Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu 06.04.2014

1.  Zgodnie ze zwyczajem od V niedzieli W. Postu zasłaniamy w kościołach krzyże. Za tydzień już Niedziela Palmowa – na wszystkich Mszach świętych poświęcenie palm. Natomiast o godz. 10.45 zgromadzimy się przed naszym kościołem, przy ołtarzu polowym, gdzie rozpoczniemy obrzędy Niedzieli Palmowej i w uroczystej procesji z palmami udamy się do naszej świątyni na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.  Osoby indywidualne jak i wspólnoty poszczególnych wiosek zachęcamy do przygotowania i wykonania palm by w niedzielę palmową  uczcić Jezusa Chrystusa Króla.

2.  W najbliższy piątek rozpoczniemy  rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, poprowadzi je o. Wojciech ze Zgromadzenia Ojców Franciszkanów Reformatów. Rozpoczniemy je w piątek o godz. 18.00 Mszą św. z nauką ogólna a po Mszy św. odprawimy Drogę Krzyżową przemierzając trasę z kościoła do kaplicy w Trąbkach. Na Drogę Krzyżową zabieramy lampiony. Uprzejmie prosimy strażaków o zapewnienie bezpieczeństwa na trasie przemarszu. Nie będzie Drogi Krzyżowej w piątek o 17.00. W sobotę o 8.00 Msza Św. z nauką ogólną i po niej nauka stanowa dla małżeństw powyżej 25 rocznicy ślubu. Na godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie rekolekcyjne dzieci ze szkół podstawowych. O 18.00 Msza Św. z nauką ogólną i po niej nauka stanowa dla małżeństw przed srebrnym jubileuszem. O 20.00 nauka dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach. Rodziców prosimy o mobilizację dla dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św., o 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Mszy św. o godz. 18.00  młodzież zaprasza na Misterium Męki Pańskiej do sali widowiskowej w DPS w Biskupicach. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek za tydzień.

3. Dziękujemy  wszystkim ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu tym indywidualnym jak również   Mieszkańcom Darczyc, I Róży Kobiet pw. Św. Anny z Trąbek i Róży Mężczyzn bł. Narcyza Turchana z Trąbek, I Roży Kobiet M.B. Łaskawej z Sułowa oraz VI Róży św. S. Faustyny z Przebieczan. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!

4.  Dzisiaj o 16.30 w salce katechetycznej spotkanie dla osób udających się na pielgrzymkę do Lourdes i Fatimy.

5. Wychodząc z kościoła,  zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych i palm. Dochód z baranków i palm  przeznaczony jest na wsparcie potrzebujących z naszej parafii i dzieła Caritas.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Józefa Włodarczyka ze Szczygłowa i Romualda Kuleszę z Trąbek. Polecajmy ich i naszych bliskich zmarłych miłosierdzia Bożemu.

Intencje mszalne: 07 IV- 13 IV

Poniedziałek:

630: + Józefy Tańcula od chrześnicy Mari Wełna z rodziną

       + Genowefy Śmietany od chrześniaka Ryszarda z rodziną

Wtorek:

630: + Karoliny Łanoszka od wnuka Dawida z rodziną

       + Marii Turchan od rodziny Jaglarzów

Środa:

630:   Dziękcz. w 20r. ślubu Doroty i Tadeusza z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla nich i ich dzieci

        + Kazimierza Kruszyny od bratowej z rodziną Jamków

1800: + Genowefy Dzióbek w 13 r. śm. męża Józefa i Józefa syna

Czwartek:

630:   + Józefa Włodarczyka od żony

1800: + Józefa Ładygi, żony Anny

        + Rafała Abramowicza

Piątek:

630:   + Genowefy Grochot od syna Pawła z rodziną

         + Cecylii Tańcula od córki Agaty z rodziną

        + Adama Grochota od Andrzeja Czopa z rodziną

1800: Dziękcz. z prośbą o bł. Boże, opiekę MB Ostrobramskiej, zdrowie

           dla członkiń Róży pw. MB Ostobramskiej ze Szczygłowa i ich rodzin

Sobota:

630:  + Danuty i Józefa Kurzawa od syna Jana z rodziną

800:  + Romana Grabowskiego w 14 r. śm.

        + Stanisława Permusa od sąsiadów Domoniów

1800: + Józefa Chuchli od wnuka Macieja z żoną     

        + Pawła Świeżego

Niedziela:

630:   + Józefy Czopor w 10 r. śm. i syna Jacka w 20 r. śm.

930:   + Krystyny Traczyk w 29 r. śm. i męża Józefa

1100: Za parafian

1600: + Bolesława Tracza

1800:+Antoniego Dzióbka w 11r. śm. zm rodziców Jakuba, Franciszki, teściów Jakuba i Zofii 

Niedziela kaplice:

815– Przebieczany: Dziękcz. w 30r. ślubu Janiny i Leszka Tańculów z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla nich i ich całej rodziny

1015– Trąbki:   + Mirosława Kurzawy w 15 r. śm.

1215 Zabłocie: + Genowefy Siuda w 2 r. śm. męża Mieczysława

Kaplice 8 IV – 10 IV:

Wtorek – Zabłocie: + Jana Dębowskiego w 3 r. śm. i Jana Czopa w 28 r. śm

                                  + Stanisława Szałasa od sąsiadów Lebiestów

Środa – Trąbki:      + Józefa Łanoszki (im) Katarzyny żony, Józefa, Stanisława synów

Czwartek- Przebieczany:+ Leona Kaczora w 6 r. śm. Marii żony i Tadeusza syna