Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą 23.06.2013

Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

– w piątek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

– w sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu porządek  Mszy  św. jak w każdą niedzielę

1.   W Uroczystość Piotra i Pawła zakończy się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego w Archidiecezji Krakowskiej. Z tej okazji ks. Kardynał Stanisław Dziwisz  zaprasza w tym dniu do Katedry Wawelskiej na godz. 10.00 na uroczystą Mszę św. Dziękczynną za dary przeżytych spowiedzi, umocnienia w wierze, ożywienia nabożeństw do Miłosierdzia Bożego i wielu podjętych postanowień, które mamy nadzieję będą w przyszłości przynosić dobre owoce.

2.  Zakończyliśmy remont kaplicy w Przebieczanach. Serdecznie zapraszamy , w przyszłą niedzielę do Przebieczan na godz. 8.15 na uroczystą Mszę św. podczas, której będziemy dziękować Bogu i modlić się za tych wszystkich, którzy na różne sposoby wspierali remont kaplicy.

3.   W nadchodzący piątek kończą się zajęcia dydaktyczne  w szkołach . Msze św.  na zakończenie roku szkolnego będą odprawione: w Biskupicach o 8.15, w Trąbkach o 9.00 i  w Przebieczanach o  9.15. Młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty, by mogły  w pełni uczestniczyć we Mszy św. dziękczynnej za miniony rok, zwłaszcza, że w następnym tygodniu jest już Pierwszy Piątek. Możliwość skorzystania ze spowiedzi św. we wtorek, środę i czwartek podczas wieczornego nabożeństwa i Mszy św. 

4.  Aby pomóc w odpowiedzi na bardzo trudne pytanie, które w ubiegłą niedzielę postawił nam ks. prof. Kościelniak: czy gotów byłbyś oddać życie za Chrystusa?, wraz  z parafią w Woli Filipowskiej i Rzozowie pragniemy serdecznie zaprosić na niezwykle poruszający, oparty na faktach i bardzo dobrze zrobiony film pt. „Cristiada” do kina Kijów w Krakowie. Jest to film bardzo niewygodny dla ateistycznych „władców tego świata” a zarazem pokazujący dramat naszych braci prześladowanych za wiarę w Meksyku w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Zapisy od dzisiaj do środy w zakrystii . Cena biletu wraz z dojazdem 20zł. Wyjazd spod budynku OSP w Biskupicach w najbliższy czwartek o godz. 18.00.

5.  Pragniemy serdecznie podziękować, wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania odpustu w ubiegłą niedzielę w Zabłociu:  dekorującym i sprzątającym kaplicę wraz z jej  otoczeniem, niosącym feretrony, ministrantom i dzieciom sypiącym kwiaty i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie uroczystości – Bóg zapłać!

6. Parom Młodym z wczorajszego dnia składamy serdeczne podziękowanie za udekorowanie naszego kościoła.

Intencje mszalne: 24 VI- 30 VI

Poniedziałek:

630 :  + Stanisława i Anieli Kubików

         + Janiny Czyżowskiej (im)

1800: + Danuty Kurzawy (im) od córki Marii z rodziną

Poza par. : + Marii Filipowskiej od Ewy Michalczyk z dziećmi

Wtorek:

630:   + Józefy Kruszyna w 46 r. śm., Piotra męża i Piotra syna

1800: + Stanisława i Anieli Kubików

Poza par. : + Mieczysława Siudy od chrześniaka Stanisława z rodziną

Środa:

630:    + Władysława Króla (im) Stefanii żony i Kazimierza zięcia

         + Eugeniusza Augustynka w 2 r. śm.

1800:  Dziękcz. w 5 r. ślubu Eweliny i Marcina z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla nich i dla Kubusia         

Czwartek:

630:   + Stanisława i Anieli Kubików

1800: Dziękcz. w 6r. ślubu Agnieszki i Sławomira z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla nich i ich rodziny         

         + Władysława Grabowskiego juniora (im)

Piątek:

630:   + Stanisława i Anieli Kubików

         + Władysława Dębowskiego i syna Władysława (im)

815– Biskupice:         Msza św. na zakończenie roku szkolnego

900– Trąbki:              Msza św. na zakończenie roku szkolnego

915 Przebieczany:     Msza św. na zakończenie roku szkolnego

1800: + Piotra Wichra oraz zm. z rodziny Wichrów

         + Pawła Mazura i żony Krystyny (im)

Sobota – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła :

630:   +Andrzeja Wilka od siostry Alicji z rodziną

930:   + Stanisława i Anieli Kubików

1100: + Józefa i Janiny Kołodziej, syna Władysława, córki Krystyny i syna Józefa

1800: + Piotra i Marty Krawczyk (im)

Sobota – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła :

815– Przebieczany: + zmarłe członkinie z 2 Róży  z Przebieczan

1015– Trąbki:          + Anieli i Kazimierza Kowalskich

1215 Zabłocie:        Rezerwacja P. K. Siuda

Niedziela:

630:  Dziękcz. w 27r. ślubu Ewy i Tadeusza z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla nich i ich dzieci       

930:   + Lucyny Łanoszki (im) od męża i dzieci 

1100: + Genowefy Krawczyk w 4 r. śm. Stanisława męża i ich rodziców

1800: + Stanisława i Anieli Kubików

Niedziela kaplice:

815– Przebieczany: + Władysława Wojciechowskiego (im)

1015– Trąbki:          + Ryszarda Chorążego w 10 r. śm. jego rodziców i

                                    teściów

1215 Zabłocie:        + Jana Dębowskiego, zm. z rodziny, Jana Czopa i zm.

                                     z rodziny Czopów

Kaplice 25 VI – 27 VI:

Wtorek- Zabłocie:    + Stanisława Lenarta (im) syna Józefa i córki Zdzisławy

Środa- Trąbki:           + Stanisława i Anieli Kubików

Przebieczany-Przebieczany:     + Jana Piątkowskiego (im)