Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Najświętszej Trójcy 31.05.2015

– w poniedziałek wspomnienie św. Justyna, męczennika

– we środę wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

– w piątek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

1.  Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy radość z przyjętych wczoraj święceń kapłańskich przez naszego Rodaka ks. Przemysława Druszcza z Biskupic. Ks. Neoprezbiter dzisiaj         o godzinie 11.00 odprawi Mszę św. Prymicyjną i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Polecamy Bogu posługę kapłańską ks. Przemysława i życzymy Mu szczęścia i radości ze służby Bogu i ludziom i modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Pierwszą parafią, gdzie ks. Prymicjant, pod koniec sierpnia podejmie obowiązki wikariusza jest parafia M.B Różańcowej w Chrzanowie.

2.  W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa /Boże Ciało/ Msze Św.   w kościele o 6.30; 9.30 i po tej Mszy procesja do 4 ołtarzy, które prosimy przygotować  w tradycyjnych miejscach. Na zakończenie procesji ok. 11.30 Msza św. w kościele. Po południu nabożeństwo o 17.40 i po nim o 18.00 Msza św. Msze św. w kaplicach: w Zabłociu o 12.15 w Trąbkach o 17.00 i Przebieczanach o 19.00. W Boże Ciało nie ma procesji w Kaplicach. W tym dniu urządza się jedną procesję z kościoła głównego, która jednoczy wszystkich parafian. Natomiast w kaplicach będą procesje w poszczególne dni w następnym tygodniu. Dzieci, które będą sypać kwiaty podczas procesji zapraszamy na próbę we wtorek po wieczornej Mszy św. Zwracamy się z serdeczną prośbą do rodziców, by zachęcali dzieci z klas II, I, O i młodszych do sypania kwiatów i dzwonienia na dzwonkach w Boże Ciało i w oktawie. Do udziału w procesji zapraszamy również dzieci pierwszokomunijne w białych strojach.

4.  W dniu dzisiejszym o 17.40 ostatnia majówka z procesją wokół kościoła. Od jutra przez cały czerwiec o 17.40 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe.

5. W najbliższą sobotę w naszej parafii organizujemy Dzień Chorych. O godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dla chorych i starszych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Uprzejmie prosimy o pomoc osobom chorym w przybyciu do kościoła. Od godz. 9.30 możliwość skorzystania ze spowiedzi. W tym miesiącu zatem nie będzie comiesięcznych odwiedzin w domach.

6. Zapraszamy do wyjazdu na pielgrzymkę na Nabożeństwo Fatimskie do Sanktuarium na Krzeptówkach 13. 06. 2015 r. Zapisy do 10 czerwca w Zakrystii.

7. Zmiana tajemnic Różańca w najbliższą sobotę o godz. 17.20

8. Wójt Gminy Biskupice serdecznie zaprasza na Gminny Dzień Strażaka i Dzień Dziecka, który odbędzie się w sobotę o godz. 15.00 na boisku sportowym w Sławkowicach

9. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Święto Dziękczynienia. Ofiarami do puszek prosimy wesprzeć końcowe prace przy budowie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Annę Kot

z Tomaszkowic. Polecajmy Ją i  wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne: 01– 07 VI

630: + Heleny Słowiak

+ Michała Jaszczyka od Marii Terczyńskiej

1800: + Ewy Szewczyk w 6 r. śm.

630: + Danuty Karzawy od wnuczki Agnieszki ze Sławkiem

+ Mariana Jani od Agnieszki i Maćka Kosteckich

1800: + Anny i Jana Ochońskich w r. śm.

+ Genowefy Korty w r. śm.

630:  + Anny Kot od córki Lucyny z rodziną

+ Krystyny Noga od chrześnicy Marii z mężem

1800: Dziekcz. W 25r. ślubu Małgorzaty i Waldemara Kalembów z prośbą o bł. Boże, opiekę

MB i zdrowie od rodziców

Czwartek- Uroczystość Bożego Ciała:

630: + Stefanii Kwaśny w 9 r. śm. Józefa Dubiela i Genowefy żony

+ Marii Kot od chrześnicy Barbary z rodziną

930: Za Parafian

1130: + Janiny Dębowskiej w 1 r. śm. i Andrzeja Dębowskiego

1800: Dziekcz. dla Krzysia, Ani, Kuby, Klaudii i Mateusza z prośbą o bł. Boże, opiekę MB,  zdrowie od babci Marysi

630: + Antoniny Stryszowskiej od rodziny Buckich i Kasprzyków

+ Stefanii Gołąbek od chrześniaka Tadka z żoną

+ Adama Nogi i jego rodziców od rodziny Drobniaków z rodziną

1800: + Józefy Janus w 29 r. śm. i Józefa męża

630: + Norberta Łanoszki od Doroty Korty z rodziną

+ Anny Chytroś od rodziny Wyrodków

1800: Dziekcz. dla członkin II Róży Kobiet z Trąbek z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla nich i ich rodzin

Dziekcz. za szczęśliwą operację z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla wszystkich,  którzy się modlili

+ Stanisławy i Jana Jaszczyków (im)

630: Dziękcz. w 45 r. ślubu Marii i Leona Łanoszków z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla nich i całej rodziny

+ Mariana Jani od żony i rodziny

930: + Antoniego Kasprzyka, Karoliny żony, Stanisława zięcia i Ani wnuczki

1100: + Romana Waśniowskiego i Marii żony

1800: + Karola Kozaka od żony

815 -Przebieczany:+ Krystyny Tańculi w 1 r. śm. Józefa męża w 17 r. śm.

1015– Trąbki: Dziekcz. dla pewnej rodziny z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

1215 Zabłocie: + Weroniki i Mieczysława Kurowskich w 8 r. śm.

Kaplice w tygodniu 02– 04 VI:

Wtorek – Zabłocie: + Janiny Nogi od kuzynki Stanisławy Czop z rodziną

Środa – Trąbki: + Tadeusza Kasprzyka od rodziny Pażuchów

Kaplice czwartek- Uroczystość Bożego Ciała:

1215 Zabłocie: + Stanisławy Kot (im) od wnuka Marcina

1700 Trąbki: + Romualda Kuleszy w 1 r. śm.

1900  Przebieczany:+ Jana Limanowskiego (im), Jana Kasiny, Jadwigi żony i Katarzyny Juszczyk