Baranki wielkanocne już do nabycia

W ramach wielkanocnego dzieła miłosierdzia w parafiach diecezji krakowskiej można nabywać baranki wielkanocne. Tegoroczne baranki wielkanocne – które są pobłogosławione i dostępne w kościele i kaplicach niech będą w szczególnym symbolem naszej jedności w wierze i miłości wzajemnej. Niech w tym znaku Paschalnej ofiary, wszystkich nas Jezus zjednoczy przy wielkanocnym stole i obdarzy błogosławieństwem.

Każdy kto chciałby nabyć wielkanocnego baranka Caritas może to uczynić w kościele w ciągu całego dnia (w głównym przedsionku) oraz w kaplicach po Mszach św. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na dzieła Caritas naszej diecezji.

W ostatnim czasie Szpital im. Żeromskiego w Nowej Hucie, który jako pierwszy w Krakowie zmierzył się z epidemią COVID – 19, otrzymał od Caritas 100 tysięcy złotych na zakup respiratora. 3 kwietnia Caritas Archidiecezji Krakowskiej przelała zebraną kwotę na konto szpitala.