Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę zwykłą, 27.01.2013

–   w poniedziałek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu kapłana i doktora Kościoła

–   we czwartek św. Jana Bosko, kapłana

–   w sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego

1.     W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św.

z nabożeństwami o 6.30 i 17.00. Spowiedź w  piątek od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w piątek od 8.30.

2.     W nadchodzącą sobotę w tradycyjne święto. M. Bożej Gromnicznej będziemy przeżywać Dzień Życia Konsekrowanego. Zachęcamy do modlitwy za wszystkie osoby, które poświęciły swoje życie Bogu w klasztorach zamkniętych. Msze święte w tym dniu będą sprawowane według porządku niedzielnego. Na wszystkich Mszach świętych poświęcenie gromnic. Składka przeznaczona będzie na pomoc zakonom klauzurowym.

Po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas I gimnazjum.

3.  Starosta Wielicki informuje, że w poniedziałek 28.01 w godzinach od 15.00 do 18.00 w Urzędzie Gminy Biskupice będzie udzielana bezpłatna pomoc mieszkańcom gminy w zakresie regulacji stanu prawnego nieruchomości np. zasiedzenia nieruchomości, nabycia praw do spadku, ustanowienia służebności czy też wypełniania druków sądowych.

4.  Stowarzyszenie Hejnał Trąbki serdecznie zaprasza babcie, dziadków, seniorów oraz osoby samotne z  Trąbek, Darczyc i Zborówka na „Biesiadę w Remizie” przy zespole muzycznym i tańcach w przyszłą niedzielę o godz. 16.00

5.  Caritas Archidiecezji Krakowskiej, jako organizacja pożytku publicznego, jak co roku zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku z tegorocznych rozliczeń. Potrzebny numer KRS znajduje się na stronach internetowych Caritas i w naszych ogłoszeniach. /KRS 0000207658/

6.  Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską w rodzinach naszej parafii. Pragniemy z serca podziękować za obecność podczas kolędy, serdeczne przyjęcie, gościnność

i życzliwe słowa.  Spotkania kolędowe dla nas duszpasterzy są niezwykle ważne, gdyż pozwalają z bliska spojrzeć na problemy rodzin, poszczególnych osób a także naszej parafii i objąć je wszystkie modlitwą. Równocześnie chcemy serdecznie podziękować za ofiary składane przy okazji wizyty. Część z nich jest wynagrodzeniem za pracę na rzecz naszej parafii a określona przez biskupa część przeznaczona jest na Dzieła Caritas, UPJP II, misje oraz fundusz emerytalny dla księży. Wszystkim za każdą ofiarę składamy gorące i wielkie Bóg Zapłać!

Spośród częstych sugestii podnoszonych przez parafian była propozycja zmiany w sposobie udzielania Komunii św. w celu większego poszanowania Najświętszego Sakramentu i wiernych. W najbliższym czasie spróbujemy się z tą propozycją zmierzyć!

Natomiast sugestia, by założyć tapicerkę w ławkach będzie zrealizowana na jesieni tego roku.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisława Kubika z Zabłocia. Polecajmy jego i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu!

Intencje mszalne: 28.01- 3.02.2013

630 :  + Władysławy Palonek od wnuczki Wioletty z Karoliną

+ Grażyny  Pajor od chrześniaka Mariusza z rodziną

+ Stanisława  Kozłowskiego od kuzyna Leszka z rodziną

630:    + Marii Kowalskiej od Marka i Janiny Świeżych z dziećmi

+ Wacława  Pilcha od rodziny Turchanów

630:   +Józefa Kowalika  od rodziny Kowalików ze Sławkowic

+ Marianny Kruszyna od wnuczki Pauliny i Roberta

1700:  + Karoliny Konopka, męża Franciszka i syna Władysława

630:   + Kazimierza Lebiesta od rodziny Dąbrowskich

1700: + Agnieszki Wicher /imieninowa/ Franciszka męża

630:   O szczęśliwe rozwiązanie dla Marii i bł. Boże

+ Jana Dębowskiego od rodziny Dąbrowskich ze Szczygłowa

+ Michała Jaszczyka od sąsiadów Katarzyny i Damiana Szczudło

1700: + Franciszka Ciastonia w 11r śm.

Sobota :

630:   + Ludwika Michalczyka, Janiny żony, rodziców Anny i Tomasza

930:  + Michała i Karoliny Markut w r. śm

1100:  + Marii Turchan /imieninowa/ Józefa męża

1800:  O błog. Boże potrzebne łaski dla wszystkich Parafian w podzięce za kolędę od księży

630:    + Genowefy i Stanisława Krawczyków oraz ich rodziców

930:    + Józefy Czop , syna Jacka

1100:  + Zofii Około-Kułak w 2r. śm. od męża i dzieci

1800:  + Władysława Pietrzaka w 16r śm.

Sobota  kaplice:

815– Przebieczany:   + Tadeusza Wyrodek w 27r śm.

1015– Trąbki:            + Marii Waśniowskiej w r śm. Romana męża

1215 Zabłocie:          + Juliusza Pilcha w 15r śm., Ryszarda syna

815– Przebieczany:   + Marii Cholewa i zmarłych z rodziny Cholewów

1015– Trąbki:             Za Parafian