Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową 13.04.2014

1.     Od piątku, w naszej parafii trwają Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie zachęcamy do udziału w nich, gdyż mają nas one przygotować do głębokiego i owocnego przeżycia tajemnicy Zmartwychwstania Pana Jezusa. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. nauki ogólne, na Gorzkich Żalach kazanie pasyjne.

2.     Jutro dzień spowiedzi świętej. O godz. 8.00 Msza św. z nauką ogólną i po niej spowiedź w kościele do godz. 10.00. Następnie od godz. 10.45 do 11.45 spowiedź w kaplicach wyjazdowych.

Po południu o godz. 14.30 nauka dla dzieci i od 15.30 do 19.00 spowiedź z przerwą od 17.00 do 17.30. O 19.00 Msza Św. z nauką ogólną. O 20.00 nauka dla młodzieży.

We wtorek zakończenie rekolekcji Msze św. z nauką na zakończenie rekolekcji odprawione będą: w kościele o 8.00, i 18.00: dla dzieci o 15.00; w Przebieczanach o 10.00; o 12.00 w Zabłociu i o 17.00 w Trąbkach. Program rekolekcji i Wielkiego Tygodnia zamieszczony jest na plakatach i na stronach internetowych parafii.

3.  Dziękujemy  wszystkim ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu tym indywidualnym jak również   I  Róży Kobiet pw. Św. Królowej Jadwigi z Przebieczan, I Róży Kobiet z Biskupic i Róży Mężczyzn św. Michała Archanioła z Biskupic. Serdeczne Bóg zapłać! Serdeczne podziękowanie kierujemy do wszystkich, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na pokrycie ogrzewania kościoła. Wyniosły one 8400zł. Bóg zapłać za ofiary, które są znakiem naszej wspólnej odpowiedzialności za utrzymanie kościoła i poczucie solidarności.

4.     Odwiedziny chorych, których nie odwiedzamy na pierwsze piątki będą w najbliższą środę od godz. 14.00 . Prosimy zgłaszać tych chorych w dniu dzisiejszym w zakrystii.

5.     W dniu wczorajszym w Sanktuarium w Łagiewnikach ks. bp Grzegorz Ryś pobłogosławił 30 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. wśród nich 2 z naszej parafii: Pana Adama Lupę z Tomaszkowic oraz Jerzego Czopa z Zabłocia. Gratulując nowym szafarzom, wyrażamy wdzięczność za przygotowanie i podjęcie tej posługi oraz polecamy ich modlitewnej opiece. Równocześnie informujemy, że istnieje możliwość by nasi czterej szafarze zanieśli Komunię św., w największe święto – Wielkanoc, do osób, które nie mogą przyjść do kościoła w tym dniu. Takie osoby również prosimy zgłaszać do środy włącznie.

6. W Wielki Czwartek – nie ma Mszy św. rano. Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej w procesji przeniesiemy Pana Jezusa do ciemnicy i tam będzie adoracja do godz. 24.00. Od 21.00 do 23.00 adorację prowadzą Róże Różańcowe, o 23.00  młodzież.

W Wielki Piątek na adorację od godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców Zabłocia i Szczygłowa, o 9.00 Przebieczany, o 10.00 Tomaszkowice, o 11.00 adoracja dla dzieci ze szkół podstawowych, o 12.00 Sułów, o 13.00 Trąbki i Darczyce, o 14.00 Biskupice.

W godzinie śmierci Pana Jezusa, o 15.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową, po niej adoracja indywidualna do obrzędów Wielkiego Piątku, które rozpoczniemy o 18.00.

Po obrzędach przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu, gdzie adoracja trwać będzie przez całą noc aż do Wigilii Paschalnej. Po obrzędach Wielkiego Piątku adoracja indywidualna. O 24.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez Grupę Biblijną. Po niej na adorację o godz. 1.00 zapraszamy mieszkańców Zabłocia i Szczygłowa, o 2.00 Przebieczan, o 3.00 Tomaszkowic, o 4.00 Sułowa, o 5.00 Trąbek i Darczyc, o 6.00 Biskupice, od 7.00 do 9.00 Róże Różańcowe. Mamy nadzieję, że tak jak w poprzednie lata honorową straż przy grobie Pana Jezusa będą pełnili także nasi strażacy.

 Wielką Sobotę tradycyjne święcenie pokarmów w naszym kościele o godz. 9.00; 10.00; 11.00 i 12.00 Natomiast poza kościołem święcenie pokarmów: o godz. 10.00 przy kaplicy w Trąbkach i w Sułowie również  przy kapliczce u Pana Adama Majkowskiego; o 10.30 w Zabłociu i w Przebieczanach w 3 miejscach co 15 min. zaczynając od Państwa Wicher przy Gdowskiej, potem kaplica duża i przy małej kapliczce. O 11.00 w Szczygłowie; o 11.30 w Tomaszkowicach; o 12.00 na Słomianej;

Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19.30. Prosimy przynieść lampiony lub świece zabezpieczone przed rozlaniem wosku. Zapalimy je od nowo poświęconego Ognia-Paschału symbolu Zmartwychwstałego Chrystusa,  na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych a następnie podczas uroczystej procesji rezurekcyjnej, która tak jak w roku ubiegłym będzie po liturgii Wigilii Paschalnej, czyli ok. 21.00 w sobotę.

7.  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego odprawimy w 4 piątek kwietnia.

8.  W przyszłą niedzielę i drugi dzień świąt, ze względu na większą liczbę wiernych dodatkowa Msza św. w kościele o godz. 12.45

9.  Życzymy wszystkim spokojnego i głębokiego przeżycia tajemnic Wielkiego Tygodnia.

Intencje mszalne: 14 IV- 20 IV

Poniedziałek- Dzień Spowiedzi Świętej:

630: + Stanisława Malinowskiego, żony Janiny od kuzynki Anny Zadak

       + Wiesława Kluzek od cioci Zosi z mężem

800: + Stefanii Badury

       + Romualda Kuleszy od żony

1900:+ Andrzeja Kota w 9 r. śm. jego żony Marii

Wtorek- Zakończenie Rekolekcji:

630: + Mariana Jani od chrześnicy Karoliny

800: + Kazimierza Domonia, żony Natalii

1500: O bł. Boże, opiekę MB i potrzebne zdrowie dla Amelki

1800: + Bronisława Konarskiego i jego rodziców

Kaplice –Zakończenie Rekolekcji:

1000– Przebieczany: + Karoliny Kasprzyk od wnuka Dariusza z rodziną

1200– Zabłocie: + Anieli Kubik od wnuczki Agnieszki Szostak z rodziną

1700– Trąbki: + Marii Palonek od syna Zbigniewa z żoną

Środa:

630:  +  Zbigniewa Kota w 25 r. śm.

        + Michała Skowronka od rodziny Paciuchów i Skowronków z Gdowa

1800: + Stanisława Permusa w 1 r. śm.

Wielki Czwartek:

1800: Dziękczynna za przyjęty przed 72 laty sakrament chrztu św.

        O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

        + Benedyka Kupca w 17 r. śm. i Marii żony

        + Krystyny Nogi od wnuczki Arlety z rodziną

Wielki Piątek:

1800: Obrzędy Wielkiego Piątku

Wielka Sobota:

1800: Za parafian

        + Franciszka Jaszczyka, jego rodziców, teściów, siostry, szwagrów, Józefa Łanoszki,

           Katarzyny żony i ich dzieci

        + Władysława Nogi i Heleny żony

        + Piotra Krawczyka (ur), Marty Krawczyk w 3 r. śm.

Niedziela Wielkanocna:

630:   + Anny Kasprzyk w 4 r. śm. Marii Kasprzyk

930:   + Stanisława Jaszczyka, Marii Fortuny, męża Franciszka, Stanisławy Wrześniak

1100: + Józefa  Kowalika i żony Anny

1245: + Wojciecha Pietruszki (im) i jego rodziców

1930:  Dziękcz. w 10 r. ur Maksymiliana z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla niego

         i ich całej rodziny

Niedziela kaplice:

815– Przebieczany:+ Wojciecha Sosina (im) Marii żony, syna Józefa, Marii żony i syna

                                Sylwestra

1015– Trąbki:   + Józefa Waśniowskiego w 54 r. śm. Marii żony, Kazimierza Waśniowskiego,

                           Marii żony i Elżbiety Waśniowskiej

1215 Zabłocie: Dziękcz. w 20 r. ślubu Małgorzaty i Ryszarda z prośbą o bł. Boże, opiekę MB,

                       zdrowie dla nich i ich dzieci

Kaplice  16 IV:

Środa – Trąbki:      + Ryszarda Chorążego (im) jego rodziców i teściów