„Pod Twoją obronę” Różaniec 2020r.

Zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznych nabożeństwach różańcowych.

Różaniec odmawiamy:

  • w kościele w Biskupicach codziennie o 17.30
  • w kaplicy w Zabłociu we wtorek po Mszy o 17.00
  • w kaplicy w Trąbkach w środę po Mszy o 17.00
  • w kaplicy w Przebieczanach w czwartek po Mszy o 17.00

Po zakończonych nabożeństwach dzieci otrzymywać będą obrazki z serii Małego Gościa pt. Pod Twoją obronę. Modlitwa „Pod Twoją obronę”, odmawiana po każdym Różańcu, jest najstarszą modlitwą do Matki Bożej. Już w pierwszych wiekach prześladowani chrześcijanie u Matki Pana Jezusa szukali ratunku.
Proponujemy, by ta modlitwa w tym roku, kiedy świat ogarnięty jest pandemią, była myślą przewodnią nabożeństw różańcowych. Dzieci będą poznawać cudowne obrazy Matki Najświętszej i związane z nimi miejsca w Polsce, gdzie ludzie wypraszali ratunek dla swoich rodzin i parafii, gdy kraj nawiedzały różnego rodzaju epidemie.