Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę adwentu, 01.12.2013

Kalendarz liturgiczny:

–     we wtorek wspomnienie  św. Franciszka Ksawerego, biskupa

–     w środę wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy

–     w piątek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

–     w sobotę  św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

–     w przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

1.  Przez cały adwent w naszym kościele o godz. 6.30  odprawiamy roraty. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich, zwłaszcza dzieci z lampionami i młodzież. Niech obecność na roratach będzie wyrazem naszego czuwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

2.  W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca . Msze św. z nabożeństwami

w czwartek, piątek i w sobotę o  17.00. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w sobotę od 8.30. W I czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne i w intencji kapłanów pochodzących z naszej parafii.

 3.  Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00  poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które Pan Kościelny i Pan Organista w najbliższym czasie zaniosą do naszych domów. Niech ofiary, które złożymy nabywając opłatki będą wyrazem naszej wdzięczności za pracę, jaką wykonują w naszej świątyni.  Ceńmy sobie troskę Pana Mariana o nasz kościół i jego otoczenie zwłaszcza w zimie kiedy musi wcześnie rano odśnieżać zarówno w dni powszednie jak i święta.  Doceńmy również piękno i serce jakie Pan Piotr wkłada w śpiew i grę na organach. Dzięki nim nasze modlitwy stają się milsze Panu Bogu. Dziękujemy Panu Piotrowi także za szkołę gry na gitarze dla naszej młodzieży i dzieci.  W tym tygodniu Pan organista uda się z opłatkami do mieszkańców Zabłocia i Tomaszkowic a Pan kościelny do Biskupic i Szczygłowa.  

4. W nadchodzącą sobotę, po wieczornej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych. Przed Mszą św. Róże Różańcowe zapraszają na wspólny różaniec.

5. W przyszła niedzielę  Wójt Gminy Biskupice zaprasza na obchody 70 rocznicy aresztowania przez okupanta niemieckiego i tragicznej śmierci bohaterów z Gminy Biskupice. Uroczystości rozpocznie odprawiona w naszym kościele Msza św. w intencji pomordowanych o godz. 14.00

6. Składamy serdeczne podziękowanie Państwu Grażynie i Jerzemu Majka za podarowany do paczek świątecznych dla potrzebujących makaron z wytwórni makaronów w Tomaszkowicach. Do akcji zbierania ofiar na paczki świąteczne można się przyłączyć nabywając wykonane przez Stowarzyszenie Pawie Pióro kolorowe rózgi, które mogą być sympatycznym prezentem mikołajkowym. Wszystkim ludziom dobrego serca składamy gorące Bóg zapłać!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Ludwika Kruszynę z Biskupic; polecajmy jego i  wszystkich naszych bliskich zmarłych  Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne:2 XII- 8 XII

Poniedziałek:

630 :+ Stanisława Jaszczyka

       + Roberta Satory od brata Janusza

       + Henryka Piwka od syna Jana z rodziną

Wtorek:

630:  + Stanisława Jaszczyka

        + Barbary Trojańskiej i Barbary Mucha

Środa:

630:  + Stanisława Jaszczyka

        + Barbary Przepolskiej (im) od męża

1700:+ Władysława Turchana w r. śm., żony Anny i synów   

Czwartek:

630:   + Adama Nogi w 30 r. śm.

1700: Dziękcz. za uzdrowienie Ani z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

         + Stanisława Jaszczyka

Piątek:

630:   + Heleny, Wilhelma Nawalany od córki Ewy

         + Genowefy Wysockiej od wnuczki Elżbiety z mężem

         + Stanisława Jaszczyka

1700: + Heleny Martyniak

Sobota:

630:    + Stanisława Jaszczyka         

          + Cecylii Śliwa od rodziny Kubików

1700:  + Janiny, Władysława Łanoszków

         + Józefa Godzika

Niedziela:

630:   W 70r. pacyfikacji Biskupic za dusze śp. Leona, Jana Jaszczyków oraz za zamordowanych kolegów

930:    + Stanisława Jaszczyka

1100:  Za parafian

1800:  + Heleny Chuchla w 29 r. śm.

 

Niedziela kaplice:

815– Przebieczany:+ Barbary Radwanek, Małgorzaty siostry, Tadeusza ojca

1015– Trąbki:        + Marii Kruszyna w 3 r. śm.

1215 Zabłocie:      + Tadeusza Siudy, Stefanii żony, Józefa Siudy, Tadeusza syna

Kaplice 03 XII – 05 XII:

Wtorek- Zabłocie:        + Mikołaja Rosponda, żony Marii, 2 żony Marii, rodziców, rodzeństwa,  Zofii Rospond

Środa- Trąbki:              + Józefa Palonka od kuzyna Zbigniewa z żoną

Czwartek- Przebieczany: + Sławomira Kosteckiego