Obóz młodzieżowy 2024

Bułgaria – obóz młodzieżowy – 7-16 lipiec 2024

1 dzień: Wyjazd z Biskupic w niedzielę w godzinach wczesno porannych. Przejazd przez Słowację i Węgry do Rumunii.

Przyjazd do Sybinu uznawanego za najpiękniejsze miasto Rumunii, gdzie zobaczymy zabytkowe centrum, słynne budynki „z oczami”, ratusz, Kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców (według legendy jeśli ktoś skłamie na moście, ten ma się zawalić). W 2007 roku miasto pełniło zaszczytną funkcję Europejskiej Stolicy Kultury UNESCO. Nocleg

Obiadokolacja i nocleg na terenie Rumunii. Trasa dzienna około 800/900 km

2 dzień: Po śniadaniu przejazd do Bułgarii. Zakwaterowanie w Hotelu Dahlia Garden***, położonym w turystycznej dzielnicy Złotych Piasków – Czajka. Wakacyjny kurort z szeroką, piaszczystą plażą i gwarantowaną słoneczną pogodą.

Pokoje 4 osobowe z balkonem i łazienką, wyposażone w klimatyzację, lodówkę, TV i ręczniki. Wyżywienie 3x dziennie w formie bufetu szwedzkiego z napojami. Woda z dystrybutora dostępna całą dobę. W pobliżu hotelu znajdują się sklepy spożywcze. Hotel remontowany w 2022 roku.

Zapoznanie z okolicą, wieczorem kolacja i nocleg.

3-8 dzień:

Wypoczynek, plażowanie, rozrywka, zajęcia sportowo – rekreacyjne

Hotel dysponuje dwoma basenami, położony jest w odległości 500 m od szerokiej, piaszczystej plaży Kabakum.

Do dyspozycji uczestników jest taras, boisko wielofunkcyjne, świetlica. Na terenie obiektu w sezonie organizowane są wspólne zajęcia dla młodzieży (np. zumba, nauki karate, baloniada, festiwal kolorów)

W trakcie pobytu dwie zorganizowane wycieczki – do delfinarium w Warnie oraz do starożytnego Neseberu.

9 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną do Polski. Każdy uczestnik otrzymuje suchy prowiant na drogę.

Na trasie postój w Bran, gdzie zobaczymy zamek związany z rycerzem Władem Palownikiem, pierwowzorem postaci Drakuli (zwiedzanie wnętrz w miarę możliwości) Przejazd na nocleg w pobliżu węgierskiej granicy. Trasa dzienna 800/900 km

10 dzień:

Po śniadaniu wyjazd w trasę powrotną do Biskupic. Powrót w godzinach wieczornych.

Cena 2600,00 zł

Liczba wolnych miejsc na wyjazd (25 osób). Zapisy do końca lutego.

W cenie: przejazd autokarem, zakwaterowanie z wyżywieniem i napojami (na trasie śniadanie i obiadokolacja, podczas pobytu śniadanie, obiad, kolacja), suchy prowiant na drogę powrotną, wycieczki lokalne Warna i Neseber, bilet na pokaz delfinów, ubezpieczenie KL i NNW, opieka wychowawców, opieka polskiego rezydenta na miejscu, opieka ratownika wodnego, opieka lekarska na telefon, opłaty drogowe, klimatyczne, podatki.