Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Najświetszej Trójcy 26.05.2013

– we środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

– w piątek Święto Narodzenia NMP

– w sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika

1.  W naszej parafii przeżywamy dzisiaj uroczystość I Komunii Świętej. Dzielimy radość z dziećmi klas II  i życzymy Im, by dzisiaj i przez całe swe życie Pan Jezus był ich największą Radością. Otoczmy serdeczna modlitwą dzieci i ich rodziny. I komunia Św. na Mszy św. o godz. 11.00. Od jutra dzieci przeżywać będą swój „Biały Tydzień”. Zapraszamy je wraz rodzinami na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i po nim na Mszę Św. Biały Tydzień zakończymy w sobotę. W związku z białym tygodniem wieczorna Msza św. zaraz po majówce czyli ok. 17.50. Rodzicom dzieci pierwszo komunijnych składamy serdeczne podziękowanie za dar ołtarza jakim  jest odnowienie relikwiarza Krzyża Świętego oraz dziękujemy za wystrój naszego kościoła.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00 dzieci z klas III szkół podstawowych będą przeżywać uroczystość Rocznicy I Komunii św.  Trzecioklasistów, przed tą uroczystością, zapraszamy na próbę, która odbędzie się w sobotę o godz. 16.30 w naszym kościele i po niej spowiedź dla dzieci i ich bliskich.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa /Boże Ciało/ Msze Św.   w kościeleo 6.30; 9.30 i po tej Mszy procesja do 4 ołtarzy, które prosimy przygotować  w tradycyjnych miejscach. Na zakończenie procesji ok. 11.30 Msza św. w kościele. Po południu nabożeństwo o 17.30 i po nim o 18.00 Msza św.

Msze św. w kaplicach: w Zabłociu o 12.15 w Trąbkach o 17.00 i Przebieczanach o 19.00. W Boże Ciało nie ma procesji w Kaplicach. W tym dniu urządza się główną procesje z kościoła parafialnego. Natomiast będą procesje w kaplicach w poszczególne dni tygodnia. Dzieci, które będą sypać kwiaty podczas procesji zapraszamy na próbę we wtorek o 17.00

4.  Przez kolejne cztery niedziele czerwca w Gdowie odbywać się będzie kurs  przedmałżeński dla   narzeczonych. Rozpoczęcie w każdą niedzielę o 14.00 Mszą św.

5. W przyszłą niedzielę przy kościołach w całej Polsce zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

6. Wójt Gminy Biskupice serdecznie zaprasza na otwarcie Ośrodka Zdrowia oraz Gminny Dzień Dziecka w przyszłą niedzielę przy Sali bankietowej „Santorini” w Trąbkach. Bezpłatne badania profilaktyczne będzie można wykonać w godz. od 11.00 do 17.00. O 14.00 uroczyste otwarcie ośrodka i  atrakcje dla najmłodszych.

7. 1 czerwca w godz. od 10 do 14 przy remizie w Trąbkach panie w wieku od 50 do 69 roku życia będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Przy badaniach konieczny jest nr PESEL

8. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Przyjaciół Szczygłowa „Pawie Pióro” zaprasza na Rajd Rowerowy na trasie Szczygłów-Jawczyce-Szczygłów. Start przy świetlicy

w Szczygłowie o godz. 16.00

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Mariana Janię z Przebieczan, Polecajmy jego i wszystkich naszych bliskich Miłosierdziu Bożemu

Intencje mszalne: 27 V- 2 VI

630 :  + Walerii Satora

+ Zdzisława Domonia od kuzynki Barbary z rodziną

1800: + Stanisławy i Mieczysława Nowaków

630:   + Jana Zapióra od wujka Eugeniusza Szałasa z rodziną

+ Adama Zadaka od siostrzeńca Krzyśka z rodziną

1800: + Walerii Satora

630:    + Stanisława Kruszyny od siostry Janiny z rodziną

+ Jana Kurzawy od rodziny Limanowskich

1800:  + Walerii Satora

Czwartek – Boże Ciało:

630:   + Barbary Przepolskiej od Bogdana Bochenka

930:   + Stanisława Jaszczyka od Janiny Jaszczyk

1130: Dziękcz.w 40 r. ślubu Teresy i Wojciecha z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

1800: + Józefa Godzika w 5 r. śm.

Czwartek – Boże Ciało kaplice:

1215 Zabłocie:+ Benedykta Czopa żony Genowefy, Józefa Czopa, Genowefy żony

1700– Trąbki:            + Walerii Satora

1900– Przebieczany:   + Walerii Juszczyk

630:   O zdrowie i bł. Boże, opiekę MB dla Kasi w 2 r. ur

+ Józefy Anioł od synowej Ewy z Anetą i Robertem

1800: + Andrzeja Szymoniaka, Tadeusza ojca

+ Józefy Pasek od wnuka Sebastiana

630:   + Stanisława i Anieli Kubików

+ Władysława Wojciechowskiego od Wojciecha i Teresy Wicher

+ Genowefy Siuda od rodziny Czopów z Zabłocia

1800:  Dziękcz.w 15 r. ślubu Katarzyny i Michała z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

dla nich i całej Rodziny

Niedziela :

630:    + Włodzimierza Michalczyka w 41 r. śm. i zięcia Józefa Włocha

930:    + Jana Łanoszki , Kunegundy żony, zmarłych z tej rodziny

1100:  Rocznica I Komunii Świętej (Za dzieci i ich rodziców)

1800:  + Marii Skórskiej w 14 r. śm. i Józefa męża

815– Przebieczany:   + Heleny Nawalany

1015– Trąbki:            + Stanisława i Anieli Kubików

1215 Zabłocie:          + Tadeusza Czopa w 3 r. śm.

Kaplice 28 V – 29 V:

Wtorek- Zabłocie:        + Czesława Nosala od siostry Marii z rodziną