Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu, 30.03.2014

1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Laetare”  tzn. niedziela radości, jesteśmy już bowiem za połową Wielkiego Postu.

2. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. z nabożeństwami o 6.30. Spowiedź w piątek od godz. 16.30 i podczas Drogi Krzyżowej o 17.00. Odwiedziny chorych w sobotę od   8.30.

3.    W ramach przygotowań do kanonizacji naszego papieża w najbliższą środę, w 9 r.  jego odejścia do domu Ojca zapraszamy na nabożeństwo czuwania z bł. JP II na godz. 20.30. Zakończymy je procesją z relikwiami wokół kościoła, dlatego prosimy zabrać świece i lampiony na procesję.

4.    W przyszłą niedzielę po  Mszy św. po Gorzkich Żalach w salce katechetycznej spotkanie uczestników majowej pielgrzymki do Lourdes i Fatimy.

5.    Składamy podziękowania  ofiarodawcom indywidualnym na kwiaty do Bożego Grobu jak również: II Róży Kobiet pw. Wniebowz. NMP i III Róży z Biskupic; II Róży Kobiet MB Saletyńskiej z Sułowa Dołków; II Róży Kobiet MB Niepokal. Poczętej z Trąbek; I Róży Kobiet MB Ostrobramskiej ze Szczygłowa; II Róży Kobiet pw. MB Królowej Polski oraz II Róży Mężczyzn św. Józefa z Przebieczan – wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!

6.    Ufamy, że wyjątkowo ciepłą zimę mamy już za sobą ale i tak koszty ogrzewania kościoła i kaplic wyniosły 9tys. zł. dlatego składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania. Prosimy o ofiary na ten cel.

7.    W zakrystii jest do nabycia pięknie wydana Księga Cudów bł. JP II w cenie 35 zł oraz modlitewnik w cenie 5zł. Przy zakrystii do nabycia także wykonane przez naszą parafiankę palmy z których dochód w całości przeznaczony jest na potrzebujących.

8.    Klub Honorowych Dawców Krwi Ochotniczych Straży Pożarnych przy Urzędzie Gminy w Biskupicach zaprasza na akcję honorowego oddawania krwi połączoną z rejestracją dawców szpiku kostnego. Akcja zostanie przeprowadzona dzisiaj w budynku gminy w Tomaszkowicach w godz. od 9.00 do 13.00

9.    Wójt Gminy informuje, że w kwietniu w dniu odbioru śmieci odbędzie się odbiór zużytego sprzętu elektrycznego, baterii, akumulatorów oraz odpadów wielkogabarytowych. Należy je wystawić przed posesją przed godz. 7.00

10.  W związku ze zmianą czasu na letni od nadchodzącego tygodnia wieczorną      Mszę św. będziemy odprawiać o godz. 18.00 a w kaplicach o 19.00. W niedzielę Msze św. bez zmian.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisława Jaszczyka z Trąbek . Polecajmy jego i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu

Intencje mszalne: 31 III- 6 IV

630: + Józefa Kruszyny (im) żony Józefy, Emilii Górki i męża Franciszka

+ Genowefy Wysockiej od rodziny Urbanów

630:  Dziękcz.  z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie dla Jana

+ Cecylii Śliwa od rodziny Kruszynów z Biskupic

630:   + Józefa i Piotra Kruszynów

+ Marii Ptak w r. śm.

1800: + Janiny Dusiewicz w 10 r. śm.

630:   + Walerii Ciastoń od wnuczki Moniki

1800: + Marii Ciastoń, Józefa męża

+ Ryszarda Paździerkiewicza (im)

630:   + Stanisława Zięby, rodziców i teściów