Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu, 23.03.2014

– we wtorek, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy obchodzić kolejny Dzień

Świętości życia modląc się zwłaszcza za poczęte dzieci, których życie jest zagrożone. Z tej racji dzisiaj po Maszach świętych nastąpi uroczyste przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego. Prosimy osoby podejmujące to dzieło o zatrzymanie się po Mszy św. w kościele i podejście do ołtarza.

1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o 17.00  i 19.00 oraz na Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu  o 15.00

2. Pragniemy gorąco podziękować  Różom Różańcowym za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: z Zabłocia Róży Kobiet pw. Matki Bożej Różańcowej i pierwszej Róży; z Przebieczan  Róży Kobiet pw. MB Częstochowskiej,

św. Rity i III Róży oraz Róży mężczyzn Bł. Jana Pawła II; Wszystkim składamy serdeczne – Bóg zapłać!

3.Wychodząc z kościoła zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych. Ofiary składane przy ich nabywaniu będą przeznaczone na potrzeby Caritas archidiecezji krakowskiej i potrzebujących z naszej parafii.

4.Szkoła Podstawowa w Trąbkach ogłasza nabór do oddziału przedszkolnego i do klas pierwszych na rok 2014/2015. Wnioski do zapisu dzieci można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej.

5.Klub Honorowych Dawców Krwi Ochotniczych Straży Pożarnych przy Urzędzie Gminy w Biskupicach zaprasza na akcję honorowego oddawania krwi połączoną z rejestracją dawców szpiku kostnego. Akcja zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę w budynku gminy w Tomaszkowicach w godz. od 9.00 do 13.00

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Andrzeja Janusa z Sułowa. Jego i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu!

Intencje mszalne: 24 III- 30 III

630: + Stanisława i Stanisławy Kot

+ Zbigniewa Petryli

630: Dziękcz. dla Anny z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

+ Marii Turchan (im)

630:   + Katarzyny Domoń w 48 r. śm. Jakuba męża, Emila syna i rodzeństwa

1700: + Konstancji Janus w 30 r. śm i męża Jana

630:   + Mariana Starowicza w 21 r. śm. Marii żony, Mariana syna, wnuka Jana

1700: + Józefa Łanoszki i jego ojca Józefa

+ Krystyny i Albina Nogi

630:   + Heleny Nawalany od wnuka Tadeusza z rodziną

1740: + Adama Sumy w r. śm.

+ Józefa Szweda i Bronisławy żony

630:  + Andrzeja Janus od córki Heleny z mężem

+Wiesława Majdy od żony

1700: + Józefa Ciastonia (im)

+ Janiny Wyrodek jej rodziców Franciszka, Genowefy i Marii

630:   + Zofii Rospond w 16 r. śm., rodziców Feliksa i Katarzyny Kubików oraz rodzeństwa

930:   + Krystyny i Józefa Traczyk (im)

1100: + Wacława Pilcha w 3 r. śm.

1600: + Adama Zadaka

1800: Dziękcz. w 1 r. ur. Nadii z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla niej i jej rodziców

815– Przebieczany: Za parafian

1015– Trąbki:        + Władysława Króla, Stanisławy żony

1215 Zabłocie:      + Józefa Siudy (im) Tadeusza syna

Kaplice 25 III – 27 III:

Wtorek – Zabłocie: + Zygmunta Grochota od rodziny Lebiestów

Środa – Trąbki:       + Salomei Badury w 15 r. śm. i jej rodziców Jana i Anny

Czwartek- Przebieczany:+ Władysława Wojciechowskiego w 2 r. śm.