Ogłoszenia duszpasterskie na 9 niedzielę zwykłą 02.06.2013

Kalendarz liturgiczny        

– w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i   

    Towarzyszy

– w środę św. Bonifacego, biskupa i męczennika

– w piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa

– w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

1.  Z racji odczytywanego dzisiaj listu  adoracja Najświętszego Sakramentu w przyszłą niedzielę. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas III świętują rocznicę I Komunii św. Rodzicom Trzecioklasistów dziękujemy za dar ołtarza którym jest kustodia naczynie liturgiczne do przechowywania Najświętszej Hostii.

2. Na prośbę Ojca św. Franciszka, w przeżywanym Roku Wiary, dzisiaj na całym świecie,  chrześcijanie połączą się we wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na modlitwę w jedności z papieżem na godz. 17.00

3. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Święto Dziękczynienia. Zgodnie z zapowiedzią,  przed kościołami w Polsce, zbiórka ofiar na budowę świątyni Opatrzności Bożej  w Warszawie, wznoszonej jako wotum Narodu Polskiego za wszelkie łaski i Bożą opiekę nad nami.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek  miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.30. Odwiedziny chorych w piątek od 8.30.

 5. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z  procesją o 17.40 i zaraz po nich Msza św. wieczorna. Serdecznie zachęcamy wszystkich do uczestnictwa, szczególnie dzieci sypiące kwiaty i pierwszokomunijne. Zakończenie oktawy we czwartek z poświęceniem wianków i ziół.

 6. W Piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje post. Podczas nabożeństwa procesja wokół kościoła.

 7. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Biskupicach zapraszają na Festyn Rodzinny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę w godzinach od 15.30 do 19.00. Natomiast Wójt Gminy zaprasza na Gminny Dzień Strażaka, który odbędzie się również w przyszłą niedzielę na boisku sportowym w Sławkowicach. Początek o godz. 14.00

8. Rada Parafialna z naszej parafii  pragnie serdecznie podziękować za liczny udział w I Biesiadzie Parafialnej, która odbyła się przed dwoma tygodniami. Natomiast parafianie z Moszczan dziękują za złożone ofiary na budowę kościoła. Wszystkim za dary serca gorąco dziękujemy! Bóg zapłać!

 Intencje mszalne: 3 VI- 9 VI

Poniedziałek:

630 :  + Edwarda Zawiślana w 12 r. śm. i Heleny żony

         + Józefa Sosina od brata Kazimierza

1800: + Stanisława i Anieli Kubików

Wtorek:

630:   + Stefanii Kwaśny  w 7 r. śm. Józefa Dubiela, Genowefy żony

1800:+ Genowefy Korty w 3 r. śm. od córki

        + Stefanii Michalik i męża Mirosława

Środa:

630:    + Mieczysława Olchawskiego od Stefanii i Jana Czopów

1800:  + Janiny Tracz

         + Stanisława i Anieli Kubików

Czwartek:

630:   + Heleny Jaszczyk od Stefana i Michała z rodzinami

1800: + Ewy Szewczyk w 4 r. śm. 

        + Stanisława i Anieli Kubików

Piątek:

630:   + Stanisława i Anieli Kubików

         + Franciszka Turchana od wnuka Piotra z żoną

         + Wiesława Pracucha od szwagierki Stanisławy z rodziną

1800: Dziękcz. W 15 r. śłubu Doroty i Mariusza z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie            

Sobota:

630:   + Stanisława i Anieli Kubików

         + Wojciecha Kota od sąsiadów Kmiecików

1800:  Dziękcz.w 25 r. ślubu Iwony i Roberta z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, dary Ducha

           Świętego zdrowie dla nich i całej Rodziny 

          + Doroty Paździerkiewicz w 2 r. śm.

Niedziela:

630:    + Małgorzaty Badura, Barbary siostry, Tadeusza ojca

930:    + Stanisława Łanoszki w 25 r. śm.

1100Za parafian

1800:  + Stanisława i Anieli Kubików

Niedziela kaplice:

815– Przebieczany:   + Edwarda Kmiecika w 10 r. śm.

1015– Trąbki:            + Wiktora i Stefanii Woźniaków, synów Adama, Mieczysława  i Stanisława

1215 Zabłocie:          + Józefa Lenarta w 7 r. śm.

Kaplice 4 VI – 6 VI:

Wtorek- Zabłocie:         + Stanisława i Anieli Kubików

Środa- Trąbki:               Dziękcz. w 1 r. ślubu Marceliny i Szymona Grabowskich z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

Czwartek- Przebieczany: + Grażyny Pajor