Pielgrzymka Ziemia Święta z Jordanią

pielgrzymka

Zapraszamy na pielgrzymkę „Ziemia Święta z Jordanią” 

Pielgrzymka – Ziemia Święta z Jordanią
Termin: 12.11 – 23.11.2011 – 12 dni

1 DZIEŃ
Zbiórka uczestników w Krakowie i przejazd autobusem do Budapesztu. Wylot do Tel Aviv’u o godz 23:40. Przylot do Tel Avivu  o godz. 03:50. Transfer do hotelu w Jerozolimie. Zakwaterowanie,  krótki odpoczynek.

2 DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy, udamy się na Górę Oliwną, gdzie ujrzymy panoramę miasta. Schodząc drogą palmowej niedzieli nawiedzimy Kaplicę Dominus Flevit, Kościół Pojmania – Getsemani, Ogród Oliwny. Na Górze Syjon zobaczymy Kaplicę Zaśnięcia NMP, Grób Króla Davida oraz miejsce ostatniej wieczerzy, Kościół Zaparcia św. Piotra oraz Dom Kajfasza. Po południu spacer po żydowskiej części Jerozolimy (Ściana Płaczu). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Betlejem. /wjazd uzależniony od sytuacji politycznej/. Tam zwiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego, następnie Kościół św.Katarzyny wraz z Grotą św.Hieronima. Pojedziemy do En Karem, gdzie zobaczymy Kościół Narodzenia Jana Chrzciciela oraz Kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. Zobaczymy również Yad Vashem oraz Parlament Izraelski z zewnątrz, a także słynną Menorah. Na obiadokolacje i nocleg powrót do Jerozolimy.

4 DZIEŃ
Przejazd do Cezarei Nadmorskiej, pozostałości twierdzy Heroda, spacer wzdłuż Morza Śródziemnego, następnie udamy się do HAJFY – Góra Karmel i Kościół „Stella Maris”. Przepiękna panorama widokowa na port w Hajfie. Przejazd do NAZARETU, gdzie nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP oraz Kościół św. Józefa, a następnie – miejsce pierwszego cudu KANA Galilejska. Przejazd do Tyberiady na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ
     
Śniadanie. Tyberiada: Góra 8 Błogosławieństw, Tabgha – Kościół Prymatu, Bazylika Rozmnożenia Chleba i Ryb. Następnie udamy się do Kafarnaum, gdzie zobaczymy Dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi. Popłyniemy statkiem przez Jezioro Genezaret, szlakiem pierwszych uczniów, zobaczymy również symboliczne miejsce chrztu Chrystusa nad rzeką Jordan (Yardenit). Dotrzemy do podnóża Góry TABOR, skąd taksówkami dojedziemy na szczyt-nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego. Powrót do Tyberiady. Obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ        
Śniadanie. Przejdziemy do Sheikh Hussein, gdzie przekroczymy granicę z JORDANIĄ. Zwiedzanie GERAZA (obecnie Jerash), gdzie znajdują się dwa amfiteatry, świątynia Artemidy, łaźnie. Przejedziemy do AMMANU, panoramiczne zwiedzanie miasta. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ        
Śniadanie. MADABA -„miasto mozaik”, Kościół św. Jerzego, następnie wjedziemy na Górę Nebo, gdzie według tradycji znajduje się miejsce śmierci Mojżesza. Następnie przejedziemy do PETRY, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ        
Śniadanie. Zwiedzanie PETRY (perły turystycznej Jordani), gdzie podczas kilkugodzinnego marszu zobaczymy ruiny starożytnej twierdzy Nabatejczyków, Khnazeh (skarbiec) – grobowiec wykuty w skale. Następnie malowniczą pustynią przejazd w kierunku przejścia granicznego z Izraelem – Arava, przekroczenie granicy, przejazd do kurortu nad Morzem Czerwonym  EILATU, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 DZIEŃ
Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad Morzem Czerwonym. Wspólne podziwianie raf koralowych ze statku. Obiadokolacja. nocleg

10 DZIEŃ       
Śniadanie. Przejazd malowniczą trasą po Pustyni Negew, Następnie przejazd wzdłuż Morza Martwego. Krótki czas na kąpiel w Morzu Martwym. Przejazd do Jerycha oraz Betanii – sanktuarium Mari, Marty i Łazarza. Na obiadokolację i nocleg przejazd do JEROZOLIMY.

11 DZIEŃ
Śniadanie. Jerozolima – zwiedzanie Starego Miasta – Kościół św. Anny, następnie Droga Krzyżowa zakończona zwiedzaniem Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na indywidualną modlitwę. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

12 DZIEŃ
Transfer na lotnisko Ben Guriona w Tel Avivie, wylot  o godz. 5:55,  przylot do Budapesztu o godz.08:05. Transport autokarem do Krakowa.

Koszt Pielgrzymki: 1250 USD +1450 PLN

Koszty obejmują:

•       Bilety lotnicze wraz z opłatami  na trasie Budapeszt – Tel Aviv – Budapeszt  wraz z opłatami lotniskowymi /przeloty bezpośrednie/
•       Zakwaterowanie w hotelach 3*  – pokoje 2 osobowe z łazienkami
•       Wyżywienie – 2 posiłki dziennie  /śniadania, obiadokolacje /
•       Transport: przejazd klimatyzowanym autokarem na terenie Izraela, Jordanii
•       Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu na terenie Izraela , Jordanii
•       Opieka przewodnika /biblisty/ na całej trasie
•       Przewodnik miejscowy na terenie Jordanii
•       Opłaty graniczne po stronie Izraela
•       Opłaty graniczne po stronie Jordanii
•       Wiza jordańska
•       Ubezpieczenie: KL 30 000 EUR ,NW 4 000 EUR, bagaż 400 EUR
•       Autobus (transfer Kraków –Budapeszt –Kraków)

Koszty nie obejmują:
•       napiwków – 65 USD
•       Dopłaty do pokoju 1 osobowego w wysokości 310 USD

Biuro zastrzega sobie możliwość zmian w programie w związku z miejscowymi realiami.