Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu, 17.03.201

1.      Zgodnie ze zwyczajem od V niedzieli W. Postu zasłaniamy w kościołach krzyże. Za tydzień już Niedziela Palmowa – na wszystkich Mszach świętych poświęcenie palm. Natomiast o godz. 10.45 zgromadzimy się przed naszym kościołem, przy ołtarzu polowym, gdzie rozpoczniemy obrzędy Niedzieli Palmowej i w uroczystej procesji z palmami udamy się do naszej świątyni na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.  Osoby indywidualne jak i wspólnoty poszczególnych wiosek zachęcamy do przygotowania i wykonania palm by w niedzielę palmową  uczcić Jezusa Chrystusa Króla.

2.      W najbliższy piątek rozpoczniemy  rekolekcje wielkopostne w naszej parafii – renowacje misji Poprowadzi je ks. Józef Wal kapłan ze Zgromadzenia Księży Saletynów, polecony przez ubiegłorocznego misjonarza ks. Zygmunta Tokarza. W piątek o godz. 18.00 zgromadzimy się przy Krzyżu misyjnym następnie w procesji udamy się do naszej świątyni na Mszę św. z nauką ogólną. Po Mszy św. odprawimy Drogę Krzyżową przemierzając trasę z kościoła do kaplicy w Trąbkach. Uprzejmie prosimy strażaków o zapewnienie bezpieczeństwa na trasie przemarszu. Nie będzie Drogi Krzyżowej w piątek o 17.00 i 19.00. W sobotę o 8.00 Msza Św. z nauką ogólną i po niej nauka stanowa dla małżeństw powyżej 25 rocznicy ślubu. Na godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie rekolekcyjne dzieci ze szkół podstawowych. O 17.00 Msza Św. z nauką ogólną i po niej nauka stanowa dla małżeństw przed srebrnym jubileuszem. O 19.00 nauka dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach. Rodziców prosimy o mobilizację dla dzieci i młodzieży. Prosimy także na  zwrócenie uwagi na godziny odprawiania Mszy świętych zwłaszcza wieczorem /w piątek g. 18.00 w sobotę 17.00/ W przyszłą niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 nauka dla młodzieży.

3. Dziękujemy  wszystkim ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu tym indywidualnym jak również   I i II Róży Kobiet z Biskupic, I i II Róży Kobiet z Trąbek, II Roży Kobiet z Sułowa-Dołków i III Róży z Przebieczan, mieszkańcom Szczygłowa. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!

4.      Dzisiaj po wieczornej Mszy św. spotkanie rodziców dzieci I komunijnych. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy św. po Gorzkich Żalach spotkanie z rodzicami lektorów i ministrantów.

5.        Wychodząc z kościoła,  zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych. Dochód z baranków  przeznaczony jest na wsparcie potrzebujących z naszej parafii i dzieła Caritas.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Adama Grochota z Zabłocia i Danutę Kurzawa z Biskupic. Polecajmy ich i naszych bliskich zmarłych miłosierdzia Bożemu.

REKOLEKCJE – Renowacje Misji Biskupice 2013

22.03 piątek

18.00 Msza św. z nauką i po niej Droga Krzyżowa w plenerze

/z kościoła do kaplicy w Trąbkach/

23.03 sobota

8.00 z nauką ogólną, po niej nauka stanowa dla małżonków

powyżej srebrnego jubileuszu małżeństwa

11.00 nauka dla dzieci ze szkoły podstawowej

17.00 Msza św. z nauką ogólną a po niej nauka stanowa dla

małżeństw młodszych poniżej srebrnego jubileuszu

małżeństwa

19.00 nauka dla młodzieży

24.03 niedziela – nauki ogólne na Mszach św. / z wyjątkiem

Mszy św. po Gorzkich Żalach/

6.30 ogólna

8.15 ogólna /kaplica w Przebieczanach/

9.30 ogólna

10.15 ogólna /kaplica w Trąbkach/

11.00 ogólna /poświęcenie palm   uwzględnienie dzieci/

12.15 ogólna /kaplica w Zabłociu/

15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym / Msza św./

18.00 ogólna /po niej nauka dla młodzieży/

25.03 poniedziałek – Dzień spowiedzi św.

8.00 Msza św. z nauką ogólną po niej spowiedź od 9.00 do 10.00

Przerwa i w kaplicach 10.45 do 11.45

14.30 nauka dla dzieci

15. 00 do 18.30 SPOWIEDŹ /przerwa 16.30 do 17.00/

8.30 Msza św. z nauką ogólną

26.03 wtorek – Zakończenie rekolekcji Msze św. o godz.

8.00 ogólna

10.00 ogólna /Przebieczany/

12.00 ogólna / Zabłocie/

15.00 dzieci

16.30 ogólna /Trąbki/

18.00 ogólna

Intencje mszalne: 18 III- 24 III
630 :  + Janiny Siuda
+ Józefa Szweda (imieninowa)
+ Danuty Kurzawy od syna Tadeusza z żoną
630:   + Józefa Turchana (imieninowa) i Marii żony
+ Józefy Anioł (imieninowa) oraz syna Marka i zięcia Andrzeja
630:   + Janiny Siuda
+ Piotra Kruszyny, Józefy żony (imieninowa)
1700: + Józefa Dzióbka, Genowefy żony i Józefa syna
630:   + Janiny Siuda
1700: + Adama Sumy w 3 r. śm.
+ Józefa Kurzawy (imieninowa)
630:   + Janiny Siuda
Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. i opiekę Bożą  dla  Anny
1800: + Józefa Godzika i jego rodziców, córki Moniki
+ Józefa Wrześniaka, jego rodziców Kazimierza i Krystyny
+ Adama Grochota od córki Władysławy z mężem
800  +Józefa Ochońskiego, Piotra ojca, Tadeusza Cholewy, Dariusza Wełny
1700: + Józefa Kowalika, Anny żony
+ Józefa Chuchli (imieninowa) od prawnuczek Darii i Patrycji
630:    + Jana Jaszczyka, Stanisławy żony Marii i Kazimierza Janików, Wojciecha wnuka
930:    Za parafian
1100:  + Dziękczynna w 18 r. ur. Jakuba i Wojciecha z prośba o bł. Boże, Opiekę MB, dary
Ducha Świętego
1600: + Józefa Szlapaka (imieninowa) Anieli żony, Józefa syna
1800:  + Józefa Ładygi i żony Anny
815- Przebieczany:   + Władysława Wojciechowskiego 1 r. śm.
1015- Trąbki:            + Kazimierza Kowalskiego w 13 r. śm. od rodziny
1215 Zabłocie:          + Janiny Siuda
Kaplice 19 III – 21 III:
Wtorek- Zabłocie:         + Janiny Siuda
+ Konstantego Siudy (imieninowa), Janiny Siudy i Mieczysława   syna
Środa- Trąbki:              + Józefa Wrześniaka, Marii i Jana Satorów, Władysława syna,
Danuty córki, Roberta wnuka
Czwartek- Przebieczany:  + Józefa Nogi (imieninowa)