Pożegnanie lata na rowerowych szlakach Gminy Biskupice 21.09

Na pasjonatów jazdy na rowerach w podkrakowskim krajobrazie Pogórza Wielickiego w sobotę 21 września 2013 r. czeka atrakcja w postaci przemierzania malowniczych rowerowych tras wyznaczonych na terenie Gminy Biskupice, w odległości kilkunastu kilometrów od Krakowa, po sąsiedzku z Wieliczką i Niepołomicami. Połączone to będzie z otwarciem „Panoramy Biskupickiej” – wzorcowego punktu widokowego usytuowanego w sąsiedztwie zabytkowego kościoła w Biskupicach, z którego roztacza się szeroka panorama na Wieliczkę i okolice, północno-wschodnie rejony Krakowa, Gminę Niepołomice i Puszczę Niepołomską.

 

 logo-panorama1logo-panorama

 

W tym rejonie do dyspozycji rowerzystów jest kilka alternatywnych tras rowerowych, których łączna długość wynosi kilkadziesiąt kilometrów. Na zainteresowanych podróżowaniem jednośladami po pagórkowatym terenie i bliższym poznaniem uroków, atrakcji, historii i ciekawych miejsc wokół Biskupic od południa czekać będzie atrakcja w postaci „Rowerowej gry terenowej” z nagrodami i upominkami. Centralnym punktem imprezy będzie punkt widokowy na biskupickim wzgórzu wyposażony w małą infrastrukturę turystyczną: nowo zbudowaną altanę, miejsca do siedzenia, lornetę do penetracji okolicy i stojaki na rowery. Na wszystkich uczestników rowerowego pożegnania lata w Biskupicach w najbliższą sobotę 21.09.2013 od godz. 11.00 do 22.00 czeka wiele prezentacji artystycznych, atrakcji, degustacji, konkursów, gier i zabaw.

Zapraszamy.

Pano-z-biskupic

 

GŁÓWNY PARTNER PROJEKTU

  logo-malopolska