zdrowie.

Kaplice 3 IX – 9 IX:
Wtorek- Zabłocie                :+ Adeli Karcz od Anny od Anny i Jerzego z rodziną
Środa- Trąbki           :+ Stefanii Augustynek w 10 r. śm., męża Władysława synów
    Eugeniusza i Czesława
Czwartek- Przebieczany  :Marii Noga w 34 r. śm., Franciszka męża, Albina syna, Adama wnuka