Pielgrzymka Fatima 09-19.09.2020r.

Parafialna pielgrzymka do FATIMY  Santiago de Compostela i LOURDES 11 dni

Dzień 1 –przelot do Lizbony 9.09

Zbiórka na lotnisku w Krakowie o godz. 8:40. Planowany odlot godz. 10:40. Przesiadka we Frankfurcie. Przylot do Lizbony o godz. 15:15. Odbiór bagaży. Przejazd do dzielnicy Alameda, gdzie znajduje się Sanktuarium Christo Rei, 80-metrowy pomnik Chrystusa Króla, wybudowany na wzór posągu z Rio de Janeiro jako wotum wdzięczności za uchronienie Portugalii od II wojny światowej. Modlitwa w kaplicy Matki Bożej Królowej Pokoju. Dla chętnych wjazd na platformę widokową, skąd rozciąga się zapierająca dech w piersiach panorama Lizbony. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

 

Dzień 2 Lizbona – Cabo da Roca 10.09

Po śniadaniu rozpoczniemy  zwiedzanie stolicy Portugalii: dzielnica Belem: Torre de Belem, Pomnik Odkrywców, klasztor św. Hieronima. Następnie udamy się na Plac Rossio i do starej dzielnicy Lizbony- Alfamy. Nawiedzimy kościół Św. Antoniego wybudowany na miejscu domu, w którym święty przyszedł na świat, Msza święta. W dalszej kolejności zobaczymy także Katedrę  oraz Zamek Św. Jerzego skąd podziwiać będziemy malowniczą panoramę miasta. Następnie udamy się także na Cabo da Roca, najdalej wysunięty na Zachód punkt Europy,  z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Przejazd do Fatimy, miejsca Objawień Matki Bożej, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 3 Fatima – Batalha -Nazare ( Ocean ) 11.09.2020

Śniadanie, Msza Święta w Fatimie. Przejazd do miejscowości Batalha. Nawiedzimy klasztor i kościół Matki Bożej Zwycięskiej: Niedokończone Kaplice, panteon rodu Jana I i krużganki. Następnie udamy się do Nazare. Będziemy podziwiali panoramę miasta ze 110-metrowego klifu, nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej, wypoczynek nad brzegiem oceanu Atlantyckiego. Wieczorem powrót do Fatimy, możliwość uczestniczenia w uroczystej procesji z lampionami. Obiadokolacja, nocleg

 

Dzień 4 Fatima 12.09.2020

Śniadanie. Całodniowy pobyt w Fatimie, jednym z najważniejszych Sanktuariów Maryjnych na świecie.    Odwiedzimy Bazylikę z grobem dzieci, którym objawiła się Matka Boża, nowy kościół Św. Trójcy. Następnie udamy się do wsi Aljustrel, gdzie mieszkali  Hiacynta, Franciszek i Łucja. Weźmiemy udział w drodze Krzyżowej. Nawiedzimy także miejsca w których dzieciom objawił się Anioł. Po południuudział w uroczystościach w Fatimie związanych z rocznicą Objawień Matki Bożej. Nabożeństwo różańcowe i uroczysta procesja ze świecami. Kolacja i nocleg w Fatimie.

 

Dzień 5 13.09 Fatima

Śniadanie. O godz. 10:00 uroczysta międzynarodowa Msza święta z okazji rocznicy Objawień Matki Bożej. Po południu czas wolny w Fatimie na osobistą modlitwę. Kolacja i nocleg w hotelu w Fatimie.

 

Dzień 6 Braga – Santiago de Compostela  14.09.2020

Śniadanie, Msza święta.  Przejazd do Bragi, jednego z najstarszych miast portugalskich i zarazem najstarszego miasta chrześcijańskiego na świecie. Tu znajduje się Sanktuarium Dobrego Jezusa na Górze do którego prowadzą wysokie, charakterystyczne schody ( jedyny taki obiekt na świecie ). Nawiedzenie Sanktuarium. Dalsza podróż do Santiago de Compostela, jednego z najważniejszych miast na szlaku pielgrzymim. W czasach średniowiecznych podążały tu pielgrzymki z całej Europy. Szlak św. Jakuba do dziś pozostaje jednym z najczęściej uczęszczanych.  Nawiedzimy Katedrę, w której znajdują się relikwie Apostoła Jakuba,  zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Spacer po Starym Mieście. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

 

Dzień 7 O-Cebreiro – Leon15.09.2020

Po śniadaniu przejazd w kierunku Leon. Po drodze zatrzymamy się w O.Cebreiro, słynącej z unikalnej zabudowy wiosce położonej na Szlaku św. Jakuba. Tuw 1300 r. wydarzył się cud eucharystyczny. Kielich i Cudowna Hostia przechowywane są w relikwiarzu podarowanym przez parę królewską: Izabelę i Ferdynanda w kościele  Santa Maria la Real zbudowanym przez mnichów benedyktyńskich na początku IX wieku.  Następnie przejazd do Leon, by zobaczyć katedrę uznawaną za najpiękniejszą z gotyckich katedr hiszpańskich. Jej najcenniejszym skarbem są średniowieczne witraże, które wspaniale oświetlają wnętrze. Po południu przejazd do hotelu w okolicy Burgos. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

 

Dzień 8  16.09.2020 Burgos – Loyola – Lourdes

Śniadanie. Przejazd do Burgos. Msza święta w katedrze Najświętszej Marii Panny, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wewnątrz znajduje się grób Cyda, bohatera narodowego Hiszpanii.

Następnie przejazd w kierunku kraju Basków. Zwiedzanie Sanktuarium św. Ignacego w Loyoli, powstałym w miejscu jego urodzenia. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Dalsza podróż do Francji. Wieczorem przyjazd do hotelu w Lourdes. Zakwaterowanie. Kolacja. Po kolacji dla chętnych uczestnictwo w procesji ze świecami.

Dzień 9 17.09 Lourdes

Śniadanie. Całodniowy pobyt w Lourdes, gdzie Matka Boża wielokrotnie objawiła się św. Bernadetcie. Nawiedzenie miejsc związanych ze Św. Bernadettą: miejsce Jej narodzin Cachot – izba w której mieszkała rodzina w okresie objawień , kościół parafialny oraz sanktuarium z Grota objawień, Droga Krzyżowa. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Dla chętnych możliwość skorzystania z kąpieli przez zanurzenie. Obiadokolacja, modlitwa różańcowa, procesja z lampionami, nocleg.

 

Dzień 10 18.09 rano Betharam po południu Lourdes

Po śniadaniu wizyta sanktuarium w Betharram, gdzie Matka Boża uratowała od utonięcia młodą dziewczynę. Sanktuarium słynie z pięknej francuskiej Kalwarii. Msza święta. Po południu powrót do Lourdes. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie nawiedzenie Sanktuarium Groty, czas wolny na osobistą modlitwę. Obiadokolacja, możliwość uczestnictwa w modlitwie różańcowej oraz procesji z lampionami.

 

Dzień 11 19.09 Lourdes – Tuluza – Polska

Śniadanie. Czas wolny w Lourdes. Po południu przejazd na lotnisko w Tuluzie. Odlot z Tuluzy o godz. 18:50  Przylot do Krakowa 23:30 ( przesiadka we Frankfurcie )

 

ZAPISY I BLIŻSZE INFORMACJE U KSIĘDZA PIOTRA. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

cena: 3750 zł

 

CENA ZAWIERA:

  • BILETY LOTNICZE: LUFTHANSA ( bagaż podręczny do 5 kg, bagaż główny do 20 kg )
  • TRANSFERY KOMFORTOWYM AUTOKAREM
  • 10 NOCLEGÓW W HOTELACH***
  • WYŻYWIENIE HB: 10 ŚNIADAŃ, 10 OBIADOKOLACJI
  • UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE SignalIduna KL ( 15.000 Euro), KR ( 5000 Euro ) NNW ( 15000zł ), rozszerzenie o choroby przewlekłe, bagaż ( do 1000zł )
  • OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA
  • TFG
  • PODATEK VAT
  • CENA NIE ZAWIERA:  Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, zestawów słuchawkowych (gdzie to niezbędne) ok. 80Euro – zbierane przez pilota w autokarze