Ogłoszenia parafialne 12.12.2010

Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę adwentu: 12.12.2010

– dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako niedzielę Gaudete czyli radości, jesteśmy już bowiem za połową adwentu.
– w poniedziałek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
– we wtorek św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

1. Przez cały adwent w naszym kościele o godz. 6.30 odprawiamy Roraty. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich dzieci, młodzież a zwłaszcza tych, którzy w tym roku jeszcze w Roratach nie uczestniczyli.

2. Zbliżając się coraz bardziej do świąt Bożego Narodzenia myślimy już o przygotowaniu się do nich poprzez oczyszczenie z grzechów. Zależało nam bardzo ażeby spowiedź w naszej parafii była jak najbliżej świąt dlatego informujemy, że w naszym kościele będziemy spowiadać przez cały dzień w poniedziałek 20 grudnia. Już dziś prosimy tak zaplanować czas, by każdy mógł w tym dniu skorzystać z sakramentu pojednania. W pozostałych parafiach Dekanatu spowiedź odbędzie się już w tym tygodniu.

3. Zachęcamy do nabywania świec w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Poprzez ofiary za świece wspomagamy dzieła Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Pamiętajmy o słowach Pana Jezusa, który powiedział: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci Moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.

4. W minionym tygodniu Pan Kościelny z poświęconymi opłatkami odwiedził mieszkańców Zabiela, Darszyc i Trąbek. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy. W najbliższym tygodniu opłatki na stół wigilijny Pan Marian zaniesie do mieszkańców Sułowa i Biskupic. Jeśli ktoś spośród mieszkańców, których Pan Kościelny już odwiedził nie posiada jeszcze opłatków może je nabyć codziennie w zakrystii po Mszy świętej.

5. Mając na uwadze ogrom szkód jakie wyrządziły tegoroczne powodzie 18 grudnia w godz. od 9.00 do 16.00 w szkole Podstawowej w Łazanach odbędzie się Mobilne Centrum Wsparcia, czyli bezpłatne porady prawnika, psychologa i specjalisty ds. ubezpieczeń.

6. Jak zawsze zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj oprócz tradycyjnych tytułów jest do nabycia bezpłatna gazeta „Mądra pomoc” W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Kazimierza Markowskiego z Zabłocia. Jego i wszystkich naszych bliskich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne: 13 – 19 XII
6.30: W intencji Bogu wiadomej. + Zbigniewa Łanoszki i jego rodziców ( od siostrzenicy Anny ). + Tadeusza Kurzawy ( od sąsiadów Kanarków ).

6.30: + Józefa Rzeszuta i jego rodziców: Stanisławy i Mariana ( od Szarków).
+ Anny Kasprzyk ( od Augustynków i Leników ).

6.30: + Marii Kanarek ( od rodziny Tańculów ).
17.00: + Anieli i Henryka Kosteckich.

6.30: + Stanisława Klimy ( od syna Marka ).

17.00: + Zofii Kamisińskiej ( w 10 r. śmierci ), Franciszka męża, Józefy córki.

6.30: + Józefa Kurzawy ( w 7 r. śmierci ). O zdrowie i błogosław. Boże dla rodziny. + Czesławy Kot ( od wnuka Mariusza z rodziną ).

6.30: O zdrowie i błogosław. Boże dla Doroty. + Józefa Waśniowskiego ( w 4 r. śmierci ).
17.00: + Henryka Łanoszki ( od żony ).

6.30: + Anieli Szlapak ( w 33 r. śmierci ), Józefa męża, Józefa syna.
930: + Adama Gaś ( na imieniny i urodziny ).
1100: + Adama Nogi ( na imieniny ), Albina Nogę.

K A P L I C E:

Wtorek – Zabłocie:
+ Konstantego Siudy , Mieczysława syna.

Środa –Trąbki:
+ Józefa Łanoszki ( w 33 r. śmierci ), Katarzyny żony, Józefa i Stanisława synów.

Czwartek: – Przebieczany:
+ Józefa Kota, Anny żony.

8.15 –Przebieczany: Za Parafian.
12.30 –Zabłocie: + Zmarłe Członkinie z 2 Róży z Zabłocia.
16.00 –Trąbki: + Witolda Waśniowskiego ( w 15 r. śmierci ).