Nowe inwestycje. Figury procesyjne.

W ostatnim czasie, dzięki hojności Parafian w naszym kościele dokonuje się wiele nowych inwestycji. Między innymi odnawiane są ciągle figury i feretrony procesyjne które były zachowane w bardzo złym stanie. Odnowione zostały:

  • Figura Chrystusa Króla z datowana na rok 1866 – odnowiona

  • Figura Matki Bożej Niepokalanej datowana na rok 1896 – odnowiona

  • Figura Matki Bożej Królowej datowana na rok 1931 – w trakcie odnawiania

Do tej pory wszystkie figury procesyjne zostały sfinansowane z datków Parafian i i indywidualnych ofiarodawców. Do odnowienia pozostał jeszcze jeden (na zdjęciu poniżej) feretron św. Józefa i św. Stanisława BM. Jeśli byłby ktoś chętny sfinansowania odnowienia feretrony prosimy o kontakt.

Wszystkim ofiarodawcom oraz tym którzy ciągle modlą się w intencji naszej Parafii szczególnie za prace renowacyjne z serca dziękujemy.

Poniżej galeria figur przed odnowieniem, w trakcie i po renowacji. Oraz zdjęcie feretronu śś. Józefa i Stanisława.