Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową 20.03.2016

1.W całym Kościele przeżywamy dzisiaj Niedzielę Palmową na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na wszystkich Mszach św. poświęcamy palmy  a o 10.45 poświęcenie palm przy ołtarzu polowym i procesja do naszej świątyni.

                                                                                     

2. Jutro dzień spowiedzi świętej. Spowiedź w kościele rano od godz. 9.00  do godz. 10.00. Następnie od godz. 10.45 do 11.45 spowiedź w kaplicach wyjazdowych. Po południu spowiedź w kościele od 15.00 do 18.00  z przerwą od 16.30 do 17.00. Na zakończenie spowiedzi Msza św. o godz. 18.00

 3. Odwiedziny chorych, których nie odwiedzamy na pierwsze piątki będą w najbliższą środę od godz. 14.00 . Prosimy zgłaszać tych chorych w dniu dzisiejszym w zakrystii.   W zakrystii można również zgłaszać chorych, którym nasi  szafarze, zaniosą Komunię   w niedzielę wielkanocną.

 4. W Wielki Czwartek – nie ma Mszy św. rano. Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej    o   godz. 18.00. Po niej w procesji przeniesiemy Pana Jezusa do ciemnicy i tam będzie adoracja do godz. 24.00. O 21.00, w dniu ustanowienia sakramentu eucharystii na adorację zapraszamy rodziców, których dzieci w tym roku po raz pierwszy przystąpią     do Komunii św.; o 22.00 adorację prowadzą Róże Różańcowe, o 23.00  młodzież. Korzystając z przywileju udzielonego przez ks. Kardynała w Wielki Czwartek Komunii św.  udzielimy pod dwiema postaciami.W Wielki Piątek na adorację od godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców Zabłocia i Szczygłowa, o 9.00 Przebieczan, o 10.00 Tomaszkowic, o 11.00 adoracja dla dzieci  ze szkół podstawowych, o 12.00 Sułów, o 13.00 Trąbki i Darczyce, o 14.00 Biskupice.  W godzinie śmierci Pana Jezusa, o 15.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową, po niej adoracja indywidualna do obrzędów Wielkiego Piątku, które rozpoczniemy o 18.00. Po obrzędach przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu, gdzie adoracja trwać będzie przez całą noc aż do Wigilii Paschalnej. Po obrzędach Wielkiego Piątku adoracja indywidualna.   O 22.00 adoracji przewodniczy grupa muzyczna z naszej parafii;  o 24.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez Grupę Biblijną z rozważaniami zwłaszcza dla małżonków. Po niej na adorację o godz. 1.00 zapraszamy mieszkańców Zabłocia i Szczygłowa, o 2.00 Przebieczan, o 3.00 Tomaszkowic, o 4.00 Sułowa, o 5.00 Trąbek i Darczyc,   o 6.00 Biskupic, od 7.00 do 9.00 Róże Różańcowe. Mamy nadzieję, że tak jak w poprzednie lata honorową straż przy grobie Pana Jezusa będą pełnili także nasi strażacy. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W Wielką Sobotę tradycyjne święcenie pokarmów w naszym kościele o godz. 9.00; 10.00; 11.00 i 12.00 Natomiast poza kościołem święcenie pokarmów: 2 razy przy kaplicy w Trąbkach: o godz. 10.00 i 11.00; w Sułowie,  przy kapliczce u Pana Adama Majkowskiego o 10.00; o 10.30 w Zabłociu,  w Przebieczanach tylko przy kaplicy  2 razy o 9.30 i 10.30; o 11.00 w Szczygłowie; o 11.30 w Tomaszkowicach; o 12.00 na Słomianej;                        Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19.00. Prosimy przynieść lampiony lub świece zabezpieczone przed rozlaniem wosku. Zapalimy je od nowo poświęconego Ognia-Paschału symbolu Zmartwychwstałego Chrystusa,  na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych a następnie podczas uroczystej procesji rezurekcyjnej,  która będzie w sobotę, po liturgii Wigilii Paschalnej, czyli ok. 20.30

5.W przyszłą niedzielę i drugi dzień świąt, ze względu na większą liczbę wiernych dodatkowa Msza św. w kościele o godz. 13.00. Przypominamy również, że za tydzień następuje zmiana czasu na letni.

6.Ze względu  na Wielki Piątek Uroczystość Zwiastowania zostaje przeniesionana poniedziałek 4. kwietnia.                                                                                                 

7. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych „ Caritas”

8.  Dziękujemy  wszystkim ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu , tym indywidualnym jak również: Róży Św. Michała Archanioła z Biskupic. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!  

9. Próba klas III gimnazjum przed bierzmowaniem we wtorek w kościele o godz.17.00

 10. Całość ogłoszeń znajduje się w Liście Wspólnoty i na stronie parafialnej  w Internecie. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się zwłaszcza z  godzinami odprawianych nabożeństw i święcenia pokarmów

11. Życzymy wszystkim spokojnego i głębokiego przeżycia tajemnic Wielkiego Tygodnia.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Michalinę Jaszczyk z Biskupic. Polecajmy ją i naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu.                                     

     Jeśli ktoś, w ostatnim czasie, odkupił od przygodnego sprzedawcy używany, elektryczny grzejnik „atlantic” to najprawdopodobniej pochodzi on z naszych przykościelnych toalet, gdzie w miniony piątek został skradziony. Zachęcamy do przeprowadzenia wnikliwego śledztwa. Jeśli zaś złodziej przywłaszczył ów grzejnik dla siebie to niech mu służy. Przy okazji kradzieży grzejnika skradziono też wizjera „judasza”    z drzwi, tejże toalety. Zapewne  ten rekwizyt posłuży złodziejowi  w nadchodzącym tygodniu, gdy będzie czytana ewangelia o zdradzie Judasza.                                                                                                             

Intencje mszalne: 21– 27 III

Poniedziałek:

630:  W intencji Panu Bogu wiadomej

       + Michała Domonia od Lurańców z Tomaszkowic

       + Anny Nogi, Józefa męża (im)

1800: + Michaliny Jasazczyk od siostry Wandy

Wtorek:

630: W intencji Panu Bogu wiadomej

       + Józefy Grabowskiej od kuzyna Józefa i Adama Kasiny  z rodziną

       + Anny Nogi od sąsiadów Rączków

Środa:  

630:  + Ryszarda Tańculi od Marty i Wiesława z rodziną

       + Marii Szczudło od Moniki i Damiana Pasek

1700: Dziękcz. w 13 r. ur. Mateusza z prośbą o bł. Boże, op. MB, dary Ducha Św.  i zdrowie

Wielki Czwartek:   

1800: O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

       + Władysława Nogi i Heleny żony

       + Józefa Dzióbka i Józefa syna

       + Józefa Ciastonia (im), rodziców i teściów

Wielki Piątek:     

1500: Droga Krzyżowa                                  

1800: Obrzędy Wielkiego Piątku

Wielka Sobota:

1900: Za Parafian

       + Franciszka Jaszczyka, Janiny żony, ich rodziców, brata, siostry, szwagrów, Józefa

           Łanoszki, Katarzyny żony i ich synów

        + Mirosława Kurzawy w 17 r. śm.

        + Władysława Wojciechowskiego w 4 r. śm.

Niedziela Wielkanocna:

630: + Władysława Siudy w 29 r. śm. Katarzyny żony i Krzysztofa zięcia

       + Józefy Zadak, Jana męża, Marii, Wincentego, Krystyny i Władysława

930: + Marii Kot (im) Władysława męża i Franciszka, Jana syna, zięciów Edwarda  Krawczyka i Jana Nowaka

1100: Dziękcz. w 30 r. ślubu Bożeny i Bogdana z prośbą o o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla nich i całej rodziny

1300:+ Kazimierza Kowalskiego w 16 r. śm. Antoniego Bugaja, Marii żony, Kazimierza

           Kowalskiego i Anieli żony

1800:  O szczęśliwe zdanie matury, bł. Boże dary Ducha św. dla Klaudii od rodziców

          i rodzeństwa

 DPS: Za Parafian

Kaplice – Niedziela Wielkanocna:

815 –Przebieczany: + Józefa i Marii Sosin, Wojciecha i Marii Sosin, Michała i Karoliny Markut

1015– Trąbki: Dziękcz. w 41 r. ślubu Stanisławy i Tadeusza z pr bł. Boże, op. MB  i zdrowie

1215 Zabłocie: Dziękcz. w 60 r. ur. Jana z prośbą o zdrowie o bł. Boże, opiekę MB od żony

 Kaplice w tygodniu 22 – 23 III:

Wtorek – Zabłocie: O zdrowie , bł. Boże, opiekę MB i potrzebne łaski dla córki  od mamy

Środa – Trąbki: + Doroty Lenik w 6 r. śm.