Ogłoszenia parafialne 18.11.2012

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII niedzielę zwykłą, 18.11.2012

Kalendarz liturgiczny:

–   w poniedziałek bł. Salomei, zakonnicy

–   we wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

–   w środę wspomnienie Ofiarowania NMP

–   w czwartek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.  W tym dniu naszym modlitwom polecamy Pana Piotra, naszego organistę, członków orkiestry, chóru scholki i wszystkich którzy muzyką i śpiewem chwalą Boga.

–   w piątek św. Klemensa I, papieża i męczennika

–   w sobotę św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

–   w przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego

1.  Pragniemy wyrazić podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości odpustowej ku czci św. Marcina: Pani Annie Piech i jej Mamie za udekorowanie naszego kościoła, sprzątającym, dzieciom, które sypały kwiaty, niosącym sztandary i feretrony, chórowi, scholce, służbie liturgicznej, orkiestrze, panu organiście ii kościelnemu. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!.

2. W naszej parafii gościmy dzisiaj ks. Franciszka Gruszkę, który prowadzi budowę kościoła pw. Bł. Jana Pawła II w Krakowie – Ruczaju. Wyrażamy serdeczne podziękowanie za głoszone Słowo Boże i życzymy dużo sił i błogosławieństwa Bożego w tym wielkim dziele. Wszystkim, którzy wsparli budowę nowego kościoła poprzez dzisiejszą składkę składamy również serdeczne Bóg zapłać!.

3. Klub Honorowych Dawców Krwi Ochotniczych Straży Pożarnych przy Urzędzie Gminy w Biskupicach zaprasza mieszkańców gminy na akcję honorowego oddawania krwi pod hasłem „ oddaj krew ratuj życie”. w dniu 24 XI, w sobotę w godz. 9.00 – 13.00 w budynku gminy w Tomaszkowicach.

4. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

5. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza wszystkich mieszkańców na „Festiwal Pierogów” w najbliższą   sobotę o godz. 16.30 w  budynku OSP w Biskupicach. Ponadto Koło Gospodyń organizuje imprezę Mikołajkową dla najmłodszych. Osoby zainteresowane mogą zasięgnąć informacji u P. Marii Michalczyk i P. Lucyny Dzióbek

6. W dniu 30.10.2012 ks. kardynał Stanisław Dziwisz mianował naszego księdza proboszcza wicedziekanem dekanatu Niegowić na 5 letnią kadencję. Składając gratulacje polecamy osobę księdza proboszcza modlitewnej pamięci

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp.   Helenę Nawalany z Przebieczan. Polecajmy ją i naszych bliskich zmarłych  Miłosierdziu Bożemu.

 

Intencje mszalne: 19 XI- 25 XI

Poniedziałek:

630 : + Tadeusza Zawiślana od Marii Zawiślan

+ Wiesława Pracucha od siostry Janiny z rodziną

+ Heleny Jaszczyk od wnuka Andrzeja z rodziną

Wtorek:

630:  +Karola Korty, Julii żony, Stanisława Kulmy

+ Franciszka Turchana od córki Barbary z mężem

Środa:

630:    + Franciszka Lebiesta w 10 r. śm, Karoliny żony oraz ich synów

1700:  + Tadeusza Kurzawy od wnuczki Katarzyny z mężem

Czwartek:

630:   + Wojciecha Kota od syna Wojtka z Teresą

+ Anny Łanoszki od syna Eugeniusza i synowej Krystyny

1700: + Jana Kota, jego Rodzeństwo i Rodziców

Piątek:

630:   + Walerii Satora od córki z mężem

+ Krystyny Grabowskiej od syna Marka z rodziną

+ Krystyny Wróbel od córki Jadwigi z mężem

1700: + Antoniny, Edwarda Burlikowskich, Bogusławy Smagi wnuczki

Sobota:

630:   + Leony Grochot w 10 r. śm.

+ Edwarda Kiecany od rodziny Zmarzłych, Zapiórów z dziećmi

1700: +Wiktorii Jaszczyk w r. śm, Franciszka męża, córkę Genowefę, syna

Franciszka

Dziękczynna za Antosia z prośbą o obfite Boże błogosławieństwo,

opiekę MB, zdrowie

Niedziela:

630:    + Piotra Wichra w 24r. śm, rodziców Anny i Franciszka

930:    + Stanisława Kasiny, Jego Rodziców, teściów i babci

1100:  + Katarzyny Szczudło (imienin), Józefa męża, Anny córki od syna

Stanisława

1800:  + Marii Kruszyny w 27 r. śm.

Niedziela kaplice:

815– Przebieczany:   + Marii Pajdak, Józefa męża, Józefa syna

1015– Trąbki:            Za parafian

1215 Zabłocie:          + Stanisława Lenart, dzieci Zdzisława i Józefa

Kaplice 20 XI – 22 XI:

Wtorek- Zabłocie:                   + Wojciecha Tureckiego, żony Julii i Haliny

Środa- Trąbki:              + Antoniego Pajdaka, Anieli żony

Czwartek- Przebieczany: + Zofii Dębowskiej